Media & Investor materials

Press releases

 • 10.08.2022

  Informacja prasowa

  Grupa Synektik – rekordowe wyniki, skokowy wzrost powtarzalnych przychodów

  O 20 mln zł, do 35,8 mln zł, wzrosły w III kwartale 2021 roku finansowego przychody producenta radiofarmaceutyków i dostawcy zaawansowanych rozwiązań dla medycyny (127% rdr.). Znormalizowana EBITDA Grupy Synektik zwiększyła się w III kw. rdr.  o 123%, do 7,1 mln zł. Po 9 miesiącach giełdowa spółka może pochwalić się rekordowymi 108,5 mln zł skonsolidowanej sprzedaży (41% wzrost rdr.) i 18,9 mln znormalizowanej EBITDA (21% wzrost rdr.), na co istotny wpływ ma dynamiczny rozwój rynków robotyki chirurgicznej w Polsce, Czechach i na Słowacji.  

 • 14.06.2022

  informacja prasowa

  Grupa Synektik zwiększa zyski, wchodzi na nowe rynki

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny w II kwartale 2021 roku finansowego zwiększył przychody o 38%, do 37,3 mln zł. Znormalizowana EBITDA Grupy w minionym kwartale wyniosła 6,2 mln PLN, wobec 5,6 mln PLN rok wcześniej. Pozytywny wpływ na wyniki Grupy Synektik miało rozszerzenie działalności w obszarze robotyki chirurgicznej na rynki Czech i Słowacji.

   

 • 23.02.2022

  Informacja prasowa

  Grupa Synektik. Dynamiczny wzrost celem na nowy rok

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny w I kwartale 2021 roku finansowego wypracował 35,4 mln PLN przychodów, wobec 34,1 mln PLN w I kw. 2020 r. fin. Znormalizowana EBITDA Grupy w minionym kwartale wyniosła 5,5 mln PLN, wobec 6,8 mln PLN rok wcześniej. W ocenie Zarządu Grupa Synektik ma potencjał, by w skali całego roku finansowego istotnie zwiększyć sprzedaż oraz dochody.

 • 09.02.2022

  Informacja prasowa

  Szpital przy al. Kraśnickiej w Lublinie kupił robota da Vinci od Synektik

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie dołącza do grona placówek posiadających światowej klasy systemem chirurgii robotycznej da Vinci. Tym samym będzie pierwszą placówką medyczną w województwie lubelskim, która będzie wykonywać operacje z jego użyciem. Urządzenie trafi do szpitala przy al. Kraśnickiej jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku.

 • 19.01.2022

  Informacja prasowa

  Synektik dostarczy pierwszy w Polsce system ZAP-X do radiochirurgii mózgu, głowy i szyi dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

  Grupa Synektik podpisała umowę sprzedaży systemu ZAP-X z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wartość kontraktu to 17,6 mln zł netto. Umowa obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie urządzenia wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych, w ramach budowy Budynku Ośrodka Radiochirurgii Mózgu, Głowy i Szyi na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Tym samym szpital stanie się pierwszym w Polsce ośrodkiem posiadającym innowacyjny system do stereotaktycznej radiochirurgii (SRS).

 • 21.12.2021

  Informacja prasowa

  Grupa Synektik rozszerza umowę z Intuitive i przejmuje rynek robotów da Vinci w Czechach oraz na Słowacji

  Notowana na GPW Grupa biotechnologiczno-medyczna od 2022 r. będzie wyłącznym dystrybutorem systemów robotycznych da Vinci w Czechach i na Słowacji. Dystrybucją robotów, ich serwisem oraz sprzedażą zużywalnych instrumentów zajmować się będzie spółka Synektik Czech Republic s.r.o., która przejmie od koncernu Intuitive m.in. obecne umowy serwisowe oraz kontrakty na dostawę instrumentów z czeskimi i słowackimi ośrodkami medycznymi użytkującymi innowacyjne systemy robotyczne. Zarząd Grupy Synektik ocenia, że z tytułu rozszerzenia umowy dystrybucyjnej tylko w 2022 roku kalendarzowym przychody Grupy z tytułu komercjalizacji systemów da Vinci mogą się podwoić.

 • 18.11.2021

  Informacja prasowa

  Grupa Synektik zwiększa przychody i powtarzalne zyski

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny w IV kwartale 2020 roku finansowego zwiększył przychody o 82%, do 51,9 mln zł, wypracowując 7,4 mln zł powtarzalnej EBITDA, wobec 6,2 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sprzętu medycznego, usług IT oraz serwisu podwoiły się rdr., do 44,4 mln zł, a sprzedaż segmentu radiofarmaceutyków wzrosła o 13%, do 7,5 mln zł. 

 • 17.11.2021

  Informacja prasowa

  Grupa Synektik wprowadzi roboty do szpitalnych aptek

  Notowany na GPW producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny poszerza swoją ofertę o kolejny innowacyjny system robotyczny. Synektik podpisał z Becton Dickinson Rowa Germany GmbH umowę o współpracy w zakresie sprzedaży na polskim rynku robotów aptecznych BD Rowa. Na mocy umowy Synektik został wyłącznym dystrybutorem systemów w sektorze aptek szpitalnych w Polsce.

 • 13.09.2021

  Informacja prasowa

  Operacja ginekologiczna z użyciem robota da Vinci – po raz pierwszy w Polsce transmitowana na żywo

  Po raz pierwszy w Polsce odbyła się na żywo transmisja zabiegów ginekologicznych z wykorzystaniem systemu robotycznego da Vinci. Miało to miejsce podczas XXV Konferencji Naukowej Postępy w Ginekologii Onkologicznej w Zakopanem, a jej uczestnicy mieli możliwość skorzystania z warsztatów z robotem da Vinci. Wydarzenie, organizowane pod patronatem naukowym prof. dr. hab. n. med. Zbigniewa Kojsa, skupiło uwagę ponad 200 lekarzy, wśród nich wybitne autorytety w dziedzinie ginekologii onkologicznej z Polski oraz z zagranicy. 

 • 10.08.2021

  Informacja prasowa

  Grupa Synektik zwiększa sprzedaż radiofarmaceutyków, buduje portfel zamówień na kolejne kwartały

  Giełdowa spółka zakończyła III kwartał 2020 roku finansowego z 27% wzrostem sprzedaży radiofarmaceutyków i blisko 70% wzrostem wartości pozyskanych zamówień na dostawy sprzętu medycznego. Rosnący popyt na radiofarmaceutyki i ożywienie w obszarze zakupów sprzętu medycznego pozwalają Grupie Synektik myśleć o dynamicznych wzrostach sprzedaży w kolejnych kwartałach. 

 • 15.06.2021

  Informacja prasowa

  Medyczne innowacje napędzają Grupę Synektik

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny wypracował w I półroczu 2020 roku finansowego 5,6 mln zł zysku netto, o 16% więcej niż przed rokiem. Powtarzalna EBITDA Grupy Synektik (oczyszczona z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych) zwiększyła się o 7%, do 12,4 mln zł. Giełdowa spółka zarabia więcej dzięki poszerzeniu oferty sprzętu medycznego o nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, z systemami robotyki na czele.

 • 20.05.2021

  Informacja prasowa

  Synektik rozwija współpracę z Intuitive

  Notowany na GPW producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny przedłużył współpracę z amerykańskim koncernem Intuitive w obszarze dystrybucji systemów robotycznych da Vinci. Zgodnie z zawartym porozumieniem Synektik pozostanie wyłącznym partnerem dla innowacyjnych systemów na polskim rynku przez kolejne 5 lat, do 2026 r.

   

 • 02.03.2021

  Informacja prasowa

  Synektik dostarczy narzędzia do realizacji projektu badawczo-rozwojowego operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy z wykorzystaniem robota da Vinci

  Synektik SA zawarł umowę ze spółką NEO Robotics należącą do Grupy NEO Hospital na dostawę narzędzi. Wartość umowy to blisko 2 mln zł netto. Narzędzia zostaną wykorzystane w ramach projektu operacyjnego leczenia nowotworów szyjki i trzonu macicy z wykorzystaniem robota da Vinci. W ramach projektu badawczo-rozwojowego NEO Hospital wykona 200 zabiegów ginekologicznych, w tym 100 w grupie pacjentek z rakiem szyjki macicy oraz 100 w grupie pacjentek z rakiem trzonu macicy. Dla pacjentek zakwalifikowanych do programu zabiegi będą całkowicie bezpłatne, gdyż projekt posiada dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

 • 24.02.2021

  Komunikat prasowy

  Synektik zwiększa zyski dzięki innowacyjnym produktom

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny zakończył I kwartał 2020 roku finansowego z 45% wzrostem zysku netto, do 3,6 mln zł. Powtarzalna EBITDA Grupy Synektik (oczyszczona z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych), wzrosła w minionym kwartale o prawie 18%, do 6,8 mln zł. Motorem wzrostu zysków Synektik była sprzedaż zaawansowanego sprzętu medycznego.

 • 17.11.2020

  Komunikat prasowy

  Mamy pierwszego chirurga w Polsce upoważnionego do szkolenia innych lekarzy z zakresu robota Da Vinci

  Jednym z podstawowych czynników decydujących o tempie rozwoju programów robotycznych na całym świecie jest dostęp do kadry, jak również odpowiedniej klasy ośrodków i trenerów. Te ograniczenia stały się jeszcze bardziej odczuwalne w dobie pandemii, gdy dostęp do ośrodków zagranicznych został odcięty. Dr Paweł Wisz został pierwszym w Polsce chirurgiem, który otrzymał uprawnienia do przeprowadzania szkoleń z lekarzami przygotowującymi się do stosowania systemu robotycznego Da Vinci.

 • 16.11.2020

  Komunikat prasowy

  Synektik zwiększa rentowność i zyski

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny wypracował w minionym kwartale 6,2 mln zł powtarzalnej EBITDA (oczyszczonej z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych), o 125% więcej niż przed rokiem. Zysk netto Grupy Synektik wyniósł blisko 2,9 mln zł, wobec 0,01 mln zł straty rok wcześniej. W skali całego, zakończonego 30 września roku finansowego, giełdowa spółka zwiększyła powtarzalną EBITDA 7%, do rekordowych 21,6 mln zł, wypracowując 8,8 mln zł zysku netto.

 • 11.08.2020

  Komunikat prasowy

  Synektik zwiększa sprzedaż i zyski

  O 35%, do 22,3 mln zł, wzrosły w III kwartale 2019 roku obrotowego przychody Grupy Synektik. To najlepszy w dotychczasowej historii giełdowej spółki wynik sprzedaży za okres kwiecień-czerwiec, wypracowany dodatkowo w niesprzyjających warunkach pandemii i administracyjnych obostrzeń. Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny wypracował w III kwartale 3,9 mln zł powtarzalnej EBITDA (oczyszczonej z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych), o 77% więcej niż przed rokiem, osiągając 1,2 mln zł zysku netto wobec 0,1 mln zł rok wcześniej. O rekordowym wyniku przesądził 60% wzrost sprzedaży sprzętu medycznego, usług i rozwiązań IT.

 • 10.07.2020

  Komunikat prasowy

  Synektik: Kolejny robot da Vinci dla Wojskowego Instytutu Medycznego

  Grupa Synektik zawarła umowę na dostawę systemu robotycznego da Vinci do warszawskiego Wojskowego Instytutu Medycznego. W ramach opiewającej na 16,1 mln zł umowy giełdowa spółka wyposaży WIM w najnowocześniejszy model robota – da Vinci Xi. WIM planuje wykorzystywać system zarówno do zabiegów przeprowadzanych wśród wojskowych pacjentów, jak i dla realizacji operacji wśród cywili w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 • 07.07.2020

  Komunikat prasowy

  Synektik: Aplikacja AI do diagnostyki COVID-19 z bezpłatnym dostępem już w Polsce

  Grupa Synektik udostępnia szpitalom w Polsce aplikację InferRead CT Lung COVID-19 - innowacyjne oprogramowanie umożliwiające szybkie wykrywanie choroby COVID-19 podczas badania płuc z użyciem tomografii komputerowej (TK). Bazujące na sztucznej inteligencji (AI) narzędzie dokonuje szybkiej analizy badań TK i, wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie badań setek tysięcy pacjentów na całym świecie, umożliwia rozpoznanie choroby wywołanej koronawirusem nawet we wstępnej fazie jej rozwoju. Dostęp do wyników i raportów AI dla badań tomografii komputerowej płuc pod kątem COVID-19 odbywa się za pośrednictwem autorskiej platformy Synektik: Zbadani.pl.

 • 09.06.2020

  Komunikat prasowy

  Rekordowy drugi kwartał Grupy Synektik

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny zakończył II kwartał 2019 roku obrotowego z niemal 37,0 mln zł skonsolidowanych przychodów (97% wzrost rdr.), wypracowując 5,8 mln zł powtarzalnej EBITDA (oczyszczonej z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych), wobec 3,1 mln zł EBITDA rok wcześniej. Zysk netto Grupy wzrósł z 0,9 do 2,3 mln zł, co oznacza wzrost 156%. Na rekordowe wyniki II kwartału złożyła się ponad dwukrotnie wyższa sprzedaż sprzętu medycznego, usług i rozwiązań IT oraz 66% wzrost przychodów segmentu radiofarmaceutyków.

 • 21.04.2020

  Komunikat prasowy

  Szpital w Szczecinie stawia na da Vinci od Synektik

  Grupa Synektik dostarczy system robotyczny da Vinci® do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie. Szpital ten będzie pierwszym zachodniopomorskim ośrodkiem medycznym dysponującym tą innowacyjną technologią. Szczeciński ośrodek planuje wykorzystywać da Vinci m.in. do zabiegów chirurgii ogólnej, operacji urologicznych oraz ginekologicznych, stosowanych w terapii chorych cierpiących na choroby onkologiczne.

 • 26.02.2020

  Grupa Synektik – rekordy w radiofarmacji, dobre perspektywy segmentu dostaw sprzętu medycznego

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny w I kwartale 2019 roku obrotowego zwiększył o blisko połowę sprzedaż radiofarmaceutyków, do 8,1 mln zł, wypracowując 2,7 mln zł powtarzalnej EBITDA segmentu (oczyszczonej z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych). To najlepszy wynik segmentu radiofarmaceutyków w historii Grupy Synektik. Grupa zakończyła kwartał z 37,6 mln zł skonsolidowanych przychodów i 5,8 mln zł powtarzalnej EBITDA, wobec odpowiednio 66,0 mln zł i 12,2 mln zł rok wcześniej, o czym przesądziło przesunięcie na II kwartał finalizacji niektórych przetargów na dostawy sprzętu medycznego.

 • 20.02.2020

  Synektik dostarczy system da Vinci® dla szpitala MSWiA w Warszawie

  Giełdowa spółka podpisała umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci® do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Wartość kontraktu wyniesie 12,9 mln zł netto. Umowa obejmuje dostawę i montaż robota chirurgicznego, a także opiekę serwisową oraz przeszkolenie personelu.

 • 30.01.2020

  Synektik podzieli się zyskiem z akcjonariuszami

  Zarząd giełdowej spółki rekomenduje akcjonariuszom podjęcie uchwały w sprawie wypłaty historycznie pierwszej dywidendy z wypracowanego zysku. Właściciele firmy zgodnie  z rekomendacją zarządu mają otrzymać 0,36 zł dywidendy na akcję. Zarząd Synektik ocenia, że notowany na GPW producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny ma potencjał, by równolegle inwestować w rozwój biznesu oraz dzielić się zyskiem z akcjonariuszami.

 • 13.01.2020

  Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce. Branża podsumowuje 2019 rok

  W 2019 r. w polskich szpitalach przeprowadzono rekordową liczbę niemal 900 zabiegów w asyście robotów da Vinci – wynika z danych Synektik, wyłącznego dystrybutora tego systemu w Polsce. – Polski rynek chirurgii robotycznej zanotował w ubiegłym roku dynamiczny wzrost, dzięki czemu nasi pacjenci mogą się leczyć na najnowocześniejszym sprzęcie na świecie – przekonuje Artur Ostrowski, członek zarządu Synektik.

 • 28.11.2019

  Siedlecki szpital z najnowocześniejszym na świecie robotem chirurgicznym

  Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach dołączył do elitarnego grona placówek dysponujących światowej klasy systemem robotycznym da Vinci. Szybszy powrót do zdrowia, mniej powikłań i duża precyzja podczas zabiegów operacyjnych – to tylko niektóre zalety nowego sprzętu. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa w wysokości 9 593 539,93 mln zł. Siedlecki Szpital Wojewódzki jest pierwszą publiczną placówką na Mazowszu, w której operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ginekologii i urologii będą przeprowadzane przy wsparciu systemu robotycznego da Vinci.

 • 08.11.2019

  Grupa Synektik – rekordowe przychody i zyski

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny wypracował w IV kwartale 2018 roku finansowego (1.07.2019-30.09.2019) 33,5 mln zł skonsolidowanych przychodów (wzrost o 41 proc. rdr.), wypracowując 2,8 mln zł powtarzalnej EBITDA (oczyszczonej  z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych). W okresie minionych  4 kwartałów Grupa rozpoznała rekordowe 134,8 mln zł przychodów (76 proc. wzrost rdr.) i 20,3 mln zł powtarzalnej EBITDA (169 proc. wzrost rdr).

 • 09.08.2019

  Grupa Synektik – 63 proc. wzrost przychodów Grupy, skokowy wzrost powtarzalnej EBITDA

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny osiągnął w III kwartale 2018 roku finansowego (1.04.2019-30.06.2019) 16,5 mln zł skonsolidowanych przychodów, wypracowując 2,2 mln zł powtarzalnej EBITDA (oczyszczonej z wpływu wydarzeń jednorazowych i kosztów badawczo-rozwojowych). O dynamicznym wzroście przychodów przesądziło podwojenie sprzedaży sprzętu medycznego i rozwiązań informatycznych, przy 24 proc. wzroście przychodów segmentu radiofarmaceutyków.

 • 19.06.2019

  Grupa Synektik – podwojona sprzedaż, blisko 170% wzrost powtarzalnej EBITDA

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny osiągnął w I półroczu 2018 roku obrotowego (1.10.2018-31.03.2019) rekordowe 84,8 mln zł skonsolidowanych przychodów (100% wzrost rdr.), wypracowując 15,3 mln zł powtarzalnej EBITDA, tj. oczyszczonej z wpływu wydarzeń jednorazowych (wzrost o 169%). Na rekordowy poziom przychodów i powtarzalnych zysków Grupy Synekik złożyły się dynamicznie rosnący segment sprzedaży sprzętu medycznego, wsparty wynikami stabilnie rozwijającego się segmentu radiofarmaceutyków.

 • 09.05.2019

  Grupa Synektik stawia na robotykę medyczną i wprowadza na polski rynek robota APOTECA chemo

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny poszerzył swoją ofertę o kolejny robotyczny produkt – system APOTECA chemo, służący do automatycznego przygotowywania dożylnych leków stosowanych w terapiach antynowotworowych. APOTECA chemo pozwala na ograniczenie kosztów produkcji cytostatyków oraz minimalizację ryzyka typowego dla ręcznego ich sporządzania, w tym ekspozycji farmaceutów na wpływ niebezpiecznych substancji.

   

 • 28.02.2019

  Synektik dostarczy system da Vinci dla krakowskiego Szpitala na Klinach

  Synektik podpisał umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci® dla wysokospecjalistycznego kompleksu medycznego, Szpitala na Klinach w Krakowie. Umowa obejmuje dostawę i montaż robota chirurgicznego oraz opiekę serwisową dla urządzenia. Szpital na Klinach zamierza wykorzystywać innowacyjny system chirurgiczny przy zabiegach urologicznych i ginekologicznych. 

 • 21.02.2019

  Grupa Synektik – rekordowe przychody i zyski

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny osiągnął  w IV kwartale 2018 roku kalendarzowego (I kw. nowego roku finansowego) 66,0 mln zł skonsolidowanych przychodów (94% wzrost rdr.), wypracowując 11,9 mln zł EBITDA (wzrost o 153%) i 8,4 mln zł zysku netto (wzrost o 171%). To najlepszy wynik w dotychczasowej historii giełdowej spółki. O rekordowym poziomie przychodów i zysków przesądził dynamiczny wzrost sprzedaży sprzętu medycznego, wsparty wynikami stabilnie rosnącego segmentu radiofarmaceutyków.  

 • 24.01.2019

  Rekordowy kwartał Grupy Synektik

  Producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny według wstępnych szacunków zakończył I kwartał roku finansowego 2018/2019 (IV kw. 2018 roku kalendarzowego) z około 65,5 mln zł skonsolidowanych przychodów. To o 92% więcej niż wyniosły przychody w IV kwartale 2017 r. Najwyższy w historii giełdowej spółki wynik został osiągnięty dzięki skokowemu wzrostowi sprzedaży segmentu dostaw sprzętu i rozwiązań IT, przy stabilnie rosnącej sprzedaży radiofarmaceutyków.

 • 21.11.2018

  Synektik dostarczy system da Vinci® do Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku

  Giełdowa spółka podpisała umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci® do Wojewódzkiego Szpitala im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Wartość kontraktu to 11,4 mln zł netto. Umowa obejmuje dostawę i montaż robota chirurgicznego, szkolenia personelu szpitala oraz opiekę serwisową urządzenia. System da Vinci® w białostockim szpitalu będzie wykorzystywany m.in. w chirurgii onkologicznej, zwłaszcza w urologii i chirurgii jamy brzusznej.

 • 15.11.2018

  Synektik zwiększa sprzedaż i zyski

  Giełdowy producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny zakończył miniony kwartał z 24,8 mln zł skonsolidowanych przychodów, wobec 11,5 mln zł w III kwartale 2017 r. EBITDA Synektik wzrosła r/r o 81%, do 2,3 mln zł, a zysk netto wyniósł 0,8 mln zł (55% wzrost r/r). Na skokowy wzrost wyników złożyły się m.in. korzyści ze sfinalizowanej w pierwszej połowie roku akwizycji firmy Monrol Poland, konkurenta na rynku radiofarmaceutyków, jak i rosnąca sprzedaż sprzętu medycznego, związana m.in. z poszerzeniem oferty Grupy o urządzenia do terapii medycznej.

 • 13.11.2018

  Synektik zaopatrzy Medicover w system da Vinci®

  Synektik podpisał z Medicover Sp. z o.o. umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci®. Zgodnie z umową nowoczesny robot chirurgiczny trafi do wielospecjalistycznego Szpitala Medicover w Warszawie. Giełdowa spółka dostarczy system da Vinci® wraz z autoryzowanymi narzędziami, a także przeszkoli personel placówki i obejmie urządzenie opieką serwisową. Największy prywatny szpital w Polsce zamierza wykorzystywać da Vinci do przeprowadzania zabiegów z zakresu ginekologii, urologii i chirurgii ogólnej.

 • 15.10.2018

  Synektik dostarczy robota da Vinci® do Wielkopolskiego Centrum Onkologii

  Giełdowa spółka podpisała umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci® dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Wartość umowy to 12,9 mln zł netto. Umowa obejmuje dostawę robota chirurgicznego, jak również szkolenia personelu szpitala i opiekę serwisową dla urządzenia. Poznański szpital onkologiczny jest pierwszą w Polsce publiczną placówką posiadającą najnowocześniejszy, objęty autoryzowaną opieką serwisową i szkoleniową robot chirurgiczny od Synektik.

 • 21.08.2018

  Synektik dostarczy robota da Vinci® dla Szpitala Mazovia

  Grupa Synektik podpisała umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci® dla NZOZ Szpital Mazovia. Tym samym działająca na warszawskim Ursynowie placówka stanie się pierwszym prywatnym szpitalem w Polsce posiadającym autoryzowanego, profesjonalnie serwisowanego robota chirurgicznego wyprodukowanego przez globalnego lidera – Intuitive Surgical.

 • 04.08.2018

  Synektik zwiększa sprzedaż i wzmacnia fundamenty pod dalszy rozwój biznesu

  Giełdowy producent radiofarmaceutyków oraz dystrybutor sprzętu medycznego wypracował w minionym kwartale 10,1 mln zł skonsolidowanych przychodów (5% wzrost rdr.), odnotowując 2,7 mln zł EBITDA (1,1 mln zł rok wcześniej) i 1,6 mln zł zysku netto (0,2 mln zł w II kw. 2017 r.). Synektik zakończył kwartał z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży w segmencie radiofarmaceutyków i skokowym wzrostem portfela zamówień w segmencie sprzedaży sprzętu medycznego oraz rozwiązań IT.

 • 18.07.2018

  Synektik zrewolucjonizuje polską służbę zdrowia

  Intuitive Surgical, lider globalnego rynku robotycznych technologii wspierających zabiegi chirurgiczne, producent systemu da Vinci®, oraz Synektik, wiodący polski producent i dostawca radiofarmaceutyków oraz urządzeń stosowanych w diagnostyce i terapii w dziedzinach onkologii, kardiologii i neurologii, zawarły umowę o współpracy w zakresie sprzedaży, na polskim rynku, robotów chirurgicznych da Vinci®. Na mocy umowy Synektik został wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów da Vinci® i będzie odpowiadał m.in. za sprzedaż i serwis robotów, instrumentów i akcesoriów do ww. urządzeń.

 • 18.07.2018

  Synektik będzie produkować i sprzedawać radioznacznik Axumin®

  IASON sp. z o.o., wchodzący w skład giełdowej grupy  producent i dystrybutor radiofarmaceutyków do pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) porozumiał się z Blue Earth Diagnostics Ltd, wiodącą firmę z branży diagnostyki molekularnej, w sprawie wprowadzenia na polski rynek radioznacznika Axumin® (fluciclovine 18F), stosowanego w diagnostyce raka prostaty. Na mocy porozumienia w zakładzie w Mszczonowie jeszcze w tym roku rozpocznie się produkcja Axumin, a IASON będzie wyłącznym dostawcą radioznacznika na polskim rynku.

 • 02.02.2018

  Skokowy wzrost wyników i doskonałe perspektywy Synektik

  Synektik – notowany na głównym rynku GPW wiodący w regionie Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjny producent i dostawca inteligentnych produktów stosowanych w onkologii, kardiologii i neurologii – zanotował w czterech kwartałach 2018 r. 4,09 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 278 proc. r/r. Skokowy wzrost zysku to m.in. efekt konsekwentnej, dwucyfrowej dynamiki wzrostu segmentu radiofarmaceutyków oraz uruchomienia przez ośrodki medyczne przetargów związanych z odblokowaniem projektów unijnych z perspektywy 2014-2020.

 • 27.07.2017

  Synektik rozpocznie nabór pacjentów na potrzeby bada nia klinicznego II fazy kardioznacznika

  Synektik – notowany na głównym rynku GPW wiodący w regionie Europy Środkowo-Wschodniej innowacyjny producent i dostawca inteligentnych produktów stosowanych w onkologii, kardiologii i neurologii – otrzymał pozytywną opinię Komisji Bioetycznej na przeprowadzenie badania klinicznego II fazy z innowacyjnym w skali światowej radioznacznikiem do diagnostyki perfuzji mięśnia sercowego (MPI) („kardioznacznik”) znajdującego zastosowanie w diagnostyce choroby wieńcowej. Badania tej fazy prowadzone będą w polskich ośrodkach badawczych i weźmie w nich udział kilkudziesięciu pacjentów. Całość kosztów badania finansowana będzie w ramach prestiżowego grantu Horyzont 2020. Zakończenie II fazy umożliwi w opinii Spółki rozpoczęcie procesu komercjalizacji poprzez ewentualne  podpisanie umowy partneringowej.


 • 31.01.2017

  Synektik prezentuje nową strategię i zapowiada dynamiczny wzrost skali biznesu

  Synektik – notowany na głównym rynku GPW wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – dzięki istotnemu zwiększeniu skali biznesu we wszystkich segmentach oraz oczekiwanej komercjalizacji innowacyjnego radioznacznika do diagnostyki chorób serca, spodziewa się nawet czterokrotnego wzrostu marży EBITDA wobec średniej z lat 2014-2016 na poziomie 8 proc.

 • 06.06.2016

  Synektik nagrodzony „Kryształową Brukselką”

  Wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej w Polsce otrzymał prestiżową nagrodę „Kryształowej Brukselki 2016”, przyznawaną przez ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki poprzez realizację projektów przy wsparciu środków unijnych. Synektik zwyciężył w kategorii Zdrowie wśród Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP).

 • 06.05.2016

  Synektik partnerem Carl Zeiss w Polsce w zakresie dystrybucji i serwisu systemu radioterapii onkologicznej INTRABEAM

  Wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej w Polsce podpisał umowę z Carl Zeiss, renomowanym niemieckim producentem sprzętu optycznego. Na mocy kontraktu Synektik został na terenie Polski przedstawicielem w zakresie dystrybucji i serwisu zaawansowanego technologicznie sprzętu do radioterapii stosowanego w leczeniu nowotworów.

 • 27.01.2016

  Zarząd Synektik szacuje w 2015 r. rekordowe 83,4 mln zł przychodów

  Wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej w Polsce opublikował szacunki wyników w 2015 r. Dane wskazują na wzrost przychodów o 6 proc. r/r do poziomu 83,4 mln zł. Jednocześnie szacowany wynik EBITDA wyniósł 3,8 mln zł wobec 9,3 mln zł rok wcześniej. Synektik oczekuje w 2016 r. istotnej poprawy wyników segmentu produkcji radiofarmaceutyków. Spółka zbliża się do zakończenia I fazy badań klinicznych rewolucyjnego kardioznacznika oraz kontynuuje prace nad aktualizacją strategii rozwoju.

 • 09.12.2015

  Synektik zrealizuje dla Centrum Onkologii w Warszawie kontrakty o wartości 11,3 mln zł.

  Wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej w Polsce podpisał z warszawskim Centrum Onkologii umowy, na podstawie których Synektik dostarczy do placówki rezonans magnetyczny oraz tomograf komputerowy. Ich łączna wartość wyniosła ponad 11,3 mln zł.

 • 24.11.2015

  Synektik otrzymał 15,7 mln zł dotacji z prestiżowego programu unijnego

  Wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej w Polsce otrzymał dotację na badania i rozwój w ramach unijnego programu Horyzont 2020 w Instrumencie dla MŚP. Przyznane bezpośrednio przez Komisję Europejską (KE) 15,7 mln zł Synektik przeznaczy na finansowanie I i II fazy badań klinicznych innowacyjnego kardioznacznika, w ramach przedstawionego projektu pn. MPIPETrace – Clinical performance validation of a novel biomarker for quantitative imaging of coronary artery disease. Spółka otrzyma finansowanie bez konieczności posiadania wkładu własnego.

 • 12.11.2015

  Trzeci kwartał 2015 r. rekordowym okresem w historii Synektik

  Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej w Polsce – wypracował w trzecim kwartale 2,5 mln zł zysku netto, czyli o 188 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 3,3 mln zł, co oznacza wzrost o 40 proc. r/r. Grupa wypracowała 40,9 mln zł przychodów – o 98 proc. więcej niż w trzecim kwartale 2014 r.

  W czwartym kwartale Spółka sfinalizowała formalności związane z wartą 5,6 mln zł dotacją z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) na dalsze prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem. Zarząd Synektik rozpoczął prace nad uaktualnieniem strategii Spółki.

 • 15.10.2015

  Synektik realizuje nowe projekty w medycynie obrazowej i neurologii

  Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – zrealizuje kontrakt o wartości 7,6 mln zł na dostawę, montaż i uruchomienie dwóch rezonansów magnetycznych. Jednocześnie Synektik buduje kompetencje w innych obszarach rynku ochrony zdrowia. Spółka rozpoczęła współpracę z belgijską firmą bioinformatyczną Imagilys, dzięki której będzie wdrażać na polskim rynku rozwiązania IT stosowane w neurologii.

 • 10.10.2015

  Synektik dostarczy sprzęt dla Szpitala Bródnowskiego

  Grupa Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki
  obrazowej i medycyny nuklearnej – wygrała przetarg i tym samym zrealizuje kontrakt dla Mazowieckiego
  Szpitala Bródnowskiego Sp. z.o.o. w Warszawie na łączną kwotę niemal 21 mln zł netto. Oferta obejmuje
  dostawę specjalistycznych urządzeń diagnostycznych, zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych oraz
  dostawę pozostałego sprzętu medycznego dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali
  operacyjnej. Inwestycja jest realizowana w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu
  Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „Infrastruktura słuŜąca ochronie zdrowia i Ŝycia”.

 • 25.08.2015

  Grupa Synektik – eksport radioznacznika IASOcholine do Czech i Słowacji

  Grupa Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla
  diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – rozpoczyna dostawy radioznacznika specjalnego
  IASOcholine na teren Czech i Słowacji. Badanie PET-CT z wykorzystaniem radioznacznika Cholina jest
  jedną z najnowocześniejszych metod stosowanych w diagnozowaniu nowotworów takich jak m.in. rak
  prostaty, nerek i gruczołu moczowego. Eksport oferowanych przez Grupę Synektik produktów
  przyczyni się do zwiększenia dochodowości i optymalizacji kosztów wytwarzania oferowanych
  radiofarmaceutyków oraz umocni pozycję Synektik na rynku diagnostyki obrazowej.

 • 18.08.2015

  Grupa Synektik: nowe kontakty o wartości 9,1 mln zł

  Grupa Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – w oparciu o wygrane przetargi zrealizuje kontrakty na dostawę rezonansów magnetycznych dla Szpitala Powiatowego w Zambrowie Sp. z o.o. oraz Samodzielnego Publicznego ZOZ Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Umowy będą realizowane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych oraz Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina na kwotę ponad 9,1 mln zł.

 • 04.08.2015

  Synektik: ponad 5,58 mln zł dofinansowania na nowy radioznacznik

  Synektik SA – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – otrzymał ponad 5,58 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na kontynuację prac rozwojowych w ramach wprowadzania na rynek nowego, innowacyjnego radioznacznika (ammonium salt). Kardioznacznik przeznaczony jest do oceny perfuzji mięśnia sercowego i diagnostyki choroby wieńcowej w badaniu PET. Całkowity koszt wnioskowanego projektu wynosi około 10,5 mln zł.

 • 15.06.2015

  Synektik: I faza badań klinicznych nad kardioznacznikiem

  Grupa Synektik – wiodący polski producent i dostawca radiofarmaceutyków wykorzystywanych w medycznej diagnostyce obrazowej – podpisała umowę na rozpoczęcie badań klinicznych związanych z kardioznacznikem przeznaczonym do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej (PET). Projekt odbywa się w ramach współpracy z firmą Hadasit Medical Resarch Services & Development Ltd – komercyjnym oddziałem Hadassah Medical Center. Badania kliniczne to drugi etap badań nad preparatem – po zakończonej z sukcesem w styczniu 2015 roku fazie przedklinicznej – niezbędna do uzyskania przez spółkę rejestracji radiofarmaceutyku w Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), a tym samym na globalną produkcję i dystrybucję kardioznacznika. Na podstawie umowy z izraelską spółką – zawartą w listopadzie 2013 roku – Synektik uzyskał wyłączne prawa do wytwarzania i sprzedaży na całym świecie innowacyjnego znacznika ammonium salt, służącego do szybkiej i precyzyjnej diagnozy choroby wieńcowej oraz układu krążenia. Jest to tym bardziej istotne, że zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2012 roku aż 31% wszystkich zgonów było spowodowanych chorobami krążenia, co stawia je jako najczęstszą przyczynę śmierci zarówno kobiet, jak i mężczyzn na świecie.

 • 05.05.2015

  Grupa Synektik – dorejestrowanie nowego miejsca wytwarzania radioznacznika IASOcholine

  Grupa Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – otrzymała dla zakładu produkcyjnego w Warszawie pozytywną decyzję dotyczącą dorejestrowania nowego miejsca wytwarzania radioznacznika IASOcholine. Dokument został wydany po przeprowadzonej procedurze wzajemnego uznania przed francuskim ośrodkiem referencyjnym (Agence Francaise de Securite Sanitaire des Produits de Sante). Tym samym Grupa Synektik stała się pierwszym i jedynym w Polsce podmiotem posiadającym dwa komercyjne zakłady produkcyjne wytwarzające trzy różne zarejestrowane radiofarmaceutyki (IASOEfdege®, IASOflu® oraz IASOocholine®). Dorejestrowanie zakładu, jako miejsca wytwarzania IASOocholine®, jest efektem zakupu na własność czterech radiofarmaceutyków od austriackiej firmy IASON GmbH. Grupa Synektik jest ich wyłącznym, dożywotnim właścicielem na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi. Ponadto spółka ma prawo wytwarzać i dostarczać wyżej wymienione radiofarmaceutyki na terytorium Czech i Słowacji.

 • 27.02.2015

  Synektik: unijne dofinansowanie produkcji nowego radiofarmaceutyku

  Grupa Synektik – wiodący polski producent i dostawca radiofarmaceutyków wykorzystywanych w medycznej diagnostyce obrazowej – uzyskała od Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie na zakup środków trwałych w ramach projektu uwzględniającego m.in. wdrożenie do produkcji nowego radiofarmaceutyku [18F]fluorocholiny. Kwota dofinansowania – w wysokości 354,5 tys. złotych – pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Całkowita wartość projektu objętego unijnym wsparciem wynosi 709,5 tys. złotych.

 • 04.02.2015

  Synektik z sukcesem zakończył przedkliniczną fazę badań nad kardioznacznikiem

  Grupa Synektik – wiodący polski producent i dostawca radiofarmaceutyków wykorzystywanych w medycznej diagnostyce obrazowej – poinformowała, że badania przedkliniczne związane z kardioznacznikem przeznaczonym do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej (PET), prowadzone w ramach współpracy z firmą Hadasit Medical Resarch & Development Ltd – komercyjnym oddziałem Hadassah Medical Center, zostały zakończone pomyślnie. Na podstawie umowy z izraelską spółką – zawartą w listopadzie 2013 roku – Synektik uzyskał wyłączne prawa do produkcji i sprzedaży na całym świecie innowacyjnego znacznika ammonium salt, służącego do szybkiej i precyzyjnej diagnozy choroby wieńcowej.

 • 15.12.2014

  Grupa Synektik dostarczy sprzęt za niemal 13 mln zł

  Grupa Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – zawarła umowy na dostawę sprzętu diagnostycznego na łączną kwotę 12,7 mln zł. Kontrakty są realizowane w oparciu o Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych, w ramach którego Ministerstwo Zdrowia co roku przeznacza środki na działania profilaktyczne i zakup sprzętu do diagnostyki nowotworów. W ramach realizacji programu Synektik dostarczy do czterech ośrodków (Zakładu Medycyny Nuklearnej w Tychach, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centrum Onkologii – Instytut Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o.): Gamma kamerę SPECT-CT, rezonans magnetyczny oraz tomografy komputerowe.

 • 02.12.2014

  Grupa Synektik – pozytywna decyzja francuskiego ośrodka referencyjnego

  Grupa Synektik – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – otrzymała dla zakładu produkcyjnego w Warszawie pozytywną decyzję dotyczącą dorejestrowania nowego miejsca wytwarzania, produktu leczniczego IASON Efdege®. Dokument został wydany po przeprowadzonej procedurze wzajemnego uznania przed francuskim ośrodkiem referencyjnym (Agence Francaise de Securite Sanitaire des Produits de Sante). W procedurze uczestniczyły odpowiednie instytucje we wszystkich krajach (14 państw), w których Synektik ma prawo wytwarzania i dostarczania swoich radiofarmaceutyków. W październiku 2014 roku spółka sfinalizowała zakup czterech radiofarmaceutyków (EFDEGE®, IASOflu®, IASOdopa® i IASOcholine®) od austriackiej firmy IASON GmbH, stając się tym samym ich wyłącznym, dożywotnim właścicielem na teranie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi oraz uzyskując prawo do wytwarzania i dostarczania tych radiofarmaceutyków na terytorium Czech i Słowacji. W związku z powyższym w dorejestrowanym warszawskim zakładzie, Iason sp. z o.o. – podmiot zależny od Synektik SA – może rozpocząć produkcję komercyjną posiadanych radiofarmaceutyków.

 • 20.10.2014

  Synektik SA sfinalizował akwizycję technologii i radioznaczników z Austrii

  Synektik SA – wiodący dostawcy innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – sfinalizował zakup czterech radiofarmaceutyków od austriackiej firmy IASON GmbH, stając się tym samym ich wyłącznym, dożywotnim właścicielem na teranie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi. Ponadto Grupa Synektik ma prawo wytwarzać i dostarczać w/w radiofarmaceutyki na terytorium Czech i Słowacji. Kwota umowy opiewa na ponad 2,7 mln EUR. Źródłem finansowania transakcji są środki własne spółki oraz kapitał pozyskany z emisji akcji serii E w grudniu 2013 roku.

 • 14.10.2014

  Synektik SA – debiut na rynku regulowanym GPW

  Akcje Synektik SA – wiodącego dostawcy innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – zadebiutowały na rynku regulowanym GPW w Warszawie. Do obrotu dopuszczonych zostało 8.529.129 akcji serii od A do E o wartości nominalnej 0,50 zł każda, co stanowi 100% akcji spółki. Kurs otwarcia w dniu debiutu wyniósł 22,40 zł i wzrósł o 1,8% w stosunku do ostatniego zamknięcia na rynku NewConnect. Synektik to 464 spółka notowana na rynku głównym GPW i jednocześnie 20 spółka debiutująca w 2014 roku.

 • 06.10.2014

  Synektik – rozszerzenie umowy z Jagiellońskim Centrum Innowacji

  Synektik SA – wiodący dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – rozszerzył umowę z Jagiellońskim Centrum innowacji Sp. z o.o. w Krakowie dotyczącą dostawy aparatu rezonansu magnetycznego AVANTO FIT o dostawę tomografu komputerowego SOMATOF Flash. Łączna kwota umowy opiewa na 14,4 mln zł, a jej realizacja nastąpi w ciągu pięciu miesięcy. W ramach zawartych umów Synektik będzie odpowiedzialny za dostawę urządzeń, instalację oraz szkolenie użytkowników.

 • 02.10.2014

  KNF zatwierdziła prospekt Synektik SA

  KNF zatwierdziła dzisiaj prospekt emisyjny Synektik SA – wiodącego dostawcy innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej – w związku z ubieganiem się o wprowadzenie akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Do obrotu dopuszczonych zostanie 8.529.129 akcji serii od A do E o wartości nominalnej 0,50 zł każda, co stanowi 100% akcji spółki. Wprowadzającym na rynek regulowany GPW jest Trigon DM. Synektik nie prowadzi oferty publicznej – spółka dysponuje środkami własnymi oraz pozyskanymi z emisji akcji na New Connect w grudniu 2013 roku.