2018

2018/07/05

Raport ESPI 21/2018

Umowa w sprawie sprzedaży robotów chirurgicznych da Vinci

Godz. publikacji: 12:27

Zarząd Synektik S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, iż w dniu 5 lipca została zawarta umowa między Spółką a Intuitive Surgical, Sàrl z siedzibą w Aubonne, Szwajcaria („Intuitive Surgical”) w sprawie współpracy między Spółką a Intuitive Surgical w zakresie sprzedaży, na polskim rynku, robotów chirurgicznych da Vinci. Na mocy zawartej umowy Spółka została wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów da Vinci i będzie odpowiadała za sprzedaż i serwis robotów, instrumentów i akcesoriów do ww. urządzeń, szkolenia operatorów systemów, kwestie regulacyjne oraz marketingowe. Umowa została zawarta na okres do końca 2021 r. z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Pozostałe warunki porozumienia nie odbiegają od zapisów powszechnie stosowanych w tego typu kontraktach.

 

Robot da Vinci jest systemem robotycznym wykorzystywanym do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych m.in. w obszarze urologii (w tym nowotworu prostaty), ginekologii i chirurgii ogólnej. Charakteryzuje się m.in. wyjątkową precyzją, małą inwazyjnością zabiegów przekładających się wysoką efektywność operacji i znacznie ograniczenie ryzyka powikłań pooperacyjnych.

 

Zarząd Spółki informuje, iż zawarcie umowy z Intuitive Surgical ws. dystrybucji systemów da Vinci jest realizacją strategii rozwoju Spółki na lata 2017-2021 , zakładającej m.in. poszerzenie oferty Spółki o produkty (zaawansowane technologie medyczne, innowacyjne radioznaczniki) wykorzystywane w terapii nowotworów, w tym terapii raka prostaty. W ocenie Zarządu Spółki dystrybucja systemów da Vinci może mieć potencjalnie istotny wpływ na wyniki Spółki.

Downloads