Aktualności

17.11.2021

Grupa Synektik wprowadzi roboty do szpitalnych aptek

Notowany na GPW producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny poszerza swoją ofertę o kolejny innowacyjny system robotyczny. Synektik podpisał z Becton Dickinson Rowa Germany GmbH umowę o współpracy w zakresie sprzedaży na polskim rynku robotów aptecznych BD Rowa. Na mocy umowy Synektik został wyłącznym dystrybutorem systemów w sektorze aptek szpitalnych w Polsce.

Systemy BD Rowa, dedykowane dla aptek szpitalnych, to zintegrowane urządzenia robotyczne oraz specjalistyczne oprogramowanie optymalizujące proces przygotowywania, magazynowania i wydawania leków na potrzeby oddziałów. Systemy umożliwiają obniżanie bieżących kosztów związanych z logistyką leków, a ich wdrożenie minimalizuje ryzyko błędów przy dystrybucji medykamentów, tym samym zwiększając bezpieczeństwo pacjentów w szpitalach.

- Obecnie na świecie zainstalowanych jest ponad 10 tys. systemów dozujących BD Rowa w 53 krajach, natomiast w Polsce funkcjonują pojedyncze urządzenia.Biorąc pod uwagę specyfikę pracy aptek szpitalnych widzimy duży potencjał robotyzacji procesu zarządzania dystrybucją farmaceutyków w tych placówkach. Systemy BD Rowa umożliwiają nie tylko efektywniejsze i sprawniejsze realizowanie zamówień, ale również m.in. minimalizują ryzyko związane z błędnym uzupełnianiem i planowaniem dostaw leków w szpitalach. Dzięki integracji z systemem informatycznym apteki, BD Rowa stanowi dla farmaceutów istotne wsparcie w procesie zarządzania aptecznymi zasobami. Wierzymy, że to rozwiązanie pozwoli pracownikom aptek skoncentrować się na kluczowych aspektach ich pracy, z korzyścią zarówno dla pacjentów, jak i samych szpitali – komentuje Cezary Kozanecki, założyciel i prezes zarządu Synektik SA.

Umowa między Synektik a Becton Dickinson Rowa Germany GmbH została zawarta na okres do 30 września 2023 r., z możliwością przedłużenia.

System BD Rowa jest kolejnym produktem robotycznym w ofercie Grupy Synektik. Firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów chirurgicznych da Vinci, jak również systemów APOTECAchemo, robotów do przygotowywania leków cytostatycznych.

Zobacz raport bieżący >>