Materiały dla mediów i inwestorów

Media o nas

 • 19.07.2019

  Parkiet

  Cezary Kozanecki, prezes Synektik: Apetyt na międzynarodowy sukces

  Obecnie Synektik sprzedaje wybrane radiofarmaceutyki do krajów ościennych. "W ramach centrum badań klinicznych dostarczamy produkty do Skandynawii czy Francji. Docelowo chcemy poszerzać naszą działalność o inne kraje" - zapowiada Cezary Kozanecki w rozmowie z "Parkietem". Prezes Synektik SA uważa, że w dalszej perspektywie to produkty własne będą decydować o pozycji Grupy Synektik i jej wartości rynkowej.

  Synektik to nie tylko system robotyczny da Vinci, którego jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Cezary Kozanecki przypomina w rozmowie z "Parkietem", że spółka konsekwentniej rozwija własne, autorskie technologie. "W centrum badawczo-rozwojowym Synektik cały czas prowadzone są prace nad kolejnymi nowymi radiofarmaceutykami. Jednym z nich jest kardioznacznik. Niedawno z sukcesem zakończyliśmy II fazę badań klinicznych. Podawany pacjentom przed badaniem PET-CT (pozytonowej tomografii emisyjnej – przyp. red.) pozwala na diagnostykę perfuzji mięśnia sercowego" – wyjaśnia prezes Kozanecki.

  Głównym rynkiem dla kardionzacznika mają być Stany Zjednoczone. - Mówimy o rynku, na którym w średnim okresie może być wykonywanych ponad 10 milionów kardiologicznych badań perfuzji mięśnia sercowego – podkreśla prezes Synektik SA.

  Przeczytaj CAŁY WYWIAD

 • 20.05.2019

  Puls Biznesu/Marcel Zatoński

  Synektik rośnie na robotach

  Giełdowa spółka wstawiła do polskich szpitali sześć robotów da Vinci, co mocno podbiło jej wyniki. W tym roku mają przybyć jeszcze co najmniej cztery - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  Wpływ robotów jest już wyraźnie widoczny w wynikach spółki. Sprzedaż jednego urządzenia to, jak przypomina gazeta, w zależności od konfiguracji - przychody rzędu 10 mln zł, do czego potem dochodzą wpływy z serwisu i jednorazowych instrumentów. Prezes giełdowej spółki Cezary Kozanecki w rozmowie z "Pulsem Biznesu" podkreśla, że z każdym miesiącem rośnie liczba wykonywanych zabiegów przy użyciu systemu da Vinci.  "W Polsce we współpracy z Synektikiem działa obecnie sześć robotów, z czego połowa w placówkach publicznych, a druga - w prywatnych. To wczesny etap rozwoju rynku, ale przychody już są znaczące, podobnie jak liczba wykonywanych przy pomocy robotów zabiegów - niebawem będą to setki procedur miesięcznie" zapowiada Cezary Kozanecki, prezes Synektik SA.

  Obecnie na całym świecie funkcjonuje już ponad 5 tys. robotów da Vinci, przy użyciu których tylko w 2018 r. wykonano ponad milion operacji. - W tym roku chcemy sprzedać w Polsce co najmniej cztery urządzenia. W perspektywie 3-4 lat jak najbardziej realne jest, aby w kraju działało minimum 20 robotów da Vinci - ocenia Dariusz Korecki, wiceprezes Synektik SA.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 30.04.2019

  Parkiet

  Potencjał spółek ukryty w projektach nowych leków

  Wśród giełdowych przedstawicieli branży mamy zarówno firmy notujące zyski, jak i takie, które nie osiągają przychodów, ponieważ nie wprowadziły jeszcze do sprzedaży swoich leków - czytamy w "Parkiecie". Do grona tych pierwszych należy Synektik, czołowy polski dostawca m.in. zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych oraz urządzeń medycznych.

  Zgodnie z założeniami Trigon DM w 2019 r. Synektik ma wszelkie argumenty aby kontynuować  pozytywny trend wynikowy segmentu produkcji radiofarmaceutyków oraz dystrybucji sprzętu medycznego. -  Spółka powinna zrealizować założenie ok. 15 procentowego wzrostu przychodów przy jednoczesnej poprawie dynamiki zysku netto – uważa na łamach "Parkietu" Katarzyna Kosiorek (DM Trigon). W jej ocenie czynnikami pozytywnie oddziałującymi na wyniki będą nowe kontrakty na dystrybucję nowych znaczników specjalnych oraz rozwój projektu kardioznacznika.

  CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

 • 24.04.2019

  Inwestorzy.tv

  Rekordowy rok Grupy Synketik. "Mamy się czym pochwalić"

  Grupa Synektik ma za sobą najlepszy okres w historii. – W minionym roku mogliśmy zaobserwować efekty zmian w ramach strategii spółki – powiedział w rozmowie z redakcją Inwestcyje.pl Cezary Kozanecki, prezes Synektik SA.

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za ostatnie cztery kwartały, zakończone 31 grudnia 2018 r., wyniosły 108,4 mln zł, o 72% więcej niż w całym 2017 roku kalendarzowym. Powtarzalna EBITDA za ostatnie 4 kwartały wyniosła 14,5 mln zł, o 83% więcej niż w 2017 roku kalendarzowym.

  W ocenie Cezarego Kozaneckiego, prezesa Synketik SA osiągnięte wyniki finansowe i operacyjne stanowią potwierdzenie słuszności realizowanej strategii rozwoju Grupy – Znaczący wzrost przychodów był możliwy dzięki poszerzeniu oferty produktowej o obszar terapii. Produkty terapeutyczne zaowocowały nie tylko zwiększeniem przychodów, ale i wypracowaniem atrakcyjnej marży – wyjaśnił Cezary Kozanecki.

  Obejrzyj całą rozmowę.

 • 19.02.2019

  Parkiet (autor: Jacek Mysior)

  Synektik: notowania na fali wzrostowej

  Rynek wypatruje bardzo dobrych wyników i końcowego raportu z zakończonej w grudniu II fazy badań klinicznych kardioznacznika - czytamy w "Parkiecie".

  Dobra passa w notowaniach spółki zajmującej się produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją sprzętu medycznego zdaje się nie mieć końca - zauważa gazeta. Tylko od początku stycznia jej notowania wzrosły o ponad 50 proc.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 16.10.2018

  Głos Wielkopolski (autor: Marta Żbikowska)

  Jeszcze w tym roku robot operacyjny da Vinci przeprowadzi pierwszą operację w Wielkopolskim Centrum Onkologii

  16 listopada do Wielkopolskiego Centrum Onkologii trafi robot operacyjny czwartej generacji. Będzie to pierwsze tak nowoczesne urządzenie w Polsce. W poniedziałek, została podpisana umowa zakupu robota, która opiewa na kwotę prawie 14 milionów złotych - informuje "Głos Wielkopolski".

  – Będziemy starać się, aby operacje za pomocą robota były finansowane przez NFZ- zapowiedział na łamach gazety prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii. – Według naszych szacunków, moglibyśmy przeprowadzać w ciągu roku około 200 operacji z wykorzystywaniem robota - dodał.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 16.10.2018

  Gazeta Wyborcza, Poznań (autor:Sylwia Sałwacka)

  Wielkopolska kupuje Da Vinci - najnowocześniejszego robota chirurgicznego

  Do Poznania w listopadzie trafi najnowocześniejszy robot chirurgiczny Da Vinci klasy Xi. - Dzięki pomocy Unii Europejskiej równamy do reszty świata! - podkreśla na łamach Gazety Wyborczej dr Błażej Nowakowski, chirurg, szef oddziału Oddział Ginekologii Operacyjnej, Onkologicznej i Endoskopowej.

  - To jest dla polskich chirurgii znakomita chwila. Do Poznania trafi robot czwartej, najwyższej generacji, pierwszy tej klasy w Polsce – mówił w poniedziałek w Poznaniu Artur Ostrowski, członek zarządu Synektik, która jest wyłącznym dystrybutorem da Vinci na Polskę

  Synektik popisał umowę z urzędem marszałkowskim i dyrekcją Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu na dostawę, instalację i uruchomienie robota chirurgicznego. Montaż sprzętu zacznie się już w połowie listopada.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 26.09.2018

  Puls Biznesu (autor:Anna Bełcik)

  Da Vinci zoperuje warszawskich pacjentów

  Robot amerykańskiego koncernu Intuitive Surgical trafił do Szpitala Mazovia, gdzie wspomoże chirurgów m.in. przy zabiegach onkologicznych - czytamy w "Pulsie Biznesu"

  Według Krajowego Rejestru Nowotworów w 1995 r. naliczono ponad 103 tys. nowych przypadków, a w 2015 r. było ich już ponad 163 tys., co oznacza wzrost o 58 proc. Szacunki Eurostatu wskazują natomiast, że na każde 100 tys. mieszkańców z powodu choroby w Polsce umierają średnio 304 osoby.

  Sytuacja jest skomplikowana zauważa gazeta: o szansach na wyleczenie decyduje wiele czynników — od profilaktyki, poprzez wczesną diagnozę, aż po precyzję kuracji. Znaczenie ma również łatwość dostępu do specjalistów onkologów i chirurgów, a także do nowoczesnego sprzętu w klinikach. Tym ostatnim pochwalił się właśnie NZOZ Szpital Mazovia, który podpisał umowę z firmą Synektik na dostawę robota chirurgicznego produkowanego przez amerykański koncern Intuitive Surgical.

  Da Vinci, czyli precyzyjne, czteroramienne urządzenie, wspomoże lekarzy przy operacjach urologicznych, ginekologicznych i w chirurgii ogólnej. Roboty stosowane są również w terapii najczęściej występujących nowotworów, w szczególności raka piersi, płuc, prostaty, okrężnicy i trzonu macicy.

  Czytaj więcej

 • 26.09.2018

  polsatnews.pl

  "Niesamowite możliwości". Robot "da Vinci X" czeka na pierwszych pacjentów w Warszawie

  Nowoczesny robot chirurgiczny Da Vinci X od przyszłego tygodnia przystąpi do pracy w szpitalu Mazovia w Warszawie. To jeden z najnowocześniejszych robotów tego typu. - Ten system daje nam niesamowitą możliwość ingerencji wewnątrz ciała pacjenta - mówi w rozmowie z Polsat News dr Albert Gugała. Jak dodaje po nowatorskiej operacji "pacjent wychodzi ze szpitala po 2-3 dniach z brakiem dużych cięć".

  Więcej

 • 26.09.2018

  Polityka Zdrowotna

  Da Vinci w warszawskim szpitalu. Ile za operację? Kto kolejny?

  Na początku października ruszą w Warszawie operacje nowo sprowadzonym robotem da Vinci. To trzecie takie urządzenie w Polsce, ale z ogłoszonych przetargów wynika, że mogą być niedługo dwa kolejne. Jak tłumaczą lekarze, po tradycyjnej chirurgii, a następnie laparoskopii, stanowi teraz najlepsze rozwiązanie m.in. w operacjach urologicznych. Nie są one w tej technologii w Polsce refundowane, ale prywatny szpital korzystając wcześniej ze sprzętu pożyczonego z Niemiec przekonał się, że są pacjenci gotowi zapłacić nawet 40 tys. zł by zmniejszyć liczbę powikłań i szybciej wrócić do zdrowia - czytamy na łamach portalu "Polityka Zdrowotna".

  Giełdowa spółka Synektik chce upowszechniać w Polsce technologię robota chirurgicznego da Vinci. Została wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów da Vinci i będzie odpowiadać m.in. za sprzedaż i serwis robotów chirurgicznych. 

  Czytaj więcej

 • 25.09.2018

  Forsal (żródło: ISBnews)

  Synektik liczy na kolejne umowy dystrybucyjne dot. systemu da Vinci

  Synektik chce upowszechniać technologię robota chirurgicznego da Vinci - informuje agencja ISBnews. W październiku w warszawskim Szpitalu Mazovia odbędą się pierwsze operacje z wykorzystaniem robota, zaś do końca roku mogą zostać rozstrzygnięte przetargi na zakup robota w szpitalu w Poznaniu i Białymstoku zapowiedział prezes Synektika Cezary Kozanecki. 

  Synektik chce upowszechniać technologię robota chirurgicznego da Vinci. W październiku odbędą się pierwsze operacje z wykorzystaniem robota w warszawskim Szpitalu Mazovia, zaś do końca roku mogą zostać rozstrzygnięte przetargi na zakup robota w szpitalu w Poznaniu i Białymstoku, poinformował prezes Synektika Cezary Kozanecki. 

  Czytaj więcej

 • 25.09.2018

  Polska Agencja Prasowa (autor: Sara Borys)

  Synektik ocenia, że dystrybucja da Vinci istotnie wpłynie na finanse; pierwsze efekty w '18

  Synektik, który w lipcu stał się wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci na Polskę, ocenia, że w ciągu kilku lat w kraju może funkcjonować 20 takich urządzeń. Grupa zakłada, że dystrybucja będzie miała istotny wpływ na jej przyszłe finanse, a pierwsze efekty będą widoczne już w 2018 roku.

  "Uważamy, że jest to dla nas istotny krok w stronę poszerzenia oferty w obszarze terapii. Będzie to też miało istotny wpływ na nasze przyszłe finanse. Nasza rola to nie tylko sprzedaż robota, ale także dostarczanie instrumentów zużywalnych, potrzebnych do wykonania każdego zabiegu, przez cały okres użytkowania robota. Zestaw instrumentów umożliwia wykonanie 10 zabiegów" - powiedział PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki.

  Urządzenie da Vinci to robot chirurgiczny, produkowany przez amerykańską grupę Intuitive Surgical.

  Czytaj więcej

   

 • 05.09.2018

  parkiet.com (autor: Adam Roguski)

  Synektik: Szansa na dwa duże kontrakty

  Dystrybutor sprzętu medycznego, producent radiofarmaceutyków i dostawca rozwiązań IT ma szansę zawrzeć dwa duże kontrakty.

  Wielkopolskie Centrum Onkologii i Szpital Wojewódzki w Białymstoku ogłosiły przetargi na zakup robotów chirurgicznych. Ta pierwsza instytucja chce kupić urządzenie typu Da Vinci, którego od lipca wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest Synektik. W drugim przypadku specyfikacja istotnych warunków zamówienia pozwala przypuszczać, że Da Vinci jest pożądanym urządzeniem.

  Czytaj więcej

 • 06.07.2018

  www.pb.pl (autor: Marcel Zatoński)

  Synektik zrobotyzuje polską chirurgię

  Giełdowa spółka została wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci. W Polsce są dwa, ale może być dużo więcej.

  Roboty mają ciąć Polaków ku uciesze inwestorów z GPW. Giełdowy Synektik, zajmujący się dystrybucją sprzętu medycznego i produkcją radiofarmaceutyków, podpisał umowę ramową z amerykańską spółką Intuitive Surgical, globalnym potentatem w dziedzinie produkcji robotów używanych do przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Co najmniej do 2021 r. będzie wyłącznym dystrybutorem i serwisantem robotów da Vinci, które za oceanem przy wielu procedurach medycznych w praktyce zastąpiły chirurgów ze skalpelami.

  Czytaj więcej

 • 25.06.2018

  Komunikat prasowy firmy Blue Earth Diagnostics

  Firma Blue Earth Diagnostics wybrała spółkę IASON Sp. z o.o. na producenta i dystrybutora znacznika Axumin® (flucyklowina (18F)) w Polsce


  Link do komunikatu prasowego w wersji oryginalnej:
  http://www.blueearthdiagnostics.com/blue-earth-diagnostics-appoints-iason-sp-z-o-o-to-manufacture-and-distribute-axumin-fluciclovine-18f-in-poland/

   

  Kliknij aby pobrać przetłumaczoną na język polski wersję komunikatu.

   

 • 12.02.2018

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik: Najbliższe kwartały również będą dobre

  W IV kwartale 2017 r. Synektik zajmujący się dystrybucją sprzętu medycznego oraz produkcją radiofarmaceutyków zanotował 3,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Tym samym był to najlepszy okres od IV kwartału 2013 r., gdy czysty zysk wyniósł 4,5 mln zł. Co przyniesie 2018 r.?

  – Dotacje unijne na sprzęt medyczny i rozwiązania informatyczne płyną o wiele większym strumieniem, niż to było w poprzednich latach. Powinno to być widoczne również w kolejnych kwartałach – ocenia Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. – Od 2016 r. skutecznie udaje się nam też poprawiać rentowność działalności operacyjnej dzięki systematycznemu zwiększaniu udziału wysokomarżowych produktów własnych zgodnie z celami strategii rozwoju na lata 2017–2021. Jednocześnie skupiamy się na dywersyfikacji struktury produktów, jeżeli chodzi o obszar diagnostyki obrazowej, oraz wejściu w nowe obszary innowacyjnych technologii medycznych dotyczących głównie terapii onkologicznych – dodaje.

  Czytaj więcej

 • 09.01.2018

  www.pb.pl (autor: Marcel Zatoński)

  Synektik urośnie na przejęciu

  Producent radioznaczników, w którego ostatnio zainwestował Mariusz Książek, liczy na spore zyski z zakupu biznesu ewakuującego się konkurenta.

  Na najlepsze promocje można liczyć tuż przed likwidacją sklepu. Turecka grupa farmaceutyczna Eczasibasi Monrol, która agresywnie weszła na niewielki polski rynek radiofarmaceutyków pod koniec 2014 r., długo na nim nie wytrzymała. Od kwietnia 2017 r. rozmawiała o sprzedaży polskiego biznesu z giełdowym Synektikiem — transakcja wkrótce powinna dojść do skutku. Pod koniec grudnia podpisano warunkową umowę, na mocy której polska spółka ma zapłacić za przejęcie konkurenta prawie 15 mln zł.

  Czytaj więcej

 • 15.05.2017

  www.pb.pl (autor: Anna Bełcik)

  Polscy rekordziści programu Horyzont 2020

  Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK PB UE) podsumował minione trzy lata udziału Polski w europejskim programie Horyzont 2020, finansującym badania naukowe innowacje. Komu udało się pozyskać największe finansowe wsparcie?

  więcej

 • 16.03.2017

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Ambitne plany Synektika

  Już w tym roku w strukturze sprzedaży będą widoczne zmiany, jeżeli chodzi o poszczególne segmenty. Inwestorzy już zobaczą wyraźny wzrost przychodów – mówił Dariusz KoreckDariusz Korecki, wiceprezes Synektika w czwartkowym proi, wiceprezes Synektika w czwartkowym programie „Prostu z Parkietu".

  więcej

 • 01.02.2017

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Inwestorom spodobała się ambitna strategia

   

  We wtorek akcje Synektika, zajmującego się produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją sprzętu do diagnostyki obrazowej, drożały nawet o prawie 10 proc., do 17,15 zł.

  Inwestorom spodobała się strategia grupy na lata 2017–2021, która zakłada, że w tym czasie przychody grupy będą rosły rocznie o średnio 30–40 proc. Według wstępnych danych w 2016 r. spółka miała 49,5 mln zł skonsolidowanych przychodów.

  Czytaj więcej

   

 • 03.11.2016

  biznes.pap.pl (autor: MJ, JTT)

  Synektik zacznie II fazę badań nad kardioznacznikiem w '16, chce pozyskać partnera

  Synektik, który zakończył I fazę badań klinicznych nad radioznacznikiem kardiologicznym, planuje rozpoczęcie II fazy jeszcze w 2016 r. - poinformował wiceprezes spółki Dariusz Korecki. Synektik chce na rynek USA pozyskać partnera, który będzie m.in. współfinansował III fazę badań.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1739274,synektik-zacznie-ii-faze-badan-nad-kardioznacznikiem-w--16--chce-pozyskac-partnera

 • 03.11.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik zakończył I fazę badań

  II faza badań nad innowacyjnym radioznacznikiem do diagnostyki perfuzji mięśnia sercowego rozpocznie się w I połowie 2017 r. Ile potrwa?

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/7,1497774-Synektik-zakonczyl-I-faze-badan.html 

 • 29.08.2016

  PAP (autor: Sara Borys)

  Synektik chce zamknąć II fazę badań kardioznacznika w '17; liczy na znaczny wzrost wyników

  Synektik może zakończyć II fazę badań klinicznych nad kardioznacznikiem MPI i zawrzeć porozumienia z partnerami ws. jego komercjalizacji jeszcze w 2017 r. - poinformował PAP wiceprezes spółki Dariusz Korecki. Spółka z optymizmem patrzy w przyszłość - w 2016 roku spodziewa się dużo lepszych wyników rdr.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1694809,synektik-chce-zamknac-ii-faze-badan-kardioznacznika-w--17--liczy-na-znaczny-wzrost-wynikow

   

 • 24.08.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Wzrost najlepszego segmentu biznesu

  Producent radiofarmaceutyków zanotował lepsze wyniki niż przed rokiem. Zarząd z optymizmem patrzy w przyszłość i szykuje strategię.

  W I półroczu 2016 r. w ujęciu rocznym przychody z najbardziej rentownego segmentu radiofarmaceutyków wzrosły o 23 proc., do 7,3 mln zł. Synektik spodziewa się, że w związku z wprowadzeniem przez NFZ rozróżnienia finansowania badań przychody z tej części biznesu będą wyraźnie rosły w najbliższych kwartałach.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/9,1488902-Wzrost-najlepszego-segmentu-biznesu.html

   

 • 15.02.2016

  PAP (autor: Sara Borys)

  Synektik chce wydać na inwestycje w '16 blisko 7,6 mln zł, pracuje nad strategią

  Przewidywane nakłady inwestycyjne na 2016 rok to prawie 7,6 mln zł - poinformował Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. Jak dodał, spółka pracuje nad strategią, która zakłada m. in. wejście na rynek globalny oraz rozwinięcie działalności w onkologii, kardiologii i neurologii. Podał też, że spółka ma pieniądze na realizację I i II fazy klinicznej kardioznacznika.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/index/news/info/1517856,synektik-chce-wydac-na-inwestycje-w--16-blisko-7-6-mln-zl--pracuje-nad-strategia

 • 15.02.2016

  ISB News (autor: Agnieszka Morawiecka)

  Synektik planuje 7,6 mln zł na iwestycje

  Synektik Przedstawi w I półroczu strategię na lata 2016-2020, po tym, jak spółka zakończy pierwszy etap badań klinicznych nad radioznacznikiem. Łączne nakłady inwestycyjne, związane z kardioznacznikiem i innymi projektami, nad którymi Synektik pracuje wyniosą prawie 7,6 mln zł w 2016 roku, poinformował wiceprezes Dariusz Korecki.

  Czytaj więcej: http://pulsinwestora.pb.pl/4423151,30294,synektik-planuje-7-6-mln-zl-na-inwestycje?utm_source=tag_&utm_medium=rss

   

 • 13.02.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik: Wyniki w 2016 r. powinny być na dużym plusie

  W minionym tygodniu akcje medycznej spółki potaniały o prawie 10 proc. Inwestorzy negatywnie zareagowali na publikację wyników za IV kwartał 2015 r.

  W tym czasie Synektik miał 0,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,11 mln zł zysku netto w tym samym okresie 2014 r. W całym poprzednim roku spółka miała jednak 1,19 mln skonsolidowanej straty netto. Zdaniem zarządu wyniki spółki w 2016 r. powinny się znacząco poprawić.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1462244-Wyniki-Synaktika-w-2016-r--powinny-byc-na-duzym-plusie-.html

   

   

   

 • 06.12.2015

  biotechnologia.pl (autor: Adam Zalewski)

  Niedługo będzie o nich jeszcze głośniej

  Grupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.

  Czytaj więcej: http://biotechnologia.pl/farmacja/niedlugo-bedzie-o-nich-jeszcze-glosniej,15809

 • 10.07.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  Synektik z dużą umową

  Medyczna spółka podpisała wart 20 mln zł kontrakt z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie, któremu dostarczy specjalistyczny sprzęt medyczny wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1433213-Synektik-z-duza-umowa.html

 • 15.06.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik rozpoczyna badania"

  Grupa Synektik podpisała umowę na rozpoczęcie badań klinicznych związanych z kardioznacznikem przeznaczonym do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej (PET). Projekt odbywa się w ramach współpracy z izraelskim Hadasit Medical Resarch Services & Development. W ramach zawartej umowy Hadasit przeprowadzi pierwszą fazę badań klinicznych na zakwalifikowanych do programu pacjentach. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1428723-Synektik-bada-kardioznacznik.html

 • 10.06.2015

  Finanse.wp.pl (źródło: ISBNews)

  „Akcjonariusze Synektik zdecydowali o niewypłaceniu dywidendy"

  Akcjonariusze Synektik zdecydowali o przeznaczeniu całego zysku za 2014 r. na kapitał zapasowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy, wynika z uchwał podjętych podczas walnego zgromadzenia. 

  Czytaj więcej: http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,Akcjonariusze-Synektik-zdecydowali-o-niewyplacaniu-dywidendy,wid,17620115,wiadomosc.html?ticaid=115116

 • 03.06.2015

  Bankier.pl (źródło: PAP)

  „Synektik złożył ofertę w przetargu o wartości 20,8 mln zł netto"

  Spółka Synektik złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie o wartości 20,8 mln zł netto. Przetarg dotyczy zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego. Ponadto obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń do zakupionego sprzętu. 

  Czytaj więcej: www.bankier.pl/wiadomosc/Synektik-zlozyl-oferte-w-przetargu-o-wartosci-20-8-mln-zl-netto-3354353.html

 • 05.05.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik rejestruje"

  Grupa Synektik otrzymała dla zakładu produkcyjnego w Warszawie pozytywną decyzję dotyczącą dorejestrowania nowego miejsca wytwarzania radioznacznika IASOcholine. Dokument został wydany po przeprowadzonej procedurze wzajemnego uznania przed francuskim ośrodkiem referencyjnym (Agence Francaise de Securite Sanitaire des Produits de Sante). Tym samym Grupa Synektik stała się pierwszym i jedynym w Polsce podmiotem posiadającym dwa komercyjne zakłady produkcyjne wytwarzające trzy różne zarejestrowane radiofarmaceutyki (IASOEfdege®, IASOflu® oraz IASOocholine®) . 

  więcej

 • 23.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik: Sprzedaż zagraniczna ruszy w połowie roku"

  Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia sprzedaży zagranicznej radiofarmaceutyków. Najbardziej zainteresowani jesteśmy Czechami i Słowacją, których rynki są bardziej rozwinięte. Interesujemy się też krajami bałtyckimi - mówi Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1415891-Synektik-wychodzi-za-granice.html

 • 23.03.2015

  Rynekzdrowia.pl

  „Grupa Synektik o wynikach finansowych za 2014 rok"

  Synektik w 2014 roku narastająco osiągnął skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 78,7 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 3,6 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej w analizowanym okresie osiągnął poziom 5,4 mln zł, a EBITDA wyniosła 9,3 mln zł. Rok 2014 był dla Grupy Synektik okresem wzmożonych inwestycji w szczególności w sektorze radioznaczników specjalnych oraz działalności badawczej i rozbudowy mocy produkcyjnych.

  Czytaj więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Grupa-Synektik-o-wynikach-finansowe-za-2014-rok,150095,1.html

 • 10.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  Synektik zapowiada nowe produkty

  Synektik, dostawca sprzętu i oprogramowanie dla branży medycznej coraz mocniej stawia na radiofarmaceutyki.

  Czytaj więcej

 • 10.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik: Będą nowe produkty"

  Synektik, dostawca sprzętu i oprogramowania dla branży medycznej, coraz mocniej stawia na radiofarmaceutyki. Obecnie produkcja radioaktywnych znaczników, stosowanych w diagnostyce obrazowej, zapewnia grupie ok. 20 proc. przychodów. Teraz celem jest nie tylko produkcja najpopularniejszego w Polsce znacznika FDG, ale również opracowanie własnych.

  Czytaj więcej 

 • 03.03.2015

  Rp.pl/ekonomia (autor: Maciej Rudke)

  „W Polsce będzie więcej tomografów nowej generacji"

  W Polsce rośnie liczba ośrodków medycznej diagnostyki obrazowej PET CT (pozytonowej tomografii emisyjnej). W tego typu urządzeniach do obrazowania wykorzystuje się podawane pacjentowi substancje promieniotwórcze, tzw. radiofarmaceutyki. Rozwój tego rynku to dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów, ale także dla producentów radiofarmaceutyków, takich jak polskie spółki Synektik i Voxel oraz niemiecki Eckert & Ziegler.

  Czytaj więcej: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1183248.html

 • 03.03.2015

  Parkiet (autor: Maciej Rudke, str. 8)

  „Synektik nie boi się spadków cen"

  Zdaniem zarządu Synektika spadki cen radiofarmaceutyku FDG, stosowanego w diagnostyce obrazowej, nie powinny negatywnie wpłynąć na wyniki firmy. Produkcja radiofarmaceutyków zapewnia 20 proc. obrotów spółki, ale jest zdecydowanie najbardziej rentowna. Marża operacyjna tego biznesu sięga 30 proc. wobec ok. 4 proc. w segmencie sprzedaży systemów IT i sprzętu medycznego (daje 75 proc. przychodów). 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1413082.html

 • 02.03.2015

  Newseria.pl

  „W 2015 r. Synektik będzie się rozwijał organicznie. Spółka liczy, że jej kardioznacznik trafi na międzynarodowe rynki."

  Synektik, spółka specjalizująca się w produkcji radiofarmaceutyków stosowanych przy diagnostyce obrazowej, liczy na wzrost przychodów związanych z inwestycjami poczynionymi w latach 2013 - 2014. W tym roku na badania przeznaczy minimum 2 mln zł. Chce zostać światowym liderem w produkcji i sprzedaży kardioznacznika, na który ma licencję. 

  Czytaj więcej: http://www.inwestor.newseria.pl/newsy/w_2015_r_synektik_bedzie,p1582459153

 • 27.02.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik z dofinansowaniem"

  Grupa Synektik uzyskała od Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie na zakup środków trwałych w ramach projektu uwzględniającego m.in. wdrożenie do produkcji nowego radiofarmaceutyku [18F]fluorocholiny. Kwota dofinansowania - w wysokości 354,5 tys. złotych - pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Całkowita wartość projektu objętego unijnym wsparciem wynosi 709,5 tys. złotych. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/7,1412654-Synektik-otrzyma-0-35-mln-zl.html

 • 26.02.2015

  Newseria.pl

  „Polski rynek diagnostyki medycznej czeka szybki rozwój. Synektik szacuje, że wzrost sięgnie co najmniej 20 proc."

  Synektik spodziewa się co najmniej 20-proc. wzrostu rynku radiofarmaceutyków w 2015 roku. Spółka dostarczająca sprzęt, leki oraz oprogramowanie używane w radiodiagnostyce medycznej ocenia, że polski rynek nadal jest bardzo chłonny, a służba zdrowia będzie zwiększać zakupy. - Na rynek patrzymy w 2015 roku bardzo optymistycznie - mówi Dariusz Korecki, wiceprezes zarządu Synektik. 

  Czytaj więcej: www.inwestor.newseria.pl/newsy/polski_rynek_diagnostyki,p922247257

 • 16.02.2015

  Innpoland.pl (autor: Ewa Bednarz)

  „Polski kardioznacznik Synektik to szansa dla osób z chorobami krążenia. Dzięki niemu diagnozę postawi się szybciej"

  Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów na całym świecie. Znacznik opracowany przez polską firmę Synektik to szansa na lepsze, nieinwazyjne i efektywne ekonomicznie możliwości ich diagnozowania i właściwego leczenia. Synektik zakończył już badania przedkliniczne innowacyjnego kardioznacznika ammonium salt przeznaczonego do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej PET, które były przeprowadzane we współpracy z firmą Hadasit Medical Resarch & Development w Polsce, Niemczech i Izraelu. 

  Czytaj więcej: http://innpoland.pl/115329,zagrozeni-wiencowka-bede-mieli-szanse-na-lepsza-diagnostyke

 • 15.12.2014

  Onet.pl/Biznes (źródło: ISBNews)

  „Synektik spodziewa się poprawy wyników r/r w 2015 r., może wypłacić dywidendę"

  Po intensywnych inwestycjach w bieżącym roku, Synektik oczekuje wzrostu przychodów i zysku w 2015 roku. Spółka chce, aby udział radiofarmaceutyków w przychodach ogółem wzrósł do 30%, a zakup czterech radioznaczników w IV kw.br. oraz prace nad własnymi produktami w Centrum Badawczo Rozwojowym będą głównymi motorami wzrostu przychodów w przyszłym roku.

  Czytaj więcej: http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/synektik-spodziewa-sie-poprawy-wynikow-r-r-w-2015-r-moze-wyplacic-dywidende/j06ky

 • 08.06.2011

  Pulsmedycyny.pl (autor: Marta Markiewicz) „Rusza produkcja radiofarmaceutyków"

  W Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach rozpocznie się komercyjna produkcja radiofarmaceutyków. W pomieszczeniach zaadaptowanych na potrzeby nowej technologii spółka Synektik uruchomi produkcję radioizotopów stosowanych w diagnostyce obrazowej.

  Czytaj więcej: http://pulsmedycyny.pl/2586153,80290,rusza-produkcja-radiofarmaceutykow