Media & Investor materials

Synektik in the media

 • 22.06.2022

  Parkiet

  Biznes Synektika się rozpędza

  Grupa zapowiada nowe umowy związane z dostarczaniem robotów chirurgicznych w Polsce i za granicą - czytamy w "Parkiecie". Gazeta przypomina, że Synektik sfinalizował rozszerzenie działalności w obszarze robotyki chirurgicznej w Czechach i Słowacji. Dzięki umowie z Intuitive przychody giełdowej grupy z tego sektora mają się podwoić. - Biznes jest dochodowy, a liczba zabiegów wykonanych z użyciem robotów da Vinci rośnie - powiedział, cytowany przez "Parkiet", Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 10.03.2022

  PAP Biznes

  Synektik spodziewa się wzrostu sprzedaży. W planie 3 nowe produkty i 4-5 systemów da Vinci

  W 2022 roku Synektik spodziewa się wzrostu sprzedaży zarówno w obszarze radiofarmacji i dostaw sprzętu medycznego oraz w segmencie robotyki chirurgicznej - poinformował Polską Agencję Prasową wiceprezes Dariusz Korecki. Spółka chciałaby zakończyć w tym roku rejestrację 3 nowych produktów i zainstalować w Polsce kolejne 4-5 systemów da Vinci.

  CAŁY WYWIAD

 • 23.12.2021

  Parkiet

  Przychody mogą znacząco wzrosnąć

  Umowa dystrybucyjna między Intuitive a giełdowym Synektikiem, obowiązująca do kwietnia 2026 r. na terytorium Polski, zostanie rozszerzona o Czechy i Słowację - czytamy w "Parkiecie".   Gazeta dodaje, że rozszerzenie współpracy będzie mieć znaczący wpływ na wyniki Spółki. Zarząd ocenia, że przychody grupy z tytułu komercjalizacji robotów da Vinci w 2022 r. mogą się podwoić w porównaniu ze średnimi przychodami z tej części biznesu, wypracowanymi w dwóch poprzednich latach obrotowych.

  Spółka zależna Synektia przejmie czeski zespół Intuitive, obecnie odpowiedzialny za obsługę czeskich i słowackich klientów koncernu. Za przejęcie czeskiego i słowackiego biznesu koncernu Intuitive Synektik zapłaci 1,5 mln USD, płatne w ratach w 2022 i 2023 r., a Intuitive będzie przysługiwać dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 30% EBIT z przejmowanego biznesu za lata 2024 i 2025 (nie więcej niż 2 mln USD rocznie).

  Do tej pory w Czechach i na Słowacji zainstalowano łącznie 16 systemów da Vinci. W obu krajach rocznie wykonuje się w sumie ok. 2,5 razy więcej zabiegów w asyście tych robotów niż obecnie w Polsce przy podobnej liczbie instalacji systemów. 

  CAŁY ARTYKUŁ

 • 18.08.2021

  inwestycje.pl

  Synektik dostrzega dobre perspektywy sprzedaży w kolejnych kwartałach

  Synektik widzi dobre perspektywy dla przychodów w IV kw. r.obr. 2020/2021 i w I kw. kolejnego roku finansowego, poinformował wiceprezes Dariusz Korecki. Zadeklarował on, że pogorszenie wyników finansowych w III kw. było jednorazowe.

  „Jesteśmy pewni, że ta mniejsza wielkość sprzedaży zostanie z zyskiem skompensowana w kolejnych okresach” – powiedział Korecki podczas konferencji online. „W najbliższym kwartale, jak i w kolejnym spodziewamy się istotnej dynamiki wzrostu przychodów ze sprzedaży” – dodał. Podkreślił, że backlog spółki na koniec III kw. r.fin. wzrósł do 33,2 mln zł z 1,1 mln zł rok wcześniej.

  CAŁY ARTYKUŁ

   

 • 21.05.2021

  PAP Biznes

  Synektik widzi bardzo duże perspektywy rozwoju w zakresie robotyki chirurgicznej

  Spółka spodziewa się, że liczba wykonywanych procedur wzrośnie w 2021 roku o 60-70 proc. rdr - poinformował  PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki.

  -Robotyka chirurgiczna jest dla nas jednym ze strategicznych kierunków rozwoju. Jest to jeden z bardziej dochodowych i bardzo istotnych przychodowo obszarów naszej działalności. Pandemia nadal wpływa na rynek i nie pozwala w pełni pokazać potencjału związanego z robotyką chirurgiczną, niemniej jednak zakładamy, że w tym roku dynamika wzrostu wykonywanych procedur będzie istotna - spodziewamy się, że wzrośniemy w tym zakresie o 60-70 proc. - powiedział podczas wideokonferencji wiceprezes Dariusz Korecki.

  Synektik szacuje, że zapotrzebowanie na systemy robotyczne w Polsce wynosi około 40 urządzeń w perspektywie do 2025 roku. W ocenie zarządu, zakładając poprawę sytuacji epidemiologicznej, liczba procedur do 2025 będzie rosnąć w 50 proc. średniorocznym tempie

  WIĘCEJ

 • 21.05.2021

  Parkiet

  Synektik: Dobre perspektywy rozwoju

  Synektik przedłużył umowę i pozostanie dystrybutorem systemów da Vinci w Polsce co najmniej do kwietnia 2026 r. Prognozy zachęcają, a ten kwartał pod względem liczby wykonywanych zabiegów w asyście da Vinci może być rekordowy - zapowiada "Parkiet".

  - Zgodnie z podpisanym aneksem jesteśmy ekskluzywnym dystrybutorem systemów da Vinci do kwietnia 2026 r. Dalej będziemy odpowiadali za rozwój robotyki chirurgicznej opartej na systemach da Vinci w Polsce. Przez rozwój i zakres naszych usług rozumiemy sprzedaż systemów, proces szkolenia operatorów chirurgów, dostawy instrumentów zużywalnych oraz usługi związane z serwisem gwarancyjnym bądź pogwarancyjnym - mówił podczas wiedeokonferencji Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika

  Według szacunków Intuitive, na które powołuje się Parkiet, systemy da Vinci mogą znaleźć zastosowanie w ok. 30 proc. z 20 mln rokrocznie wykonywanych ca całym świecie operacji w tkankach miękkich w obrębie brzucha.  Potencjał widać również po rosnącej liczbie zabiegów w Polsce. W I kw. br wykonano 415 zabiegów (wzrost 57 proc. r/r). 
  - Myślę, że kwartał w którym jesteśmy obecnie, będzie kolejnym rekordem, czyli będzie tych zabiegów powyżej 415 - uważa Dariusz Korecki. 

  CAŁY ARTYKUŁ

 • 21.05.2021

  Puls Biznesu

  Synektik: w szpitalach przybędzie robotów

  Giełdowa spółka przedłużyła umowę na dystrybucję w Polsce robotów chirurgicznych da Vinci. W realizacji celów strategicznych przeszkodziła jej jednak pandemia - czytamy w "Pulsie Biznesu"

  W Polsce coraz wyraźniej brakuje lekarzy, ale za to przybywa robotów - zauważa gazeta. W ciągu ostatnich trzech lat w 14 szpitalach publicznych i prywatnych zainstalowano i uruchomiono roboty chirurgiczne da Vinci, wyprodukowane przez amerykańskie Intuitive Surgical. - W ostatnim kwartale w Polsce przy wykorzystaniu robotów wykonano 415 zabiegów, o 57 proc. więcej niż rok wcześniej. Ten kwartał też będzie rekordowy. Przybywa urządzeń oraz wyszkolonych lekarzy, którzy mogą przy ich pomocy wykonywać zabiegi - mówi Dariusz Korecki, wiceprezes spółki. 

  CAŁY ARTYKUŁ

 • 10.05.2021

  PAP Biznes

  Synektik spodziewa się poprawy otoczenia rynkowego (wywiad)

  Synektik spodziewa się poprawy otoczenia rynkowego w drugiej połowie roku finansowego 2020/2021. Celem spółki jest poprawa przychodów i wyników w tym roku względem roku poprzedniego, ale kluczowy będzie rozwój sytuacji epidemiologicznej - poinformował Polską Agencję Prasową prezes Cezary Kozanecki.

  - Walka z COVID-19 wpływa na priorytety zakupowe służby zdrowia i dynamikę postępowań przetargowych na dostawę sprzętu. W mijającym okresie w segmencie radiofarmaceutyków odczuliśmy wpływ na wyniki sprzedaży, ale teraz zakładamy, że wkrótce trend ten się odwróci. Ośrodki zdrowia powrócą do wykonywania na oczekiwanym poziomie badań diagnostycznych PET-CT, również tych zaległych, a badania kliniczne prowadzone w obszarze radiofarmacji zostaną przywrócone i zintensyfikowane - powiedział w rozmowie z  PAP Biznes prezes Cezary Kozanecki. - Liczymy, że drugie półrocze 2020 roku finansowego, kończącego się 30 września 2021 r., przyniesie poprawę otoczenia rynkowego - dodał.

  Synektik jest  wyłącznym dystrybutorem chirurgicznego urządzenia da Vinci w Polsce. -  W Polsce obecnie jest użytkowanych 14 autoryzowanych systemów da Vinci. W obecnym roku finansowym zrealizowaliśmy dostawę dwóch robotów: do warszawskiego szpitala w Międzylesiu oraz szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Łączny potencjał na 2021 r. oceniamy na 5 instalacji. Obecna chłonność rynku szacowana jest na ponad 40 systemów, w naszej ocenie potencjał ten jest możliwy do osiągnięcia w perspektywie 3-4 lat - poinformował prezes Kozanecki.

 • 30.04.2021

  Forbes

  Synektik w czołówce najcenniejszych polskich firm techmedycznych (ranking)

  Wystarczył rok by wartość by wartość największych polskich firm techmedycznych podwoiła się z mocną nawiązką. Żaden inny biznes nie przeżywa dziś takiego boomu. I nie jest to wyłącznie wpływ pandemii COVID-19 - czytamy w magazynie "Forbes".

  Na 13. miejscu zestawienia znalazł się Synektik. Kapitalizacja spółki kierowanej przez Cezarego Kozaneckiego wynosi 258 mln zł (wzrost 152,5 % r/r).

  W ubiegłym roku techmedyczny TOP 25 wart był łącznie 5,3 mld złotych, dziś – 11,8 mld zł! Co istotne, część tego wzrostu to napływ całkiem nowego kapitału, które spółki sektora stale zbierają od inwestorów - zauważa "Forbes".

  Ranking Forbesa sporządzono na podstawie kapitalizacji spółek  techmedycznych notowanych na GPW.

  CAŁY ARTYKUŁ

 • 26.01.2021

  Parkiet

  Covid uśpił popyt na usługi medyczne. W 2021 r. powinien zacząć się budzić

  W tym roku może się pojawić zapotrzebowanie na zaległe badania i diagnostykę -prognozuje "Parkiet". „Uśpiony" popyt powinien zacząć się pojawiać już w tym roku. Jeśli tak się rzeczywiście stanie, to beneficjentów tej sytuacji znajdujemy również wśród spółek giełdowych.

  East Value Research wziął pod lupę Synektik, dla której zalecenie brzmi „akumuluj", a oszacowana cena docelowa akcji jest o 7 proc. wyższa od aktualnej rynkowej. Synektik działa w kilku segmentach. Prezes spółki Cezary Kozanecki sygnalizuje, że 2021 r. może stać się dla niej przełomowym rokiem. Ma to związek z zaawansowaniem strategicznego projektu grupy – kardioznacznika. W tym roku może on wkroczyć w kluczową fazę badań - czytamy w "Parkiecie".
  CAŁY ARTYKUŁ

 • 07.01.2021

  Parkiet

  Biotechnologia nadal na fali

  - 2021 może stać się dla nas przełomowym rokiem - zapowiada na łamach "Parkietu" Cezary Kozanecki.  - Ma to związek z zaawansowaniem strategicznego projektu grupy – kardioznacznika, który jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, może wkroczyć w kluczową fazę badań - dodaje prezes Synektika.

  Kardioznacznik, jak zauważa prezes Kozanecki, może wnieść i upowszechnić na całym świecie nowy standard w diagnostyce chorób serca. - Jeśli założymy, że w kolejnych 12 miesiącach globalna pandemia w istotny sposób nie wpłynie na przebieg badań klinicznych, nasz projekt miałby szansę  osiągnąć taki poziom zaawansowania, w którym zainteresowanie globalnych branży medycznej mogłoby w efekcie przełożyć na atrakcyjną dla Synektika współpracę - zauważa na łamach "Parkietu" Cezary Kozanecki.  Prezes Synektika z optymizmem ocenia perspektywy w najbliższych dwunastu miesiącach  przed innym obszarami biznesu: radioznacznika, wprowadzenia nowych produktów radiofarmaceutycznych, rozwoju platformy Zbadani.pl oraz sprzedaży innowacyjnego sprzętu medycznego.

  Adrian Kowolik (East Value Research)  wskazał natomiast Synektika jako jednego ze swoich faworytów, wśród spółek biotechnologicznych,  na na 2021 rok.

  CAŁY ARTYKUŁ

   

   

   

 • 17.11.2020

  Parkiet

  Wzrosty w pandemii

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny odnotował w minionym kwartale blisko 2,9 mln zł zysku netto wobec 0,01 mln zł straty rok wcześniej - czytamy w "Parkiecie".  Grupa Synektik zwiększyła zyski dzięki korzystniejszej strukturze sprzedaży przejawiającej się większym udziałem produktów wysokomarżowych oraz obniżeniu kosztów sprzedaży i ogólnozakładowych. 

  - Wypracowane w IV kwartale roku finansowego wyniki, osiągnięte w trudnym do prowadzenia biznesu otoczeniu, oceniamy pozytywnie. Są one dla nas kolejnym potwierdzeniem słuszności realizowanej strategii rozwoju oraz dojrzałości organizacji, sprawnie dostosowującej się do nowych realiów. Postawienie na dywersyfikację oferty sprzętu i wejście w segment sprzętu terapeutycznego pozwala nam dziś generować atrakcyjne zyski. Również wzmocnienie potencjału produkcyjnego segmentu radiofarmaceutyków, reorganizacja działalności segmentu w kierunku specjalizacji poszczególnych zakładów produkcyjnych korzystnie wpływa na nasz potencjał rynkowy - mówi Cezary Kozanecki, Prezes Synektik SA.

  CAŁY ARTYKUŁ

 • 30.09.2020

  Parkiet

  Synektik: Nowe funkcje jeszcze w tym roku

  Dystrybutor sprzętu medycznego podpisał umowę z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych. Dotyczy ona prac nad platformą Evolution wykorzystywaną w ramach serwisu zbadani.pl - informuje "Parkiet". Wartość projektu to 2,6 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie niemal 1 mln zł - dodaje gazeta.

  - Platforma zadebiutowała w I połowie roku. To platforma typu „e-commerce" na rynku teleradiologicznym. Umożliwia lekarzom i centrom opisowym zdalne świadczenie swoich usług placówkom – tłumaczy na łamach "Parkietu" Dariusz Korecki, wiceprezes spółki.

  Głównym zadaniem platformy jest współdzielenie obrazowej dokumentacji medycznej w pełnej jakości diagnostycznej. W ramach platformy Synektik udostępnił algorytmy sztucznej inteligencji, pozwalające wstępnie ocenić badania tomografii komputerowej klatki piersiowej pod kątem występowania w płucach zmian charakterystycznych dla koronawirusa.

  Zgodnie z harmonogramem w najbliższych miesiącach nastąpi dalszy rozwój platformy. - Prace przebiegają zgodnie z planem, dlatego też oczekujemy, że do końca roku zostaną udostępnione nowe usługi dla klientów indywidualnych - dodaje wiceprezes Korecki.

 • 25.08.2020

  Parkiet

  Synektik przed szansą wzrostu wartości

  Zdaniem ekspertów warto rozważyć podział Synektika na biznes dystrybucyjny i radiofarmaceutyczny - czytamy w "Parkiecie". 

  Zarząd Synektika z optymizmem patrzy na II półrocze, a dodatkową możliwością wzrostu wartości Synektika mógłby być podział spółki na biznes dystrybucyjny i radiofarmaceutyczny. Zdaniem Adriana Kowolika z East Value Reaserch takie rozwiązanie pozwala na bardziej realistyczną wycenę poszczególnych biznesów, może ze sobą nieść znaczące korzyści dla akcjonariuszy.
  Zarząd Synektika nie wyklucza takiego rozwiązania. - Podzielamy opinię, że rynek może jeszcze na tym etapie nie dostrzegać w pełni wartości prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez Synektik nad innowacyjnymi produktami radiofarmaceutycznymi, w tym kardioznacznikiem. Pomysł podziału spółki, lub wydzielenia do publicznego podmiotu innowacyjnej części naszej działalności jest z pewnością godny uwagi i będzie przez nas analizowany – mówi "Parkietowi" Cezary Kozanecki, prezes Synektika.

  CAŁY ARTYKUŁ

 • 12.08.2020

  Parkiet

  Parkiet: pandemia pomaga i przeszkadza Synektikowi

  Od początku 2020 r. akcje Synektika podrożały niemal dwukrotnie - czytamy w "Parkiecie".  Gazeta przypomina, że w III kwartale roku 2019/2020 przychody grupy urosły o 35 proc., do 22,3 mln zł i był to najlepszy w jej dotychczasowej historii wynik sprzedaży za okres kwiecień–czerwiec, wypracowany w niesprzyjających warunkach pandemii i administracyjnych obostrzeń.

  CAŁY ARTYKUŁ

 • 01.08.2020

  PAP Biznes

  Synektik: w II kw. oczekujemy dwucyfrowego wzrostu sprzedaży

  Synektik spodziewa się w II kw. 2020 r. wysoko dwucyfrowego wzrostu sprzedaży rdr. Z uwagi na poprawiającą się sytuację na rynku również III kw. zapowiada się dobrze - poinformował PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki. Do końca roku spółka chce mieć zainstalowanych ok. 15 robotów da Vinci. Podtrzymuje też, że w tym czasie będzie gotowa do rozpoczęcia III fazy badań nad kardioznacznikiem.

  CAŁY WYWIAD

 • 29.07.2020

  Polska Zbrojna

  Da Vinci pomoże zoperować pacjenta

  Pozwala łączyć umiejętności lekarzy z wyspecjalizowaną techniką, dając niespotykane dotąd możliwości prowadzenia zabiegów - wylicza zalety robota chirurgicznego da Vinci "Polska Zbrojna". Urządzenie zakupił Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. WIM będzie jedenastym ośrodkiem w Polsce i pierwszą wojskową placówką, w którym pacjenci będą korzystać z systemu da Vinci.

  Robot trafi do szpitala przy Szaserów we wrześniu tego roku, jednak zanim lekarze będą mogli operować z pomocą da Vinci, muszą przejść szkolenie i certyfikacje.

  – Coraz więcej polskich szpitali docenia korzyści, jakie oferuje chirurgia robotyczna, tym bardziej cieszymy się, że tak renomowany i wiodący szpital jak WIM dołącza do grona ośrodków wykorzystujących rozwiązania robotyczne w medycynie – podkreśla na łamach "Polski Zbrojnej" Cezary Kozanecki, prezes Synektik S.A., dodając, że technologia da Vinci jest doceniana przez siły zbrojne na całym świecie, o czym świadczy m.in. ogłoszony w maju przez Pentagon kolejny program na zakup robotów na kwotę 420 mln dolarów.

  CAŁY ARTYKUŁ

   

 • 20.07.2020

  Parkiet

  Synektik: przed nami tłuste lata

  Drugie półrocze będzie okresem odbicia dla naszej spółki i całego rynku. Rynek robotyki i radiofarmacji będzie się mocno rozwijać, w jego dynamice pomagają środki unijne. Przed naszą spółką tłuste lata – zapowiada zarząd Synektika na łamach "Parkietu". Gazeta zwraca uwagę, że od początku roku akcje biotechnologicznej spółki podrożały niemal dwukrotnie.

  W dłuższej perspektywie segmenty, w których działamy, są bardzo perspektywiczne. Rynek radiofarmaceutyków mocno rośnie, a my mamy w nim największy udział. Zwiększać będzie się również liczba zabiegów wykonywanych z użyciem robotów chirurgicznych – mówi w rozmowie z "Parkietem" Dariusz Korecki, wiceprezes spółki Synektik.

  Obecnie na polskim rynku działa dziesięć autoryzowanych, obsługiwanych przez  spółkę urządzeń da Vinci. Gazeta przypomina, że niedawno Synektik wygrał przetarg na dostawę robota do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie . - Mamy nadzieję, że do końca tego roku finansowego zainstalowanie zostanie jeszcze jeden, 12 autoryzowany robot na rynku, piąty dostarczony w bieżącym roku finansowym - mówi w rozmowie z "Parkietem" Dariusz Korecki

  W ostatnich 12 miesiącach wykonano ok. 1 tys. zabiegów w asyście da Vinci w Polsce. Dariusz Korecki szacuje na łamach "Parkietu, że przy obecnej liczbie działających robotów liczba ta, w prospektywnie kolejnych 12 miesięcy, powinna się podwoić. 

  Spółka, mimo negatywnych uwarunkowań związanych z pandemią, pozytywnie ocenia miniony kwartał, zakończony 30 czerwca. - Spodziewamy się wysokiej dwucyfrowej dynamiki sprzedaży w ujęciu r/r w III kwartale roku obrotowego (II kwartale kalendarzowym) - mówi wiceprezes Synektika. "Parkiet" zwraca uwagę, że w ujęciu narastającym najszybciej rosnącym segmentem była produkcja i sprzedaż radiofarmaceutyków (ponad 30 proc.)

   CAŁY ARTYKUŁ

 • 25.06.2020

  Parkiet

  Koronawirus wykryty w 15 minut. Rozwiązanie polskiej biotechnologicznej firmy hitem?

  Synektik zawarł list intencyjny z firmą Genomtec – informuje na swoich łamach „Parkiet”. Wrocławska firma wprowadziła na rynek testy do użytku profesjonalnego wykrywające koronawirusa w mniej niż kwadrans.

  Synektik ma zostać wyłącznym dystrybutorem testów w Polsce, z możliwością rozszerzenia współpracy na inne rynki. Co istotne, firma nie wyklucza dofinansowania prac badawczo-rozwojowych Genomtecu, jak również długoletniej współpracy. Potencjalnej kwoty dofinansowania nie podano. Zawarcie umowy współpracy ma nastąpić do 30 lipca. Zapowiedziana współpraca z firmą Genomtec wpisuje się w ogłoszone przez Synektik w raporcie śródrocznym poszerzenie oferty produktowej związanej z pandemią.

  PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

 • 10.06.2020

  Parkiet

  Polska biotechnologia dopiero szykuje się do skoku

  W dobie pandemii biznesy związane z ochroną zdrowia zyskują popularność. Widać to na giełdzie i w sektorze funduszy venture capital. Liczba firm zajmujących się biotechnologią w Polsce rośnie. Na samej tylko giełdzie (licząc też NewConnect) jest ich już kilkadziesiąt – czytamy w „Parkiecie”.

  Cezary Kozanecki, prezes firmy Synektik podkreśla na łamach gazety, że dzięki dostępności dotacji ze środków publicznych wiele polskich podmiotów może pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami, a dla części z nich również rynek kapitałowy jest źródłem kapitału.

  - Owocem tych prac są produkty nie tylko nieustępujące jakością, ale często przewyższające produkty światowych gigantów. Niemniej jednak w znakomitej większości przypadków globalny sukces tych produktów jest uzależniony od współpracy z gigantami, którzy mają zasoby pozwalające na globalną ekspansję- mówi w rozmowie z "Parkietem" szef Synektika. Cezary Kozanecki ma również nadzieję, że taki scenariusz zrealizuje się w przypadku produktu jego spółki. - Z sukcesem, wykorzystując m.in. środki publiczne, przeszliśmy przed dwie fazy testów klinicznych. Finalizacja kolejnej, ostatniej fazy testów oraz ewentualna dalsza komercjalizacja produktu odbywać się będzie najprawdopodobniej w partnerstwie z jednym ze światowych potentatów – sygnalizuje prezes Kozanecki. 

  CAŁY ARTYKUŁ

   

   

 • 04.05.2020

  Forbes

  Dziś rządzi medycyna. Synektik jedną z najcenniejszych polskich spółek telemedycznych

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny zajął dziesiąte miejsce w Rankingu Firm Telemedycznych. Zestawienie najcenniejszych polskich marek opublikował miesięcznik "Forbes".

   

 • 03.04.2020

  Parkiet

  Mocny start roku Synektika. Wzrost przychodów o 104 proc.

  Grupa Synektik odnotowała w marcu dodatkową sprzedaż o wartości ok. 1,3 mln zł - czytamy w "Parkiecie". Spółka wyjaśniła, że ma to związek z pandemią, która doprowadziła do wzrostu zapotrzebowania ośrodków zdrowia na sprzęt wykorzystywany w diagnostyce i terapii COVID-19.

  Grupa Synektik zaprezentowała szacunkowe wyniki za I kwartał 2020 r. "Według wstępnych szacunków przychody grupy ze sprzedaży sprzętu medycznego, usług oraz rozwiązań IT wyniosły w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 marca 2020 r. około 28,5 mln zł i były o ponad 104% wyższe od przychodów ze sprzedaży w analogicznym okresie minionego roku finansowego" - czytamy w komunikacie.

 • 28.02.2020

  Parkiet

  Synektik: jesteśmy największym producentem radiofarmaceutyków w Polsce

  W I kwartale 2019 roku obrotowego Synektik zwiększył o blisko połowę, do 8,1 mln zł, sprzedaż radiofarmaceutyków. To najlepszy wynik tego segmentu radiofarmaceutyków w historii Grupy. 

  Do 3 mln zł (73 proc. rdr) wzrosła sprzedaż farmaceutyków specjalnych - czytamy w "Parkiecie". - Jesteśmy największym producentem radiofarmaceutyków w Polsce. Konsolidacja krajowego rynku farmaceutyków korzystnie wpływa na rentowność biznesu. W styczniu uzyskaliśmy rejestrację nowego produktu radiofarmaceutycznego FET, stosowanego m.n. w neuroonkologii, otwierając drogę do sprzedaży w Polsce - komentuje Cezary Kozanecki, prezes Synektik SA.

  CAŁY ARTYKUŁ

   

 • 05.02.2020

  Parkiet

  Synektik techniczną perłą Parkietu

  Spółka trafiła do lutowego portfela technicznego "Parkietu". W ocenie analityka Noble Securities, analiza wykresu kursu Synektika przemawia za "udanym wybiciem z konsolidacji".

  Sobiesław Kozłowski (Noble Securities) przypomina na łamach "Parkietu", że początku roku kurs Synektik SA znajduje się w szerokiej konsolidacji, której dolne ograniczenie to rejon 13,5 zł, natomiast górne 15,74 zł oraz 17,2 zł. "Aktualnie pierwsze górne ograniczenie konsolidacji jest testowane przez popyt. Niemalże klasyczny sygnał kupna pojawił się na oscylatorze stochastycznym. Ponadto zauważyć można wzrost wartości obrotów" - wylicza Kozłowski i wskazuje, że są to argumenty za udanym wybiciem z konsolidacji. Sobiesław Kozłowski uważa, że Synektikowi zdaje się sprzyjać poprawa do średnich i małych spółek oraz poszukiwanie „zapomnianych” podmiotów z fundamentami.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 28.01.2020

  Discovery Polska

  O kardioznaczniku w "Technologiach przyszłości"

  Kardioznacznik, innowacyjny radiofarmaceutyk służący do diagnostyki chorób serca, nad którym obecnie pracują naukowcy Synektik, został bohaterem programu popularnonaukowego "Technologie przyszłości", produkowanego i emitowanego przez stację Discovery Polska.

  Program prezentuje nowoczesne rozwiązania tworzone i rozwijane przez polskie firmy, które są wdrażane m.in. w medycynie. 

  ZOBACZ WIDEO 

 • 18.01.2020

  PAP Biznes

  D. Korecki: Synektik liczy na zbliżone rdr przychody w I poł. roku 2019/2020

  - Mamy potencjał, by zakończyć pierwsze półrocze z przychodami zbliżonymi do ubiegłorocznych. To bezpieczne, konserwatywne założenie - poinformował PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki. Spółka spodziewa się w kolejnych kwartałach dalszych wzrostów sprzedaży w segmencie radiofarmaceutyków.

  Aktualny rok finansowy Synektika trwa od 1 października 2019 roku i kończy się 30 września 2020 roku. W pierwszej połowie roku 2018/2019 przychody grupy wyniosły 84,8 mln zł.  W ocenie wiceprezesa Koreckiego drugi kwartał może być bardzo udany dla segmentu dostaw sprzętu. -Istotny udział w tym może mieć obszar robotyki medycznej. W drugim kwartale oczekujemy finalizacji dwóch, już toczących się postępowań przetargowych na dostawy robotów klasy da Vinci - wyjaśnił w rozmowie z PAP Biznes Dariusz Korecki.

  WIĘCEJ

 • 17.01.2020

  Parkiet

  Parkiet: Zarząd Synektika nie traci entuzjazmu

  Grupa Synektik szacuje, że w IV kwartale 2019 r. miała ok. 37,5 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 65,5 mln zł rok wcześniej. Wiceprezes Dariusz Korecki wyjaśnił na łamach "Parkietu", że wspomniany wynik jest efektem przesunięcia realizacji kilku znaczących zleceń na pierwszy kwartał 2020 roku.

  - Od kilku kwartałów większa część przychodów grupy pochodzi z dostaw sprzętu medycznego, rozwiązań IT i usług. Również w minionym kwartale odpowiadały za większość przychodów, a przesunięcie finalizacji kilku transakcji przesądziło o spadku - tłumaczy wiceprezes Korecki, dodając, że początek bieżącego roku był niezwykle udany dla Grupy Synektik. - Zdecydowanie lepszy od naszych oczekiwań - dodał.

  Optymizm wiceprezesa Dariusza Koreckiego znajduje potwierdzenie w słowach analityka East Value Research. - W spółce nic się nie pogorszyło. Jednocześnie będą rosły powtarzalne przychody ze sprzedaży materiałów do robotów da Vinci - powiedział "Parkietowi" Adrian Kowolik.

  WIĘCEJ

   

 • 16.01.2020

  rynekzdrowia.pl

  Coraz więcej zabiegów z wykorzystaniem chirurgicznych systemów robotowych

  a5

   

   Link do artykułu

   

 • 15.01.2020

  Wprost

  Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.

  a7

   

  Link do artykułu

 • 15.01.2020

  Nauka w Polsce

  Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.

  a3

   Link do artykułu

 • 14.01.2020

  dziendobry.tvn

  Rekordowa liczba operacji z udziałem robota da Vinci

  a4

  Link do artykułu

 • 14.01.2020

  Puls Medycyny

  Robot da Vinci w Polsce - w 2019 r. przeprowadzono niemal 900 zabiegów z wykorzystaniem tego systemu

  synektik2

   

  Link do artykułu

 • 19.12.2019

  wGospodarce.pl

  Czy rynek robotów medycznych jest w pełni legalny?

   

  roboty2 

   

  WYWIAD GOSPODARCZY Czy rynek robotów medycznych jest w pełni legalny? Gość: Artur Ostrowski 

  członek zarządu Synektik.

  Link do wywiadu

 • 11.12.2019

  isbzdrowie.pl

  Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

  a1

   

  W Stanach Zjednoczonych przypada jeden robot chirurgiczny da Vinci na 100 tys. mieszkańców, w Europie – jeden na 800 tys. mieszkańców, zaś w Polsce – jeden na aż 6,5 mln mieszkańców, wynika z raportu opublikowanego przez Upper Finance i PMR „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2019. Prognozy na lata 2020-2023”. Zdaniem autorów badania rynek robotyki chirurgicznej w Polsce ma szansę urosnąć w ciągu najbliższych czterech lat z obecnych 92 mln zł do około 500 mln zł.

  Jak wskazują autorzy raportu, do tej pory na świecie zainstalowano już blisko 5,3 tys. urządzeń da Vinci i wykonano ponad 6 mln operacji z użyciem tego sprzętu. W samym 2019 r. liczba zabiegów przekroczy 1,25 mln. Najbardziej dynamiczne wzrosty w latach 2017-2019 dotyczą chirurgii ogólnej. To właśnie ten obszar odnotował najbardziej dynamiczny wzrost – ze znikomej liczby operacji wykonanych w 2008 r. do około 375 tys. procedur na koniec 2018 r.

   

  Cały artykuł

   

 • 29.11.2019

  Angora

  Da Vinci, czyli robot ze skalpelem (WYWIAD)

  W 2020 roku minie 10 lat od pierwszej polskiej operacji z wykorzystaniem robota da Vinci. Choć dotychczasowa liczba przeprowadzonych procedur z użyciem robota (ok. 1000) nie imponuje, to światowe trendy nie pozostawiają wątpliwości, w którym kierunku zmierza chirurgia.  Tylko w ubiegłym roku na całym świecie około milion pacjentów skorzystało z systemu da Vinci.  

  Magda Sierszyńska, specjalistka wsparcia klinicznego chirurgii robotycznej da Vinci w firmie Synektik jest przekonana, że roboty chirurgiczne będą coraz częściej pojawiać się w szpitalach. – Ich największym zaletami jest to, że są wyjątkowo precyzyjne i zapewniają małą inwazyjność zabiegów, co skutkuje wysoką efektywnością operacji i znacznym ryzykiem powikłań. Dzięki temu skraca się czas rekonwalescencji i pobytu pacjenta, który szybciej opuszcza szpitalne łóżko i wraca do normalnego życia – wyjaśnia w rozmowie z tygodnikiem Angora.

  Obecnie w Polsce autoryzowane systemy chirurgii robotycznej dostępne są w ośmiu ośrodkach: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Szpital Mazovia w Warszawie, Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, Szpital Medicover w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, Szpital na Klinach w Krakowie, Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie i Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach.

   

  Cały wywiad

  Więcej o systemie

   

 • 18.11.2019

  Rynek Zdrowia

  Nieautoryzowana instalacja robotów medycznych zagraża bezpieczeństwu pacjentów?

  Aparatura medyczna jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie, korzysta z najnowszych osiągnięć naukowych - zarówno z zakresu inżynierii materiałowej, jak i mechaniki czy informatyki. Czy polskie przepisy dotyczące używania i dystrybucji tych wyrobów zapewniają pacjentom bezpieczeństwo? - pyta na swoich łamach portal Rynek Zdrowia.

  Jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń wykorzystywanych w chirurgii jest system z zastosowaniem robota da Vinci. Portal Rynek Zdrowia przypomina, że obecnie w Polsce jest osiem pracujących w zgodzie ze wszystkimi przepisami robotów firmy Intuitive Surgical.

  Niestety, obok robotów da Vinci mamy w Polsce także te działające niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Artur Ostrowski, dyrektor zarządzający da Vinci w firmie Synektik SA, wyłącznego dystrybutora w Polsce sprzętu produkowanego przez Intuitive Surgical wyjaśnia w rozmowie z portalem, że są to systemy, które zostały zakupione na rynku wtórnym, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia producenta, poczynając od fachowego demontażu i montażu, transportu, poprzez kalibrację, uruchomienie, aż po autoryzowane części zamienne, nie posiadają autoryzacji producenta. - Dzisiaj na trzy zidentyfikowane przez nas systemy robotyczne, których nie dostarczyli oficjalni dystrybutorzy, dwa nie zostały w ogóle oficjalnie wprowadzone do obrotu w Polsce. Są używane z punktu widzenia prawa w nielegalny sposób. Nikt autoryzowany nie dokonuje ich przeglądów, nie kalibruje według aktualnych wytycznych producenta, nie wiadomo też, czy były transportowane zgodnie z zaleceniami. Ich użytkowanie jest przestępstwem z punktu widzenia kodeksu karnego - uważa Ostrowski. Dyrektor zarządzający da Vinci w firmie Synektik podkreśla  w rozmowie z portalem "Rynek Zdrowia" używanie urządzeń oraz narzędzi i wyposażenia bez odpowiednich procedur ich oceny czyni wyrób medyczny potencjalnie niebezpiecznym oraz naraża zdrowie pacjentów i jest niezgodne z ustawą o wyrobach medycznych.

   

  Cały artykuł

   

 • 19.07.2019

  Parkiet

  Cezary Kozanecki, prezes Synektik: Apetyt na międzynarodowy sukces

  Obecnie Synektik sprzedaje wybrane radiofarmaceutyki do krajów ościennych. "W ramach centrum badań klinicznych dostarczamy produkty do Skandynawii czy Francji. Docelowo chcemy poszerzać naszą działalność o inne kraje" - zapowiada Cezary Kozanecki w rozmowie z "Parkietem". Prezes Synektik SA uważa, że w dalszej perspektywie to produkty własne będą decydować o pozycji Grupy Synektik i jej wartości rynkowej.

  Synektik to nie tylko system robotyczny da Vinci, którego jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Cezary Kozanecki przypomina w rozmowie z "Parkietem", że spółka konsekwentniej rozwija własne, autorskie technologie. "W centrum badawczo-rozwojowym Synektik cały czas prowadzone są prace nad kolejnymi nowymi radiofarmaceutykami. Jednym z nich jest kardioznacznik. Niedawno z sukcesem zakończyliśmy II fazę badań klinicznych. Podawany pacjentom przed badaniem PET-CT (pozytonowej tomografii emisyjnej – przyp. red.) pozwala na diagnostykę perfuzji mięśnia sercowego" – wyjaśnia prezes Kozanecki.

  Głównym rynkiem dla kardionzacznika mają być Stany Zjednoczone. - Mówimy o rynku, na którym w średnim okresie może być wykonywanych ponad 10 milionów kardiologicznych badań perfuzji mięśnia sercowego – podkreśla prezes Synektik SA.

  Przeczytaj CAŁY WYWIAD

 • 20.05.2019

  Puls Biznesu/Marcel Zatoński

  Synektik rośnie na robotach

  Giełdowa spółka wstawiła do polskich szpitali sześć robotów da Vinci, co mocno podbiło jej wyniki. W tym roku mają przybyć jeszcze co najmniej cztery - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  Wpływ robotów jest już wyraźnie widoczny w wynikach spółki. Sprzedaż jednego urządzenia to, jak przypomina gazeta, w zależności od konfiguracji - przychody rzędu 10 mln zł, do czego potem dochodzą wpływy z serwisu i jednorazowych instrumentów. Prezes giełdowej spółki Cezary Kozanecki w rozmowie z "Pulsem Biznesu" podkreśla, że z każdym miesiącem rośnie liczba wykonywanych zabiegów przy użyciu systemu da Vinci.  "W Polsce we współpracy z Synektikiem działa obecnie sześć robotów, z czego połowa w placówkach publicznych, a druga - w prywatnych. To wczesny etap rozwoju rynku, ale przychody już są znaczące, podobnie jak liczba wykonywanych przy pomocy robotów zabiegów - niebawem będą to setki procedur miesięcznie" zapowiada Cezary Kozanecki, prezes Synektik SA.

  Obecnie na całym świecie funkcjonuje już ponad 5 tys. robotów da Vinci, przy użyciu których tylko w 2018 r. wykonano ponad milion operacji. - W tym roku chcemy sprzedać w Polsce co najmniej cztery urządzenia. W perspektywie 3-4 lat jak najbardziej realne jest, aby w kraju działało minimum 20 robotów da Vinci - ocenia Dariusz Korecki, wiceprezes Synektik SA.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 30.04.2019

  Parkiet

  Potencjał spółek ukryty w projektach nowych leków

  Wśród giełdowych przedstawicieli branży mamy zarówno firmy notujące zyski, jak i takie, które nie osiągają przychodów, ponieważ nie wprowadziły jeszcze do sprzedaży swoich leków - czytamy w "Parkiecie". Do grona tych pierwszych należy Synektik, czołowy polski dostawca m.in. zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych oraz urządzeń medycznych.

  Zgodnie z założeniami Trigon DM w 2019 r. Synektik ma wszelkie argumenty aby kontynuować  pozytywny trend wynikowy segmentu produkcji radiofarmaceutyków oraz dystrybucji sprzętu medycznego. -  Spółka powinna zrealizować założenie ok. 15 procentowego wzrostu przychodów przy jednoczesnej poprawie dynamiki zysku netto – uważa na łamach "Parkietu" Katarzyna Kosiorek (DM Trigon). W jej ocenie czynnikami pozytywnie oddziałującymi na wyniki będą nowe kontrakty na dystrybucję nowych znaczników specjalnych oraz rozwój projektu kardioznacznika.

  CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

 • 24.04.2019

  Inwestorzy.tv

  Rekordowy rok Grupy Synketik. "Mamy się czym pochwalić"

  Grupa Synektik ma za sobą najlepszy okres w historii. – W minionym roku mogliśmy zaobserwować efekty zmian w ramach strategii spółki – powiedział w rozmowie z redakcją Inwestcyje.pl Cezary Kozanecki, prezes Synektik SA.

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za ostatnie cztery kwartały, zakończone 31 grudnia 2018 r., wyniosły 108,4 mln zł, o 72% więcej niż w całym 2017 roku kalendarzowym. Powtarzalna EBITDA za ostatnie 4 kwartały wyniosła 14,5 mln zł, o 83% więcej niż w 2017 roku kalendarzowym.

  W ocenie Cezarego Kozaneckiego, prezesa Synketik SA osiągnięte wyniki finansowe i operacyjne stanowią potwierdzenie słuszności realizowanej strategii rozwoju Grupy – Znaczący wzrost przychodów był możliwy dzięki poszerzeniu oferty produktowej o obszar terapii. Produkty terapeutyczne zaowocowały nie tylko zwiększeniem przychodów, ale i wypracowaniem atrakcyjnej marży – wyjaśnił Cezary Kozanecki.

  Obejrzyj całą rozmowę.

 • 19.02.2019

  Parkiet (autor: Jacek Mysior)

  Synektik: notowania na fali wzrostowej

  Rynek wypatruje bardzo dobrych wyników i końcowego raportu z zakończonej w grudniu II fazy badań klinicznych kardioznacznika - czytamy w "Parkiecie".

  Dobra passa w notowaniach spółki zajmującej się produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją sprzętu medycznego zdaje się nie mieć końca - zauważa gazeta. Tylko od początku stycznia jej notowania wzrosły o ponad 50 proc.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 16.10.2018

  Głos Wielkopolski (autor: Marta Żbikowska)

  Jeszcze w tym roku robot operacyjny da Vinci przeprowadzi pierwszą operację w Wielkopolskim Centrum Onkologii

  16 listopada do Wielkopolskiego Centrum Onkologii trafi robot operacyjny czwartej generacji. Będzie to pierwsze tak nowoczesne urządzenie w Polsce. W poniedziałek, została podpisana umowa zakupu robota, która opiewa na kwotę prawie 14 milionów złotych - informuje "Głos Wielkopolski".

  – Będziemy starać się, aby operacje za pomocą robota były finansowane przez NFZ- zapowiedział na łamach gazety prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii. – Według naszych szacunków, moglibyśmy przeprowadzać w ciągu roku około 200 operacji z wykorzystywaniem robota - dodał.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 16.10.2018

  Gazeta Wyborcza, Poznań (autor:Sylwia Sałwacka)

  Wielkopolska kupuje Da Vinci - najnowocześniejszego robota chirurgicznego

  Do Poznania w listopadzie trafi najnowocześniejszy robot chirurgiczny Da Vinci klasy Xi. - Dzięki pomocy Unii Europejskiej równamy do reszty świata! - podkreśla na łamach Gazety Wyborczej dr Błażej Nowakowski, chirurg, szef oddziału Oddział Ginekologii Operacyjnej, Onkologicznej i Endoskopowej.

  - To jest dla polskich chirurgii znakomita chwila. Do Poznania trafi robot czwartej, najwyższej generacji, pierwszy tej klasy w Polsce – mówił w poniedziałek w Poznaniu Artur Ostrowski, członek zarządu Synektik, która jest wyłącznym dystrybutorem da Vinci na Polskę

  Synektik popisał umowę z urzędem marszałkowskim i dyrekcją Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu na dostawę, instalację i uruchomienie robota chirurgicznego. Montaż sprzętu zacznie się już w połowie listopada.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 • 26.09.2018

  Puls Biznesu (autor:Anna Bełcik)

  Da Vinci zoperuje warszawskich pacjentów

  Robot amerykańskiego koncernu Intuitive Surgical trafił do Szpitala Mazovia, gdzie wspomoże chirurgów m.in. przy zabiegach onkologicznych - czytamy w "Pulsie Biznesu"

  Według Krajowego Rejestru Nowotworów w 1995 r. naliczono ponad 103 tys. nowych przypadków, a w 2015 r. było ich już ponad 163 tys., co oznacza wzrost o 58 proc. Szacunki Eurostatu wskazują natomiast, że na każde 100 tys. mieszkańców z powodu choroby w Polsce umierają średnio 304 osoby.

  Sytuacja jest skomplikowana zauważa gazeta: o szansach na wyleczenie decyduje wiele czynników — od profilaktyki, poprzez wczesną diagnozę, aż po precyzję kuracji. Znaczenie ma również łatwość dostępu do specjalistów onkologów i chirurgów, a także do nowoczesnego sprzętu w klinikach. Tym ostatnim pochwalił się właśnie NZOZ Szpital Mazovia, który podpisał umowę z firmą Synektik na dostawę robota chirurgicznego produkowanego przez amerykański koncern Intuitive Surgical.

  Da Vinci, czyli precyzyjne, czteroramienne urządzenie, wspomoże lekarzy przy operacjach urologicznych, ginekologicznych i w chirurgii ogólnej. Roboty stosowane są również w terapii najczęściej występujących nowotworów, w szczególności raka piersi, płuc, prostaty, okrężnicy i trzonu macicy.

  Czytaj więcej

 • 26.09.2018

  polsatnews.pl

  "Niesamowite możliwości". Robot "da Vinci X" czeka na pierwszych pacjentów w Warszawie

  Nowoczesny robot chirurgiczny Da Vinci X od przyszłego tygodnia przystąpi do pracy w szpitalu Mazovia w Warszawie. To jeden z najnowocześniejszych robotów tego typu. - Ten system daje nam niesamowitą możliwość ingerencji wewnątrz ciała pacjenta - mówi w rozmowie z Polsat News dr Albert Gugała. Jak dodaje po nowatorskiej operacji "pacjent wychodzi ze szpitala po 2-3 dniach z brakiem dużych cięć".

  Więcej

 • 26.09.2018

  Polityka Zdrowotna

  Da Vinci w warszawskim szpitalu. Ile za operację? Kto kolejny?

  Na początku października ruszą w Warszawie operacje nowo sprowadzonym robotem da Vinci. To trzecie takie urządzenie w Polsce, ale z ogłoszonych przetargów wynika, że mogą być niedługo dwa kolejne. Jak tłumaczą lekarze, po tradycyjnej chirurgii, a następnie laparoskopii, stanowi teraz najlepsze rozwiązanie m.in. w operacjach urologicznych. Nie są one w tej technologii w Polsce refundowane, ale prywatny szpital korzystając wcześniej ze sprzętu pożyczonego z Niemiec przekonał się, że są pacjenci gotowi zapłacić nawet 40 tys. zł by zmniejszyć liczbę powikłań i szybciej wrócić do zdrowia - czytamy na łamach portalu "Polityka Zdrowotna".

  Giełdowa spółka Synektik chce upowszechniać w Polsce technologię robota chirurgicznego da Vinci. Została wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów da Vinci i będzie odpowiadać m.in. za sprzedaż i serwis robotów chirurgicznych. 

  Czytaj więcej

 • 25.09.2018

  Forsal (żródło: ISBnews)

  Synektik liczy na kolejne umowy dystrybucyjne dot. systemu da Vinci

  Synektik chce upowszechniać technologię robota chirurgicznego da Vinci - informuje agencja ISBnews. W październiku w warszawskim Szpitalu Mazovia odbędą się pierwsze operacje z wykorzystaniem robota, zaś do końca roku mogą zostać rozstrzygnięte przetargi na zakup robota w szpitalu w Poznaniu i Białymstoku zapowiedział prezes Synektika Cezary Kozanecki. 

  Synektik chce upowszechniać technologię robota chirurgicznego da Vinci. W październiku odbędą się pierwsze operacje z wykorzystaniem robota w warszawskim Szpitalu Mazovia, zaś do końca roku mogą zostać rozstrzygnięte przetargi na zakup robota w szpitalu w Poznaniu i Białymstoku, poinformował prezes Synektika Cezary Kozanecki. 

  Czytaj więcej

 • 25.09.2018

  Polska Agencja Prasowa (autor: Sara Borys)

  Synektik ocenia, że dystrybucja da Vinci istotnie wpłynie na finanse; pierwsze efekty w '18

  Synektik, który w lipcu stał się wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci na Polskę, ocenia, że w ciągu kilku lat w kraju może funkcjonować 20 takich urządzeń. Grupa zakłada, że dystrybucja będzie miała istotny wpływ na jej przyszłe finanse, a pierwsze efekty będą widoczne już w 2018 roku.

  "Uważamy, że jest to dla nas istotny krok w stronę poszerzenia oferty w obszarze terapii. Będzie to też miało istotny wpływ na nasze przyszłe finanse. Nasza rola to nie tylko sprzedaż robota, ale także dostarczanie instrumentów zużywalnych, potrzebnych do wykonania każdego zabiegu, przez cały okres użytkowania robota. Zestaw instrumentów umożliwia wykonanie 10 zabiegów" - powiedział PAP Biznes wiceprezes Dariusz Korecki.

  Urządzenie da Vinci to robot chirurgiczny, produkowany przez amerykańską grupę Intuitive Surgical.

  Czytaj więcej

   

 • 05.09.2018

  parkiet.com (autor: Adam Roguski)

  Synektik: Szansa na dwa duże kontrakty

  Dystrybutor sprzętu medycznego, producent radiofarmaceutyków i dostawca rozwiązań IT ma szansę zawrzeć dwa duże kontrakty.

  Wielkopolskie Centrum Onkologii i Szpital Wojewódzki w Białymstoku ogłosiły przetargi na zakup robotów chirurgicznych. Ta pierwsza instytucja chce kupić urządzenie typu Da Vinci, którego od lipca wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest Synektik. W drugim przypadku specyfikacja istotnych warunków zamówienia pozwala przypuszczać, że Da Vinci jest pożądanym urządzeniem.

  Czytaj więcej

 • 06.07.2018

  www.pb.pl (autor: Marcel Zatoński)

  Synektik zrobotyzuje polską chirurgię

  Giełdowa spółka została wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci. W Polsce są dwa, ale może być dużo więcej.

  Roboty mają ciąć Polaków ku uciesze inwestorów z GPW. Giełdowy Synektik, zajmujący się dystrybucją sprzętu medycznego i produkcją radiofarmaceutyków, podpisał umowę ramową z amerykańską spółką Intuitive Surgical, globalnym potentatem w dziedzinie produkcji robotów używanych do przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Co najmniej do 2021 r. będzie wyłącznym dystrybutorem i serwisantem robotów da Vinci, które za oceanem przy wielu procedurach medycznych w praktyce zastąpiły chirurgów ze skalpelami.

  Czytaj więcej

 • 25.06.2018

  Komunikat prasowy firmy Blue Earth Diagnostics

  Firma Blue Earth Diagnostics wybrała spółkę IASON Sp. z o.o. na producenta i dystrybutora znacznika Axumin® (flucyklowina (18F)) w Polsce


  Link do komunikatu prasowego w wersji oryginalnej:
  http://www.blueearthdiagnostics.com/blue-earth-diagnostics-appoints-iason-sp-z-o-o-to-manufacture-and-distribute-axumin-fluciclovine-18f-in-poland/

   

  Kliknij aby pobrać przetłumaczoną na język polski wersję komunikatu.

   

 • 12.02.2018

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik: Najbliższe kwartały również będą dobre

  W IV kwartale 2017 r. Synektik zajmujący się dystrybucją sprzętu medycznego oraz produkcją radiofarmaceutyków zanotował 3,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Tym samym był to najlepszy okres od IV kwartału 2013 r., gdy czysty zysk wyniósł 4,5 mln zł. Co przyniesie 2018 r.?

  – Dotacje unijne na sprzęt medyczny i rozwiązania informatyczne płyną o wiele większym strumieniem, niż to było w poprzednich latach. Powinno to być widoczne również w kolejnych kwartałach – ocenia Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. – Od 2016 r. skutecznie udaje się nam też poprawiać rentowność działalności operacyjnej dzięki systematycznemu zwiększaniu udziału wysokomarżowych produktów własnych zgodnie z celami strategii rozwoju na lata 2017–2021. Jednocześnie skupiamy się na dywersyfikacji struktury produktów, jeżeli chodzi o obszar diagnostyki obrazowej, oraz wejściu w nowe obszary innowacyjnych technologii medycznych dotyczących głównie terapii onkologicznych – dodaje.

  Czytaj więcej

 • 09.01.2018

  www.pb.pl (autor: Marcel Zatoński)

  Synektik urośnie na przejęciu

  Producent radioznaczników, w którego ostatnio zainwestował Mariusz Książek, liczy na spore zyski z zakupu biznesu ewakuującego się konkurenta.

  Na najlepsze promocje można liczyć tuż przed likwidacją sklepu. Turecka grupa farmaceutyczna Eczasibasi Monrol, która agresywnie weszła na niewielki polski rynek radiofarmaceutyków pod koniec 2014 r., długo na nim nie wytrzymała. Od kwietnia 2017 r. rozmawiała o sprzedaży polskiego biznesu z giełdowym Synektikiem — transakcja wkrótce powinna dojść do skutku. Pod koniec grudnia podpisano warunkową umowę, na mocy której polska spółka ma zapłacić za przejęcie konkurenta prawie 15 mln zł.

  Czytaj więcej

 • 15.05.2017

  www.pb.pl (autor: Anna Bełcik)

  Polscy rekordziści programu Horyzont 2020

  Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK PB UE) podsumował minione trzy lata udziału Polski w europejskim programie Horyzont 2020, finansującym badania naukowe innowacje. Komu udało się pozyskać największe finansowe wsparcie?

  więcej

 • 16.03.2017

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Ambitne plany Synektika

  Już w tym roku w strukturze sprzedaży będą widoczne zmiany, jeżeli chodzi o poszczególne segmenty. Inwestorzy już zobaczą wyraźny wzrost przychodów – mówił Dariusz KoreckDariusz Korecki, wiceprezes Synektika w czwartkowym proi, wiceprezes Synektika w czwartkowym programie „Prostu z Parkietu".

  więcej

 • 01.02.2017

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Inwestorom spodobała się ambitna strategia

   

  We wtorek akcje Synektika, zajmującego się produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją sprzętu do diagnostyki obrazowej, drożały nawet o prawie 10 proc., do 17,15 zł.

  Inwestorom spodobała się strategia grupy na lata 2017–2021, która zakłada, że w tym czasie przychody grupy będą rosły rocznie o średnio 30–40 proc. Według wstępnych danych w 2016 r. spółka miała 49,5 mln zł skonsolidowanych przychodów.

  Czytaj więcej

   

 • 03.11.2016

  biznes.pap.pl (autor: MJ, JTT)

  Synektik zacznie II fazę badań nad kardioznacznikiem w '16, chce pozyskać partnera

  Synektik, który zakończył I fazę badań klinicznych nad radioznacznikiem kardiologicznym, planuje rozpoczęcie II fazy jeszcze w 2016 r. - poinformował wiceprezes spółki Dariusz Korecki. Synektik chce na rynek USA pozyskać partnera, który będzie m.in. współfinansował III fazę badań.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1739274,synektik-zacznie-ii-faze-badan-nad-kardioznacznikiem-w--16--chce-pozyskac-partnera

 • 03.11.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik zakończył I fazę badań

  II faza badań nad innowacyjnym radioznacznikiem do diagnostyki perfuzji mięśnia sercowego rozpocznie się w I połowie 2017 r. Ile potrwa?

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/7,1497774-Synektik-zakonczyl-I-faze-badan.html 

 • 29.08.2016

  PAP (autor: Sara Borys)

  Synektik chce zamknąć II fazę badań kardioznacznika w '17; liczy na znaczny wzrost wyników

  Synektik może zakończyć II fazę badań klinicznych nad kardioznacznikiem MPI i zawrzeć porozumienia z partnerami ws. jego komercjalizacji jeszcze w 2017 r. - poinformował PAP wiceprezes spółki Dariusz Korecki. Spółka z optymizmem patrzy w przyszłość - w 2016 roku spodziewa się dużo lepszych wyników rdr.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1694809,synektik-chce-zamknac-ii-faze-badan-kardioznacznika-w--17--liczy-na-znaczny-wzrost-wynikow

   

 • 24.08.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Wzrost najlepszego segmentu biznesu

  Producent radiofarmaceutyków zanotował lepsze wyniki niż przed rokiem. Zarząd z optymizmem patrzy w przyszłość i szykuje strategię.

  W I półroczu 2016 r. w ujęciu rocznym przychody z najbardziej rentownego segmentu radiofarmaceutyków wzrosły o 23 proc., do 7,3 mln zł. Synektik spodziewa się, że w związku z wprowadzeniem przez NFZ rozróżnienia finansowania badań przychody z tej części biznesu będą wyraźnie rosły w najbliższych kwartałach.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/9,1488902-Wzrost-najlepszego-segmentu-biznesu.html

   

 • 15.02.2016

  PAP (autor: Sara Borys)

  Synektik chce wydać na inwestycje w '16 blisko 7,6 mln zł, pracuje nad strategią

  Przewidywane nakłady inwestycyjne na 2016 rok to prawie 7,6 mln zł - poinformował Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. Jak dodał, spółka pracuje nad strategią, która zakłada m. in. wejście na rynek globalny oraz rozwinięcie działalności w onkologii, kardiologii i neurologii. Podał też, że spółka ma pieniądze na realizację I i II fazy klinicznej kardioznacznika.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/index/news/info/1517856,synektik-chce-wydac-na-inwestycje-w--16-blisko-7-6-mln-zl--pracuje-nad-strategia

 • 15.02.2016

  ISB News (autor: Agnieszka Morawiecka)

  Synektik planuje 7,6 mln zł na iwestycje

  Synektik Przedstawi w I półroczu strategię na lata 2016-2020, po tym, jak spółka zakończy pierwszy etap badań klinicznych nad radioznacznikiem. Łączne nakłady inwestycyjne, związane z kardioznacznikiem i innymi projektami, nad którymi Synektik pracuje wyniosą prawie 7,6 mln zł w 2016 roku, poinformował wiceprezes Dariusz Korecki.

  Czytaj więcej: http://pulsinwestora.pb.pl/4423151,30294,synektik-planuje-7-6-mln-zl-na-inwestycje?utm_source=tag_&utm_medium=rss

   

 • 13.02.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik: Wyniki w 2016 r. powinny być na dużym plusie

  W minionym tygodniu akcje medycznej spółki potaniały o prawie 10 proc. Inwestorzy negatywnie zareagowali na publikację wyników za IV kwartał 2015 r.

  W tym czasie Synektik miał 0,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,11 mln zł zysku netto w tym samym okresie 2014 r. W całym poprzednim roku spółka miała jednak 1,19 mln skonsolidowanej straty netto. Zdaniem zarządu wyniki spółki w 2016 r. powinny się znacząco poprawić.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1462244-Wyniki-Synaktika-w-2016-r--powinny-byc-na-duzym-plusie-.html

   

   

   

 • 06.12.2015

  biotechnologia.pl (autor: Adam Zalewski)

  Niedługo będzie o nich jeszcze głośniej

  Grupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.

  Czytaj więcej: http://biotechnologia.pl/farmacja/niedlugo-bedzie-o-nich-jeszcze-glosniej,15809

 • 10.07.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  Synektik z dużą umową

  Medyczna spółka podpisała wart 20 mln zł kontrakt z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie, któremu dostarczy specjalistyczny sprzęt medyczny wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1433213-Synektik-z-duza-umowa.html

 • 15.06.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik rozpoczyna badania"

  Grupa Synektik podpisała umowę na rozpoczęcie badań klinicznych związanych z kardioznacznikem przeznaczonym do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej (PET). Projekt odbywa się w ramach współpracy z izraelskim Hadasit Medical Resarch Services & Development. W ramach zawartej umowy Hadasit przeprowadzi pierwszą fazę badań klinicznych na zakwalifikowanych do programu pacjentach. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1428723-Synektik-bada-kardioznacznik.html

 • 10.06.2015

  Finanse.wp.pl (źródło: ISBNews)

  „Akcjonariusze Synektik zdecydowali o niewypłaceniu dywidendy"

  Akcjonariusze Synektik zdecydowali o przeznaczeniu całego zysku za 2014 r. na kapitał zapasowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy, wynika z uchwał podjętych podczas walnego zgromadzenia. 

  Czytaj więcej: http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,Akcjonariusze-Synektik-zdecydowali-o-niewyplacaniu-dywidendy,wid,17620115,wiadomosc.html?ticaid=115116

 • 03.06.2015

  Bankier.pl (źródło: PAP)

  „Synektik złożył ofertę w przetargu o wartości 20,8 mln zł netto"

  Spółka Synektik złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie o wartości 20,8 mln zł netto. Przetarg dotyczy zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego. Ponadto obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń do zakupionego sprzętu. 

  Czytaj więcej: www.bankier.pl/wiadomosc/Synektik-zlozyl-oferte-w-przetargu-o-wartosci-20-8-mln-zl-netto-3354353.html

 • 05.05.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik rejestruje"

  Grupa Synektik otrzymała dla zakładu produkcyjnego w Warszawie pozytywną decyzję dotyczącą dorejestrowania nowego miejsca wytwarzania radioznacznika IASOcholine. Dokument został wydany po przeprowadzonej procedurze wzajemnego uznania przed francuskim ośrodkiem referencyjnym (Agence Francaise de Securite Sanitaire des Produits de Sante). Tym samym Grupa Synektik stała się pierwszym i jedynym w Polsce podmiotem posiadającym dwa komercyjne zakłady produkcyjne wytwarzające trzy różne zarejestrowane radiofarmaceutyki (IASOEfdege®, IASOflu® oraz IASOocholine®) . 

  więcej

 • 23.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik: Sprzedaż zagraniczna ruszy w połowie roku"

  Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia sprzedaży zagranicznej radiofarmaceutyków. Najbardziej zainteresowani jesteśmy Czechami i Słowacją, których rynki są bardziej rozwinięte. Interesujemy się też krajami bałtyckimi - mówi Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1415891-Synektik-wychodzi-za-granice.html

 • 23.03.2015

  Rynekzdrowia.pl

  „Grupa Synektik o wynikach finansowych za 2014 rok"

  Synektik w 2014 roku narastająco osiągnął skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 78,7 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 3,6 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej w analizowanym okresie osiągnął poziom 5,4 mln zł, a EBITDA wyniosła 9,3 mln zł. Rok 2014 był dla Grupy Synektik okresem wzmożonych inwestycji w szczególności w sektorze radioznaczników specjalnych oraz działalności badawczej i rozbudowy mocy produkcyjnych.

  Czytaj więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Grupa-Synektik-o-wynikach-finansowe-za-2014-rok,150095,1.html

 • 10.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  Synektik zapowiada nowe produkty

  Synektik, dostawca sprzętu i oprogramowanie dla branży medycznej coraz mocniej stawia na radiofarmaceutyki.

  Czytaj więcej

 • 10.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik: Będą nowe produkty"

  Synektik, dostawca sprzętu i oprogramowania dla branży medycznej, coraz mocniej stawia na radiofarmaceutyki. Obecnie produkcja radioaktywnych znaczników, stosowanych w diagnostyce obrazowej, zapewnia grupie ok. 20 proc. przychodów. Teraz celem jest nie tylko produkcja najpopularniejszego w Polsce znacznika FDG, ale również opracowanie własnych.

  Czytaj więcej 

 • 03.03.2015

  Rp.pl/ekonomia (autor: Maciej Rudke)

  „W Polsce będzie więcej tomografów nowej generacji"

  W Polsce rośnie liczba ośrodków medycznej diagnostyki obrazowej PET CT (pozytonowej tomografii emisyjnej). W tego typu urządzeniach do obrazowania wykorzystuje się podawane pacjentowi substancje promieniotwórcze, tzw. radiofarmaceutyki. Rozwój tego rynku to dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów, ale także dla producentów radiofarmaceutyków, takich jak polskie spółki Synektik i Voxel oraz niemiecki Eckert & Ziegler.

  Czytaj więcej: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1183248.html

 • 03.03.2015

  Parkiet (autor: Maciej Rudke, str. 8)

  „Synektik nie boi się spadków cen"

  Zdaniem zarządu Synektika spadki cen radiofarmaceutyku FDG, stosowanego w diagnostyce obrazowej, nie powinny negatywnie wpłynąć na wyniki firmy. Produkcja radiofarmaceutyków zapewnia 20 proc. obrotów spółki, ale jest zdecydowanie najbardziej rentowna. Marża operacyjna tego biznesu sięga 30 proc. wobec ok. 4 proc. w segmencie sprzedaży systemów IT i sprzętu medycznego (daje 75 proc. przychodów). 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1413082.html

 • 02.03.2015

  Newseria.pl

  „W 2015 r. Synektik będzie się rozwijał organicznie. Spółka liczy, że jej kardioznacznik trafi na międzynarodowe rynki."

  Synektik, spółka specjalizująca się w produkcji radiofarmaceutyków stosowanych przy diagnostyce obrazowej, liczy na wzrost przychodów związanych z inwestycjami poczynionymi w latach 2013 - 2014. W tym roku na badania przeznaczy minimum 2 mln zł. Chce zostać światowym liderem w produkcji i sprzedaży kardioznacznika, na który ma licencję. 

  Czytaj więcej: http://www.inwestor.newseria.pl/newsy/w_2015_r_synektik_bedzie,p1582459153

 • 27.02.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik z dofinansowaniem"

  Grupa Synektik uzyskała od Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie na zakup środków trwałych w ramach projektu uwzględniającego m.in. wdrożenie do produkcji nowego radiofarmaceutyku [18F]fluorocholiny. Kwota dofinansowania - w wysokości 354,5 tys. złotych - pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Całkowita wartość projektu objętego unijnym wsparciem wynosi 709,5 tys. złotych. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/7,1412654-Synektik-otrzyma-0-35-mln-zl.html

 • 26.02.2015

  Newseria.pl

  „Polski rynek diagnostyki medycznej czeka szybki rozwój. Synektik szacuje, że wzrost sięgnie co najmniej 20 proc."

  Synektik spodziewa się co najmniej 20-proc. wzrostu rynku radiofarmaceutyków w 2015 roku. Spółka dostarczająca sprzęt, leki oraz oprogramowanie używane w radiodiagnostyce medycznej ocenia, że polski rynek nadal jest bardzo chłonny, a służba zdrowia będzie zwiększać zakupy. - Na rynek patrzymy w 2015 roku bardzo optymistycznie - mówi Dariusz Korecki, wiceprezes zarządu Synektik. 

  Czytaj więcej: www.inwestor.newseria.pl/newsy/polski_rynek_diagnostyki,p922247257

 • 16.02.2015

  Innpoland.pl (autor: Ewa Bednarz)

  „Polski kardioznacznik Synektik to szansa dla osób z chorobami krążenia. Dzięki niemu diagnozę postawi się szybciej"

  Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów na całym świecie. Znacznik opracowany przez polską firmę Synektik to szansa na lepsze, nieinwazyjne i efektywne ekonomicznie możliwości ich diagnozowania i właściwego leczenia. Synektik zakończył już badania przedkliniczne innowacyjnego kardioznacznika ammonium salt przeznaczonego do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej PET, które były przeprowadzane we współpracy z firmą Hadasit Medical Resarch & Development w Polsce, Niemczech i Izraelu. 

  Czytaj więcej: http://innpoland.pl/115329,zagrozeni-wiencowka-bede-mieli-szanse-na-lepsza-diagnostyke

 • 15.12.2014

  Onet.pl/Biznes (źródło: ISBNews)

  „Synektik spodziewa się poprawy wyników r/r w 2015 r., może wypłacić dywidendę"

  Po intensywnych inwestycjach w bieżącym roku, Synektik oczekuje wzrostu przychodów i zysku w 2015 roku. Spółka chce, aby udział radiofarmaceutyków w przychodach ogółem wzrósł do 30%, a zakup czterech radioznaczników w IV kw.br. oraz prace nad własnymi produktami w Centrum Badawczo Rozwojowym będą głównymi motorami wzrostu przychodów w przyszłym roku.

  Czytaj więcej: http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/synektik-spodziewa-sie-poprawy-wynikow-r-r-w-2015-r-moze-wyplacic-dywidende/j06ky

 • 08.06.2011

  Pulsmedycyny.pl (autor: Marta Markiewicz) „Rusza produkcja radiofarmaceutyków"

  W Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach rozpocznie się komercyjna produkcja radiofarmaceutyków. W pomieszczeniach zaadaptowanych na potrzeby nowej technologii spółka Synektik uruchomi produkcję radioizotopów stosowanych w diagnostyce obrazowej.

  Czytaj więcej: http://pulsmedycyny.pl/2586153,80290,rusza-produkcja-radiofarmaceutykow