Aktualności

01.08.2020

Synektik: w II kw. oczekujemy dwucyfrowego wzrostu sprzedaży, III kw. też zapowiada się dobrze (wywiad, PAP Biznes) 

 

Synektik spodziewa się w II kw. 2020 r. wysoko dwucyfrowego wzrostu sprzedaży rdr. Z uwagi na poprawiającą się sytuację na rynku również III kw. zapowiada się dobrze - poinformował PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki. Do końca roku spółka chce mieć zainstalowanych ok. 15 robotów da Vinci. Podtrzymuje też, że w tym czasie będzie gotowa do rozpoczęcia III fazy badań nad kardioznacznikiem.

- Skonsolidowana sprzedaż w okresie kwiecień-czerwiec, pomimo trudnej sytuacji, powinna wysoko dwucyfrowo wzrosnąć. W ubiegłych kwartałach pozyskaliśmy projekty, które realizowaliśmy w ostatnich miesiącach - powiedział PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki- W radiofarmacji w kwietniu i maju został odnotowany spadek sprzedaży, ale od czerwca rynek zaczął się odbudowywać. Myślę, że mimo tych trudności w ostatecznym rozrachunku miniony kwartał będzie wyglądał przyzwoicie - dodał w rozmowie z PAP Biznes. Wiceprezes Korecki wskazał, że ogólna sytuacja na rynku się poprawia i obecny - trzeci kwartał roku kalendarzowego, a czwarty kwartał roku obrotowego spółki - też zapowiada się dobrze.

Synektik kontynuuje prace nad przygotowaniem do kolejnej fazy badań klinicznych kardioznacznika – radiofarmaceutyku przeznaczonego do diagnostyki perfuzji mięśnia sercowego. - Pracujemy nad przygotowaniem się do trzeciej fazy badań klinicznych. Nie zmieniamy na razie naszych planów i pod koniec roku będziemy gotowi rozpocząć kolejną fazę badań klinicznych. Po otrzymaniu wszelkich pozwoleń, rozpoczniemy rekrutację pacjentów. Badanie będzie przeprowadzane w Polsce i innych krajach europejskich - powiedział w rozmowie z PAP Biznes wiceprezes Synektika.

Do końca roku spółka chce mieć zainstalowanych ok. 15 robotów da Vinci. - Jeden projekt robotyczny mamy już wygrany, a nie będzie to ostatni projekt w tym roku. Do tego pojawiają się wcześniej zamrożone projekty z dotacji na zakup rezonansu, tomografu itp. Do września nie zostało wiele czasu na realizację tych zamówień, ale  przejdą one na kolejny kwartał - powiedział Dariusz Korecki w rozmowie z PAP Biznes.

CAŁY WYWIAD