News

21.05.2021

Dobre perspektywy rozwoju

Synektik przedłużył umowę i pozostanie dystrybutorem systemów da Vinci w Polsce co najmniej do kwietnia 2026 r. Prognozy zachęcają, a ten kwartał pod względem liczby wykonywanych zabiegów w asyście da Vinci może być rekordowy - zapowiada "Parkiet".

- Zgodnie z podpisanym aneksem jesteśmy ekskluzywnym dystrybutorem systemów da Vinci do kwietnia 2026 r. Dalej będziemy odpowiadali za rozwój robotyki chirurgicznej opartej na systemach da Vinci w Polsce. Przez rozwój i zakres naszych usług rozumiemy sprzedaż systemów, proces szkolenia operatorów chirurgów, dostawy instrumentów zużywalnych oraz usługi związane z serwisem gwarancyjnym bądź pogwarancyjnym - mówił podczas wiedeokonferencji Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika

Według szacunków Intuitive, na które powołuje się Parkiet, systemy da Vinci mogą znaleźć zastosowanie w ok. 30 proc. z 20 mln rokrocznie wykonywanych ca całym świecie operacji w tkankach miękkich w obrębie brzucha.  Potencjał widać również po rosnącej liczbie zabiegów w Polsce. W I kw. br wykonano 415 zabiegów (wzrost 57 proc. r/r). 
- Myślę, że kwartał w którym jesteśmy obecnie, będzie kolejnym rekordem, czyli będzie tych zabiegów powyżej 415 - uważa Dariusz Korecki. 

CAŁY ARTYKUŁ