Praca u nas

Osoby zainteresowane pracą u Nas prosimy o przesłanie CV mailem na adres: cv@synektik.com.pl lub faksem (22) 849 80 55.

Clinical Sales Representative

Position’s Objective & Summary: Clinical Sales Representative is responsible for maximizing the utilization of installed Surgical System.

Roles & Responsibilities:

  • Work with the da Vinci Clinical Sales Manager in developing a sales plan tailored to your local market
  • Become a clinical expert across all primary OR procedures to position yourself as a partner in the development of surgical teams
  • Work with senior hospital staff and key surgeons in the development and execution of a plan to effectively integrate the Surgical system at new customer sites, ensuring ongoing commitment to the system
  • Develop a clinical plan for each surgical team to ensure they are capable of using the system independently within a reasonable time frame
  • Drive utilization of the Surgical System by partnering with surgical teams to review and select appropriate cases and ensure consistent usage of the system
  • Drive continuous expansion of the user base by working with key hospital staff and thought leaders to develop a qualified lead funnel. Regular activities would consist of formal presentations, informal events, and get-togethers
  • Effectively convert high potential leads and drive training activities
  • Drive sales of instruments and accessories through new product introductions and solution selling
  • Responsibly manage administrative tasks: reporting of sales/procedures, outcomes of sales activities, submission of expense reports

Required Knowledge, Skills, and Experience:

  • Bachelor’s degree or equivalent experience required
  • Minimum of 5 years of sales experience including 2 or more years in healthcare sales
  • Proven track record in sales, preferably with a surgical device company
  • Excellent interpersonal and communication skills
  • Ability to travel up to 50%, dependent upon account distribution
  • Fluent in English required (also Polish language)

Preferred Knowledge, Skills, and Experience:

  • Success in introducing new technologies to the market is a plus
  • Knowledge of the Operating Room environment preferred
  • A clinical foundation to grow from is preferred

Specjalista i konsultant ds. wdrożeń systemów IT dla branży medycznej

Zadania:

  • Realizacja projektów wdrożeniowych systemów informatycznych (RIS, PACS).
  • Dostosowywanie i parametryzacja systemów do wymagań klienta.
  • Bieżącą pomoc i szkolenia w zakresie obsługi danego systemu.
  • Wsparcie techniczne użytkowników i utrzymanie systemów produkcyjnych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe informatyczne.
  • Znajomość budowy i obsługi serwerów.
  • Znajomość baz danych np. PostgeSQL, MySQL, Oracle oraz języka SQL.
  • Znajomość budowy sieci komputerowych.
  • Znajomość środowiska LINUX.
  • Prawo jazdy i gotowość do wyjazdów służbowych.

Mile widziane

  • Umiejętności programistyczne.
  • Doświadczenie w dziale wdrożeniowym lub zespole zajmującym się utrzymaniem systemów informatycznych.

Pożądane cechy osobowości

  • Kreatywność i profesjonalizm w działaniu.
  • Samodzielność oraz umiejętność pracy w zespole.
  • Nastawienie na rozwój i samodoskonalenie.
  • Zdolności analitycznego myślenia.
  • Dokładność i terminowość wykonania powierzonych zadań.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w firmie z polskim kapitałem.
  • współpracę z doświadczonymi specjalistami.
  • indywidualny program rozwoju pracownika.
  • Kartę Multisport
  • prywatną opiekę medyczną (również dla członków rodziny).