Materiały dla mediów i inwestorów

Media o nas

 • 05.09.2018

  parkiet.com (autor: Adam Roguski)

  Synektik: Szansa na dwa duże kontrakty

  Dystrybutor sprzętu medycznego, producent radiofarmaceutyków i dostawca rozwiązań IT ma szansę zawrzeć dwa duże kontrakty.

  Wielkopolskie Centrum Onkologii i Szpital Wojewódzki w Białymstoku ogłosiły przetargi na zakup robotów chirurgicznych. Ta pierwsza instytucja chce kupić urządzenie typu Da Vinci, którego od lipca wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest Synektik. W drugim przypadku specyfikacja istotnych warunków zamówienia pozwala przypuszczać, że Da Vinci jest pożądanym urządzeniem.

  Czytaj więcej

 • 06.07.2018

  www.pb.pl (autor: Marcel Zatoński)

  Synektik zrobotyzuje polską chirurgię

  Giełdowa spółka została wyłącznym dystrybutorem robotów chirurgicznych da Vinci. W Polsce są dwa, ale może być dużo więcej.

  Roboty mają ciąć Polaków ku uciesze inwestorów z GPW. Giełdowy Synektik, zajmujący się dystrybucją sprzętu medycznego i produkcją radiofarmaceutyków, podpisał umowę ramową z amerykańską spółką Intuitive Surgical, globalnym potentatem w dziedzinie produkcji robotów używanych do przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Co najmniej do 2021 r. będzie wyłącznym dystrybutorem i serwisantem robotów da Vinci, które za oceanem przy wielu procedurach medycznych w praktyce zastąpiły chirurgów ze skalpelami.

  Czytaj więcej

 • 25.06.2018

  Komunikat prasowy firmy Blue Earth Diagnostics

  Firma Blue Earth Diagnostics wybrała spółkę IASON Sp. z o.o. na producenta i dystrybutora znacznika Axumin® (flucyklowina (18F)) w Polsce


  Link do komunikatu prasowego w wersji oryginalnej:
  http://www.blueearthdiagnostics.com/blue-earth-diagnostics-appoints-iason-sp-z-o-o-to-manufacture-and-distribute-axumin-fluciclovine-18f-in-poland/

   

  Kliknij aby pobrać przetłumaczoną na język polski wersję komunikatu.

   

 • 12.02.2018

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik: Najbliższe kwartały również będą dobre

  W IV kwartale 2017 r. Synektik zajmujący się dystrybucją sprzętu medycznego oraz produkcją radiofarmaceutyków zanotował 3,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Tym samym był to najlepszy okres od IV kwartału 2013 r., gdy czysty zysk wyniósł 4,5 mln zł. Co przyniesie 2018 r.?

  – Dotacje unijne na sprzęt medyczny i rozwiązania informatyczne płyną o wiele większym strumieniem, niż to było w poprzednich latach. Powinno to być widoczne również w kolejnych kwartałach – ocenia Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. – Od 2016 r. skutecznie udaje się nam też poprawiać rentowność działalności operacyjnej dzięki systematycznemu zwiększaniu udziału wysokomarżowych produktów własnych zgodnie z celami strategii rozwoju na lata 2017–2021. Jednocześnie skupiamy się na dywersyfikacji struktury produktów, jeżeli chodzi o obszar diagnostyki obrazowej, oraz wejściu w nowe obszary innowacyjnych technologii medycznych dotyczących głównie terapii onkologicznych – dodaje.

  Czytaj więcej

 • 09.01.2018

  www.pb.pl (autor: Marcel Zatoński)

  Synektik urośnie na przejęciu

  Producent radioznaczników, w którego ostatnio zainwestował Mariusz Książek, liczy na spore zyski z zakupu biznesu ewakuującego się konkurenta.

  Na najlepsze promocje można liczyć tuż przed likwidacją sklepu. Turecka grupa farmaceutyczna Eczasibasi Monrol, która agresywnie weszła na niewielki polski rynek radiofarmaceutyków pod koniec 2014 r., długo na nim nie wytrzymała. Od kwietnia 2017 r. rozmawiała o sprzedaży polskiego biznesu z giełdowym Synektikiem — transakcja wkrótce powinna dojść do skutku. Pod koniec grudnia podpisano warunkową umowę, na mocy której polska spółka ma zapłacić za przejęcie konkurenta prawie 15 mln zł.

  Czytaj więcej

 • 15.05.2017

  www.pb.pl (autor: Anna Bełcik)

  Polscy rekordziści programu Horyzont 2020

  Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK PB UE) podsumował minione trzy lata udziału Polski w europejskim programie Horyzont 2020, finansującym badania naukowe innowacje. Komu udało się pozyskać największe finansowe wsparcie?

  więcej

 • 16.03.2017

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Ambitne plany Synektika

  Już w tym roku w strukturze sprzedaży będą widoczne zmiany, jeżeli chodzi o poszczególne segmenty. Inwestorzy już zobaczą wyraźny wzrost przychodów – mówił Dariusz KoreckDariusz Korecki, wiceprezes Synektika w czwartkowym proi, wiceprezes Synektika w czwartkowym programie „Prostu z Parkietu".

  więcej

 • 01.02.2017

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Inwestorom spodobała się ambitna strategia

   

  We wtorek akcje Synektika, zajmującego się produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją sprzętu do diagnostyki obrazowej, drożały nawet o prawie 10 proc., do 17,15 zł.

  Inwestorom spodobała się strategia grupy na lata 2017–2021, która zakłada, że w tym czasie przychody grupy będą rosły rocznie o średnio 30–40 proc. Według wstępnych danych w 2016 r. spółka miała 49,5 mln zł skonsolidowanych przychodów.

  Czytaj więcej

   

 • 03.11.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik zakończył I fazę badań

  II faza badań nad innowacyjnym radioznacznikiem do diagnostyki perfuzji mięśnia sercowego rozpocznie się w I połowie 2017 r. Ile potrwa?

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/7,1497774-Synektik-zakonczyl-I-faze-badan.html 

 • 03.11.2016

  biznes.pap.pl (autor: MJ, JTT)

  Synektik zacznie II fazę badań nad kardioznacznikiem w '16, chce pozyskać partnera

  Synektik, który zakończył I fazę badań klinicznych nad radioznacznikiem kardiologicznym, planuje rozpoczęcie II fazy jeszcze w 2016 r. - poinformował wiceprezes spółki Dariusz Korecki. Synektik chce na rynek USA pozyskać partnera, który będzie m.in. współfinansował III fazę badań.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1739274,synektik-zacznie-ii-faze-badan-nad-kardioznacznikiem-w--16--chce-pozyskac-partnera

 • 29.08.2016

  PAP (autor: Sara Borys)

  Synektik chce zamknąć II fazę badań kardioznacznika w '17; liczy na znaczny wzrost wyników

  Synektik może zakończyć II fazę badań klinicznych nad kardioznacznikiem MPI i zawrzeć porozumienia z partnerami ws. jego komercjalizacji jeszcze w 2017 r. - poinformował PAP wiceprezes spółki Dariusz Korecki. Spółka z optymizmem patrzy w przyszłość - w 2016 roku spodziewa się dużo lepszych wyników rdr.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1694809,synektik-chce-zamknac-ii-faze-badan-kardioznacznika-w--17--liczy-na-znaczny-wzrost-wynikow

   

 • 24.08.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Wzrost najlepszego segmentu biznesu

  Producent radiofarmaceutyków zanotował lepsze wyniki niż przed rokiem. Zarząd z optymizmem patrzy w przyszłość i szykuje strategię.

  W I półroczu 2016 r. w ujęciu rocznym przychody z najbardziej rentownego segmentu radiofarmaceutyków wzrosły o 23 proc., do 7,3 mln zł. Synektik spodziewa się, że w związku z wprowadzeniem przez NFZ rozróżnienia finansowania badań przychody z tej części biznesu będą wyraźnie rosły w najbliższych kwartałach.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/9,1488902-Wzrost-najlepszego-segmentu-biznesu.html

   

 • 15.02.2016

  ISB News (autor: Agnieszka Morawiecka)

  Synektik planuje 7,6 mln zł na iwestycje

  Synektik Przedstawi w I półroczu strategię na lata 2016-2020, po tym, jak spółka zakończy pierwszy etap badań klinicznych nad radioznacznikiem. Łączne nakłady inwestycyjne, związane z kardioznacznikiem i innymi projektami, nad którymi Synektik pracuje wyniosą prawie 7,6 mln zł w 2016 roku, poinformował wiceprezes Dariusz Korecki.

  Czytaj więcej: http://pulsinwestora.pb.pl/4423151,30294,synektik-planuje-7-6-mln-zl-na-inwestycje?utm_source=tag_&utm_medium=rss

   

 • 15.02.2016

  PAP (autor: Sara Borys)

  Synektik chce wydać na inwestycje w '16 blisko 7,6 mln zł, pracuje nad strategią

  Przewidywane nakłady inwestycyjne na 2016 rok to prawie 7,6 mln zł - poinformował Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. Jak dodał, spółka pracuje nad strategią, która zakłada m. in. wejście na rynek globalny oraz rozwinięcie działalności w onkologii, kardiologii i neurologii. Podał też, że spółka ma pieniądze na realizację I i II fazy klinicznej kardioznacznika.

  Czytaj więcej: http://biznes.pap.pl/pl/index/news/info/1517856,synektik-chce-wydac-na-inwestycje-w--16-blisko-7-6-mln-zl--pracuje-nad-strategia

 • 13.02.2016

  parkiet.com (autor: Kamil Majcher)

  Synektik: Wyniki w 2016 r. powinny być na dużym plusie

  W minionym tygodniu akcje medycznej spółki potaniały o prawie 10 proc. Inwestorzy negatywnie zareagowali na publikację wyników za IV kwartał 2015 r.

  W tym czasie Synektik miał 0,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,11 mln zł zysku netto w tym samym okresie 2014 r. W całym poprzednim roku spółka miała jednak 1,19 mln skonsolidowanej straty netto. Zdaniem zarządu wyniki spółki w 2016 r. powinny się znacząco poprawić.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1462244-Wyniki-Synaktika-w-2016-r--powinny-byc-na-duzym-plusie-.html

   

   

   

 • 06.12.2015

  biotechnologia.pl (autor: Adam Zalewski)

  Niedługo będzie o nich jeszcze głośniej

  Grupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.

  Czytaj więcej: http://biotechnologia.pl/farmacja/niedlugo-bedzie-o-nich-jeszcze-glosniej,15809

 • 10.07.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  Synektik z dużą umową

  Medyczna spółka podpisała wart 20 mln zł kontrakt z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie, któremu dostarczy specjalistyczny sprzęt medyczny wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1433213-Synektik-z-duza-umowa.html

 • 15.06.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik rozpoczyna badania"

  Grupa Synektik podpisała umowę na rozpoczęcie badań klinicznych związanych z kardioznacznikem przeznaczonym do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej (PET). Projekt odbywa się w ramach współpracy z izraelskim Hadasit Medical Resarch Services & Development. W ramach zawartej umowy Hadasit przeprowadzi pierwszą fazę badań klinicznych na zakwalifikowanych do programu pacjentach. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1428723-Synektik-bada-kardioznacznik.html

 • 10.06.2015

  Finanse.wp.pl (źródło: ISBNews)

  „Akcjonariusze Synektik zdecydowali o niewypłaceniu dywidendy"

  Akcjonariusze Synektik zdecydowali o przeznaczeniu całego zysku za 2014 r. na kapitał zapasowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy, wynika z uchwał podjętych podczas walnego zgromadzenia. 

  Czytaj więcej: http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,Akcjonariusze-Synektik-zdecydowali-o-niewyplacaniu-dywidendy,wid,17620115,wiadomosc.html?ticaid=115116

 • 03.06.2015

  Bankier.pl (źródło: PAP)

  „Synektik złożył ofertę w przetargu o wartości 20,8 mln zł netto"

  Spółka Synektik złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie o wartości 20,8 mln zł netto. Przetarg dotyczy zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego. Ponadto obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń do zakupionego sprzętu. 

  Czytaj więcej: www.bankier.pl/wiadomosc/Synektik-zlozyl-oferte-w-przetargu-o-wartosci-20-8-mln-zl-netto-3354353.html

 • 05.05.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik rejestruje"

  Grupa Synektik otrzymała dla zakładu produkcyjnego w Warszawie pozytywną decyzję dotyczącą dorejestrowania nowego miejsca wytwarzania radioznacznika IASOcholine. Dokument został wydany po przeprowadzonej procedurze wzajemnego uznania przed francuskim ośrodkiem referencyjnym (Agence Francaise de Securite Sanitaire des Produits de Sante). Tym samym Grupa Synektik stała się pierwszym i jedynym w Polsce podmiotem posiadającym dwa komercyjne zakłady produkcyjne wytwarzające trzy różne zarejestrowane radiofarmaceutyki (IASOEfdege®, IASOflu® oraz IASOocholine®) . 

  więcej

 • 23.03.2015

  Rynekzdrowia.pl

  „Grupa Synektik o wynikach finansowych za 2014 rok"

  Synektik w 2014 roku narastająco osiągnął skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 78,7 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 3,6 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej w analizowanym okresie osiągnął poziom 5,4 mln zł, a EBITDA wyniosła 9,3 mln zł. Rok 2014 był dla Grupy Synektik okresem wzmożonych inwestycji w szczególności w sektorze radioznaczników specjalnych oraz działalności badawczej i rozbudowy mocy produkcyjnych.

  Czytaj więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Grupa-Synektik-o-wynikach-finansowe-za-2014-rok,150095,1.html

 • 23.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik: Sprzedaż zagraniczna ruszy w połowie roku"

  Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia sprzedaży zagranicznej radiofarmaceutyków. Najbardziej zainteresowani jesteśmy Czechami i Słowacją, których rynki są bardziej rozwinięte. Interesujemy się też krajami bałtyckimi - mówi Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1415891-Synektik-wychodzi-za-granice.html

 • 10.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  Synektik zapowiada nowe produkty

  Synektik, dostawca sprzętu i oprogramowanie dla branży medycznej coraz mocniej stawia na radiofarmaceutyki.

  Czytaj więcej

 • 10.03.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik: Będą nowe produkty"

  Synektik, dostawca sprzętu i oprogramowania dla branży medycznej, coraz mocniej stawia na radiofarmaceutyki. Obecnie produkcja radioaktywnych znaczników, stosowanych w diagnostyce obrazowej, zapewnia grupie ok. 20 proc. przychodów. Teraz celem jest nie tylko produkcja najpopularniejszego w Polsce znacznika FDG, ale również opracowanie własnych.

  Czytaj więcej 

 • 03.03.2015

  Parkiet (autor: Maciej Rudke, str. 8)

  „Synektik nie boi się spadków cen"

  Zdaniem zarządu Synektika spadki cen radiofarmaceutyku FDG, stosowanego w diagnostyce obrazowej, nie powinny negatywnie wpłynąć na wyniki firmy. Produkcja radiofarmaceutyków zapewnia 20 proc. obrotów spółki, ale jest zdecydowanie najbardziej rentowna. Marża operacyjna tego biznesu sięga 30 proc. wobec ok. 4 proc. w segmencie sprzedaży systemów IT i sprzętu medycznego (daje 75 proc. przychodów). 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1413082.html

 • 03.03.2015

  Rp.pl/ekonomia (autor: Maciej Rudke)

  „W Polsce będzie więcej tomografów nowej generacji"

  W Polsce rośnie liczba ośrodków medycznej diagnostyki obrazowej PET CT (pozytonowej tomografii emisyjnej). W tego typu urządzeniach do obrazowania wykorzystuje się podawane pacjentowi substancje promieniotwórcze, tzw. radiofarmaceutyki. Rozwój tego rynku to dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów, ale także dla producentów radiofarmaceutyków, takich jak polskie spółki Synektik i Voxel oraz niemiecki Eckert & Ziegler.

  Czytaj więcej: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1183248.html

 • 02.03.2015

  Newseria.pl

  „W 2015 r. Synektik będzie się rozwijał organicznie. Spółka liczy, że jej kardioznacznik trafi na międzynarodowe rynki."

  Synektik, spółka specjalizująca się w produkcji radiofarmaceutyków stosowanych przy diagnostyce obrazowej, liczy na wzrost przychodów związanych z inwestycjami poczynionymi w latach 2013 - 2014. W tym roku na badania przeznaczy minimum 2 mln zł. Chce zostać światowym liderem w produkcji i sprzedaży kardioznacznika, na który ma licencję. 

  Czytaj więcej: http://www.inwestor.newseria.pl/newsy/w_2015_r_synektik_bedzie,p1582459153

 • 27.02.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik z dofinansowaniem"

  Grupa Synektik uzyskała od Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie na zakup środków trwałych w ramach projektu uwzględniającego m.in. wdrożenie do produkcji nowego radiofarmaceutyku [18F]fluorocholiny. Kwota dofinansowania - w wysokości 354,5 tys. złotych - pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Całkowita wartość projektu objętego unijnym wsparciem wynosi 709,5 tys. złotych. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/7,1412654-Synektik-otrzyma-0-35-mln-zl.html

 • 26.02.2015

  Newseria.pl

  „Polski rynek diagnostyki medycznej czeka szybki rozwój. Synektik szacuje, że wzrost sięgnie co najmniej 20 proc."

  Synektik spodziewa się co najmniej 20-proc. wzrostu rynku radiofarmaceutyków w 2015 roku. Spółka dostarczająca sprzęt, leki oraz oprogramowanie używane w radiodiagnostyce medycznej ocenia, że polski rynek nadal jest bardzo chłonny, a służba zdrowia będzie zwiększać zakupy. - Na rynek patrzymy w 2015 roku bardzo optymistycznie - mówi Dariusz Korecki, wiceprezes zarządu Synektik. 

  Czytaj więcej: www.inwestor.newseria.pl/newsy/polski_rynek_diagnostyki,p922247257

 • 16.02.2015

  Innpoland.pl (autor: Ewa Bednarz)

  „Polski kardioznacznik Synektik to szansa dla osób z chorobami krążenia. Dzięki niemu diagnozę postawi się szybciej"

  Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów na całym świecie. Znacznik opracowany przez polską firmę Synektik to szansa na lepsze, nieinwazyjne i efektywne ekonomicznie możliwości ich diagnozowania i właściwego leczenia. Synektik zakończył już badania przedkliniczne innowacyjnego kardioznacznika ammonium salt przeznaczonego do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej PET, które były przeprowadzane we współpracy z firmą Hadasit Medical Resarch & Development w Polsce, Niemczech i Izraelu. 

  Czytaj więcej: http://innpoland.pl/115329,zagrozeni-wiencowka-bede-mieli-szanse-na-lepsza-diagnostyke

 • 09.02.2015

  Forsal.pl (źródło: ISBNews)

  „Synektik: EVR zarekomendował ‘kupuj'"

  East Value Research rozpoczął rekomendowanie Synektik od "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową na poziomie 26 zł za akcję. Rekomendację sporządzono przy cenie za akcję wynoszącej 21,78 zł.

  Czytaj więcej: http://forsal.pl/artykuly/851824,synektik-evr-zarekomendowal-kupuj.html

 • 05.02.2015

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik zakończył badania przedkliniczne"

  Grupa Synektik poinformowała, że badania przedkliniczne związane z kardioznacznikem przeznaczonym do badań serca metodą Tomografii Pozytonowej (PET), prowadzone w ramach współpracy z firmą Hadasit Medical Resarch & Development Ltd - komercyjnym oddziałem Hadassah Medical Center, zostały zakończone pomyślnie. 

  Czytaj więcej

   

 • 03.02.2015

  Parkiet.com (autor: Piotr Zając)

  „Synektik przełamał ważne wsparcie"

  W marcu ubiegłego roku, na poziomie 28,16 zł, zatrzymała się hossa na akcjach Synektika. Od tego momentu kurs poruszał się w szerokiej konsolidacji, broniąc wsparcia 18,5 zł, wyznaczonego przez sierpniowy dołek i 50-proc. zniesienie Fibonacciego. Niestety od połowy stycznia tego roku na rynku wyraźną przewagę mają niedźwiedzie. 

  Czytaj więcej: www.parkiet.com/artykul/9,1409806.html

 • 28.01.2015

  Forbes.pl/diamenty

  „Diamenty Forbesa 2015"

  Firma Synektik S.A po raz kolejny znalazła się w prestiżowym gronie firm, które otrzymały nagrodę Diamenty Forbesa. Według rankingu Forbesa wzrost wartości firmy Synektik w latach 2011 -2013 wyniósł 81,76%. To sprawiło, że nasza firma zajęła 7 pozycję na liście regionalnej tzn. w województwie mazowieckim wśród firm, których przychody zamykają się w przedziale od 50 do 250 mln PLN.

  Czytaj więcej: http://diamenty.forbes.pl/diamenty-forbesa-2015-laureaci-wojewodztwo-mazowieckie,artykuly,189142,1,1.html

 • 20.01.2015

  Parkiet.com

  „Nowa rekomendacja dla Synektika"

  Analitycy East Value Research rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji diagnostycznej spółki od zalecenia „kupuj". Biuro analityczne East Value Research wycenia akcje Synektika na 26 zł, wyraźnie wyżej niż obecny kurs na GPW (dzisiaj akcje firmy drożeją o 0,3 proc., do 21,60 zł).

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1407705.html

 • 18.12.2014

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Nowy członek zarządu Synektika"

  Rada nadzorcza diagnostycznej spółki powołała do składu zarządu Artura Ostrowskiego. Będzie odpowiadał za sprzedaż sprzętu do diagnostyki obrazowej i działalność serwisową. Artur Ostrowski obejmie stanowisko 1 stycznia 2015 r. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1402870.html

 • 15.12.2014

  Isbnews.tv

  „Synektik - dobre perspektywy na 2015"

  W kwietniu 2014 Synektik SA otworzył centrum badawczo-rozwojowe gdzie są rozwijane radiofarmaceutyki dla kardiologii, onkologii oraz neurologii. Rok 2015 zapowiada się bardzo obiecująco, gdyż od 1 stycznia wchodzi w życie pakiet onkologiczny, który zniesie limity w dostępności do badań onkologicznych. Firma ma również zamiar eksportować radiofarmaceutyki na Litwę, do Estonii i na Łotwę. 

  Czytaj więcej: http://www.isbnews.tv/?p=2374

 • 15.12.2014

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik dostarczy sprzęt za 12,7 mln zł"

  Medyczna grupa zawarła umowy na dostawę sprzętu diagnostycznego o łącznej wartości 12,7 mln zł. Zarząd spodziewa się, że przyszły rok dla spółki również będzie dobry. Synektik, dostawca innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej, dostarczy do czterech ośrodków (Zakładu Medycyny Nuklearnej w Tychach, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centrum Onkologii - Instytut Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, Pleszewskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o.): Gamma kamerę SPECT-CT, rezonans magnetyczny oraz tomografy komputerowe.

  Czytaj więcej: www.parkiet.com/artykul/9,1402215.html

 • 15.12.2014

  Wp.pl/Finanse (źródło: ISBNews)

  „Synektik nie wyklucza przejęć produktów lub części firm na rynku ochrony zdrowia"

  Synektik, po zakupie w tym roku czterech radioznaczników, nie wyklucza kolejnych akwizycji - produktów lub spółek działających na rynku ochrony zdrowia. Zarząd spodziewa się, że w perspektywie 3-5 lat może stać się przedmiotem zakupu przez dużego międzynarodowego gracza lub wejdzie do przedsięwzięcia joint-venture. 

  Czytaj więcej: http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,Synektik-nie-wyklucza-przejec-produktow-lub-czesci-firm-na-rynku-ochrony-zdrowia,wid,17103154,wiadomosc.html?ticaid=115116

 • 15.12.2014

  Onet.pl/Biznes (źródło: ISBNews)

  „Synektik spodziewa się poprawy wyników r/r w 2015 r., może wypłacić dywidendę"

  Po intensywnych inwestycjach w bieżącym roku, Synektik oczekuje wzrostu przychodów i zysku w 2015 roku. Spółka chce, aby udział radiofarmaceutyków w przychodach ogółem wzrósł do 30%, a zakup czterech radioznaczników w IV kw.br. oraz prace nad własnymi produktami w Centrum Badawczo Rozwojowym będą głównymi motorami wzrostu przychodów w przyszłym roku.

  Czytaj więcej: http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/synektik-spodziewa-sie-poprawy-wynikow-r-r-w-2015-r-moze-wyplacic-dywidende/j06ky

 • 02.12.2014

  „Synektik zarejestrował nowy zakład"

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  Dostawca usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej zarejestrował nowy zakład produkcyjny w Warszawie. Synektik otrzymał pozytywną decyzję dotyczącą dorejestrowania nowego miejsca wytwarzania, produktu leczniczego IASON Efdege. Dokument został wydany po przeprowadzonej procedurze wzajemnego uznania przed francuskim ośrodkiem referencyjnym (Agence Francaise de Securite Sanitaire des Produits de Sante). 

  Czytaj więcej: www.parkiet.com/artykul/9,1400589-Synektik-dorejestrowal-fabryke.html

 • 31.10.2014

  Pb.pl (autor: Alina Treptow)

  „Międzynarodowe ambicje Synektika"

  W 2015 r. spółka zacznie badania kliniczne nad nowym radioznacznikiem. Nie wyklucza też debiutu na Ukrainie. Synektik, producent radiofarmaceutyków notowany na GPW, jest coraz bliżej wejścia na światowy rynek radioznaczników kardiologicznych (wykorzystywanych w diagnostyce) wart 2 mld USD. 

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/3919854,92393,miedzynarodowe-ambicje-synektika

 • 24.10.2014

  Newseria.pl

  „Synektik: Rynek urządzeń medycznych jest perspektywiczny. W br. wzrost wydatków na ochronę zdrowia będzie ponad dwukrotnie wyższy niż PKB"

  Według spółki Synektik, która 14 października zadebiutowała na rynku regulowanym GPW, rynek ochrony zdrowia jest stabilny i perspektywiczny. Wydatki na usługi i produkty od kilku lat rosną średnio dwa razy szybciej niż PKB. - Potrzeby rynku w zakresie urządzeń czy technologii medycznych można łatwo przewidzieć, bo wyznaczane są przez światowe i europejskie trendy - zauważa Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik. 

  Czytaj więcej: http://www.inwestor.newseria.pl/newsy/synektik_rynek_urzadze,p780455348

 • 23.10.2014

  Pb.pl (autor: Alina Treptow)

  „Diagnostyka pójdzie na dietę"

  NFZ szuka funduszy na planowane reformy w onkologii. Wyceny badania PET-CT spadną o 27 proc., a to nie koniec. Choć onkologia będzie beneficjentem zmian w służbie zdrowia (dzięki pakietom - onkologicznemu i kolejkowemu), w niektórych dziedzinach też będzie musiała zacisnąć pasa.

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/3909871,66873,diagnostyka-pojdzie-na-diete

 • 15.10.2014

  Pb.pl (autor: Jagoda Fryc)

  „Synektik zbiera dobre noty"

  Producent radiofarmaceutyków będzie poprawiać wyniki, a wsparciem mają być kontrakty NFZ na badania PET - uważają zarządzający. Akcje grupy Synektik zadebiutowały we wtorek, 14 października, na rynku głównym GPW. Zdaniem specjalistów, spółka, której akcje były do tej pory notowane na NewConnect, zasługuje jednak na dużą uwagę giełdowych graczy, bo już wkrótce zacznie poprawiać wyniki. 

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/3896352,10780,synektik-zbiera-dobre-noty

 • 13.10.2014

  Gpwmedia.pl

  „Synektik nabył na wyłączność radiofarmaceutyki za 2,7 mln euro"

  Synektik sfinalizował zakup czterech radiofarmaceutyków od austriackiej firmy Iason GmbH, stając się tym samym ich wyłącznym, dożywotnim właścicielem na teranie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi. Ponadto Grupa Synektik ma prawo wytwarzać i dostarczać w/w radiofarmaceutyki na terytorium Czech i Słowacji. Kwota umowy opiewa na ponad 2,7 mln euro.

  Czytaj więcej: http://gpwmedia.pl/wiadomosci/13605/synektik_nabyl_na_wylacznosc_radiofarmaceutyki_za_2_7_mln_euro

   

 • 13.10.2014

  Newseria.pl

  „Synektik zadebiutuje we wtorek na głównym parkiecie GPW. Spółka zakończyła budowę drugiego zakładu radiofarmaceutyków i nie wyklucza akwizycji"

  Synektik, spółka działająca w sektorze ochrony zdrowia, zadebiutuje jutro na giełdowym parkiecie głównym. Firma zakończyła budowę drugiego zakładu radiofarmaceutyków. Zarząd zapowiada, że już w przyszłym roku w bilansach będą widoczne efekty tej inwestycji.

  Czytaj więcej: www.inwestor.newseria.pl/newsy/synektik_w_polowie,p1807902007

 • 11.10.2014

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik za kilka dni wejdzie na GPW"

  Powinniśmy zadebiutować na GPW w połowie miesiąca. Procedura poprzedzająca debiut powinna być szybka, bo nie przeprowadzamy oferty akcji i wszystkie nasze walory są już zarejestrowane w KDPW - mówi Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika. 

  Czytaj więcej: www.parkiet.com/artykul/1393432-Synektik-za-kilka-dni-wejdzie-na-GPW.html

 • 07.10.2014

  Gpwmedia.pl

  „Synektik skupia się na produktach własnych"

  Synektik SA, spółka zajmująca się produkcją radiofarmaceutyków, postanowiła rozwijać własną działalność badawczo-rozwojową, tworząc innowacyjne rozwiązania z zakresu diagnostyki. Firma nawiązuje również współpracę z zagranicznymi ośrodkami badawczymi. 

  Czytaj więcej: http://gpwmedia.pl/wiadomosci/13476/synektik_skupia_sie_na_produktach_wlasnych/

 • 07.10.2014

  Gpwmedia.pl

  „Trzy filary Synektik"

  Synektik oferuje usługi związane z dostawą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych, produkcją radiofarmaceutyków oraz przeprowadzaniem badań i testów. Połączenie trzech filarów daje większe szanse na rozwój przy konkurencyjnym rynku, jakim jest diagnostyka. 

  Czytaj więcej: http://gpwmedia.pl/wiadomosci/13478/trzy_filary_synektik/

 • 06.10.2014

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „KNF zatwierdziła prospekt Synektika"

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła dzisiaj prospekt emisyjny Synektika, dostawcy produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Synektik ubiega się o wprowadzenie akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Do obrotu dopuszczonych zostanie 8,53 mln serii od A do E o wartości nominalnej 0,50 zł każda, co stanowi 100 proc. akcji spółki.

  Czytaj więcej: www.parkiet.com/artykul/7,1392339-Synektik-idzie-na-GPW.html

 • 07.09.2014

  Gpwmedia.pl

  „Synektik przechodzi na rynek główny"

  Synektik SA, dystrybutor aparatury obrazowej oraz producent radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce, przechodzi na Rynek Główny warszawskiej Giełdy. 

  Czytaj więcej: http://gpwmedia.pl/wiadomosci/13477/synektik_przechodzi_na_rynek_glowny

 • 27.05.2014

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Muzyka fortepianowa i konie - dwie wielkie pasje prezesa Synektika"

  Miłość do muzyki zaowocowała nagrodą publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Dlaczego nie został pianistą? Cezary Kozanecki, współtwórca, główny akcjonariusz i prezes Synektika, od lat związany jest z medycyną. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1372855.html

 • 29.04.2014

  Wim.mil.pl

  „Centrum Badawczo-Rozwojowe Synektik S.A. w WIM już działa!"

  To świetny przykład partnerstwa publiczno-prywatnego. Zlokalizowane na terenie WIM Centrum Badawczo - Rozwojowe firmy Synektik S.A. pozwoli na współpracę przy badaniach, wytwarzaniu i stosowaniu w diagnostyce pacjentów ultrakrotkodzialajacych znaczników izotopowych, których użycie będzie oryginalnym, nowoczesnym i przełomowym rozwiązaniem w doskonaleniu procesów diagnostyki i leczenia pacjentów. 

  Czytaj więcej: http://stara.wim.mil.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1651&Itemid=1

 • 14.04.2014

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Jeszcze w tym roku możliwe są kolejne inwestycje"

  Z Cezarym Kozaneckim, prezesem Synektika rozmawia Maciej Rudke. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1367760.html

 • 19.03.2014

  Parkiet.com (autor: Adam Rogulski)

  „Byki i Niedźwiedzie. Parkiet nagrodził najlepszych"

  Już po raz 20. przyznaliśmy nagrodę Byki i Niedźwiedzie. Statuetki trafiły do spółek, instytucji i menedżerów - wszystkich, którzy wyróżnili się w ubiegłym roku. Pierwszy raz uhonorowaliśmy także spółkę z NewConnect. Statuetkę otrzymał Synektik - producent innowacyjnych farmaceutyków. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1365941.html

 • 03.03.2014

  Pb.pl (autor: Jagoda Fryc)

  „Fundusze łowią perełki na alternatywnym rynku"

  W ostatnich tygodniach fundusze inwestycyjne i emerytalne pojawiły się w akcjonariacie trzech spółek z małego parkietu. Jednym z wyjątków jest Synektik. W akcjonariacie rozgościły się już na dobre Altus TFI, Noble Funds, Trigon, Aviva i TFI PZU, a w grudniu do tego grona dołączyli Templeton AM i ING OFE, obejmując po prawie 10 proc. głosów na WZA. 

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/3581728,5321,fudusze-lowia-perelki-na-alternatywnym-rynku

 • 17.12.2013

  Medexpress.pl (autor: Aleksandra Kurowska)

  „Wielkie fundusze szukają medycznych perełek"

  W akcjonariacie polskiej spółki produkującej radiofarmaceutyki znalazły się dwa duże fundusze, w tym Templeton Asset Management, jeden z najstarszych tego typu funduszy na świecie. Zarządza on aktywami ponad 23 mln inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Synektik - bo o tę spółkę chodzi - zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych i systemów informatycznych stosowanych w diagnostyce obrazowej oraz produkcją radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce z wykorzystaniem pozytonowej tomografii emisyjnej. 

  Czytaj więcej: http://dev.medexpress.pl/brak-kategorii/wielkie-fundusze-szukaja-medycznych-perelek/29320/

 • 16.12.2013

  Gpwinfostrefa.pl

  „SYNEKTIK SA informacja o transakcjach nabycia i zbycia znaczącego pakietu akcji. Raport bieżący 10/2013"

  Zgodnie z art. 70 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz spółkach publicznych, Zarząd Synektik S.A. ( dalej: „Spółka") informuje, iż w dniu 16.12.2013 otrzymał zawiadomienie, w trybie art. 69 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz spółkach publicznych, od spółki IKANE HOLDING LIMITED z siedzibą w Nikozji (Cypr), iż w dniu 13.12.2013 zbyła ona 1.069.909 akcji spółki Synektik S.A. , stanowiących 15,93% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. 

  Czytaj więcej: http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/555499,synektik-sa-informacja-o-transakcjach-nabycia-i-zbycia-znaczacego-pakietu-akcji

 • 09.12.2013

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Synektik pozyskał 30 milionów złotych" - Spółka sprzedała wszystkie oferowane akcje.

  Akcje objęli inwestorzy instytucjonalni. Przenosiny na główny rynek są możliwe w połowie przyszłego roku - mówi Cezary Kozanecki, prezes, założyciel i główny akcjonariusz Synektika. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/9,1350961-Synektik-pozyskal-30-mln-zl.html

 • 05.12.2013

  Gpwinfostrefa.pl (autor: Maciej Jaszczuk)

  „Synektik może wypłacić dywidendę za '14; chce przejść na główny rynek GPW w '14 (wywiad)"

  Notowany na NewConnect Synektik może wypłacić dywidendę z zysku za 2014 r. i spodziewa się, że przejdzie na główny rynek GPW w przyszłym roku. Zgodnie z deklaracjami złożonymi w 2011 roku w dokumencie informacyjnym, przez okres 2-3 lat, czyli do końca 2013 roku spółka nie będzie wypłacać dywidendy - m.in. ze względu na prowadzony proces inwestycyjny. 

  Czytaj więcej: http://gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/news/info/552929,synektik-moze-wyplacic-dywidende-za--14--chce-przejsc-na-glowny-rynek-gpw-w--14-%28wywiad%29

   

 • 20.11.2013

  Idmsa.pl (autor: Agnieszka Morawiecka)

  „Zakup licencji od Hadasit Medical zapewni Synektikowi skokowy wzrost przychodów"

  Synektik spodziewa się skokowego wzrostu przychodów za ok. 3 lata, kiedy to rozpocznie sprzedaż radiofarmaceutyku kardiologicznego. Spółka podpisała umowę na zakup licencji na wyłączność i prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych z izraelską firmą Hadasit Medical Resarch & Development Ltd, co pozwoli jej na wejście na rynek radiofarmaceutyków kardiologicznych warty 2 mld USD. 

  Czytaj więcej: http://www.idmsa.pl/229605-zakup-licencji-od-hadasit-medical-zapewni-synektikowi-skokowy-wzrost-przychodow.html

 • 02.04.2013

  Gpwinfostrefa.pl

  „Synektik chce uruchomić produkcję w warszawskim zakładzie w I kw. '14 (wywiad)"

  Synektik chce, aby warszawski zakład, który obecnie jest w budowie, rozpoczął produkcję radiofarmaceutyków w I kwartale 2014 roku - poinformował wiceprezes Synektika Dariusz Korecki. Spółka ocenia, że do eksportu na rynki Europy Wschodniej od strony formalnej będzie gotowa w połowie 2013 roku.

  Czytaj więcej: http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/index/news/info/464536,synektik-chce-uruchomic-produkcje-w-warszawskim-zakladzie-w-i-kw---14-%28wywiad%29

 • 11.03.2013

  Newconnector.pl (autor: Artur Górski)

  „Wywiad z Dariuszem Koreckim - V-ce Prezesem Zarządu Spółki Synektik S.A."

  Z Dariuszem Koreckim, V-ce Prezesem Zarządu Spółki Synektik S.A., o profilu działalności, otoczeniu biznesowym, strategii rozwoju oraz o wynikach finansowych w ubiegłym roku, rozmawia Artur Górski z serwisu NewConnector.pl.

  Czytaj więcej: http://www.newconnector.pl/wywiad-z-dariuszem-koreckim-v-ce-prezesem-zarzadu-spolki-synektik-sa

 • 22.10.2012

  Parkiet.com (autor: Maciej Rudke)

  „Ponad 7 mln zł dotacji dla Synektika"

  Notowana na New Connect medyczna spółka dostała 7,3 mln zł dofinansowania z UE na zakup specjalistycznego sprzętu do powstającego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Warszawie. Synektik rozszerzył również współpracę z austriackim producentem Iason o dystrybucję 3 radioznaczników. Przyznana kwota jest pełną, o jaką starała się spółka. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1287337.html

   

 • 22.09.2012

  Pb.pl (autor: Kamil Zatoński)

  „Ponad 7 mln zł dotacji dla Synektika"

  Synektik, notowany na NewConnect dostawca rozwiązań i usług iT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej, dostał 7,3 mln zł dofinansowania z UE na zakup nowoczesnego sprzętu do powstającego w Warszawie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Dzięki tym środkom spółka rozpocznie prace nad rozszerzeniem portfolio produktów radiofarmaceutycznych. 

  Czytaj więcej: http://newconnect.pb.pl/2820907,71918,synektik-dostal-dofinansowanie-z-ue

 • 24.08.2012

  (autor: Kamil Zatoński)

  „Analitycy stawiają na Synektika"

  Trigon DM wycenił akcje notowanego Synektika na 17,7 zł. To prawie 40 proc. więcej, niż kosztują na NewConnect. Synektik powinien zakończyć rok zyskiem. - W przyszłym roku spółka może wypracować 7,4 mln zysku netto, a w 2014 r. 10,0 mln zł - uważają specjaliści Trigon DM. 

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/2656536,71678,analitycy-stawiaja-na-synektika

   

 • 20.08.2012

  Pb.pl (autor: Kamil Zatoński)

  „Trzy innowacyjne spółki godne uwagi"

  Inifinity8, autoryzowany doradca rynku NewConnect, umieścił na liście polecanych spółek Plasmę System, Synektik i LUG. (...) Synektik jest dostawcą produktów i usług z obszaru diagnostyki obrazowej i medycyny. Jest to pierwszy w kraju producent radiofarmaceutyków stosowanych w diagnostyce onkologii. Spółka zakłada, że w najbliższym czasie osiągnie 50-procentowy udział w rynku krajowym. 

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/2654270,32909,trzy-innowacyjne-spolki-godne-uwagi

 • 13.08.2012

  Pb.pl (autor: Kamil Koprowicz)

  „5 spółek z szansą na odbicie"

  edną ze spółek, które rynek potraktował surowo, jest Synektik z NewConnect. Od początku roku jej notowania spadły o 10 proc. Łukasz Kosiarski, analityk DM BZ WBK, wycenia papiery Synektika na 26 zł. To dwa razy więcej, niż wynosi kurs na małej giełdzie. 

  Czytaj więcej: http://pulsinwestora.pb.pl/2651182,6335,5-spolek-z-szana-na-odbicie

   

 • 25.07.2012

  Biotechnologia.pl/farmacja (autor: Tomasz Sznerch)

  „Pierwsze w Polsce komercyjne radiofarmaceutyki już w produkcji"

  Synektik SA otrzymał potwierdzenie rejestracji produkcji radiofarmaceutyku IASON Efdege® na licencji austriackiej firmy IASON GmbH w zakładzie spółki w Kielcach. Tym samym firma rozpoczyna wytwarzanie preparatu, stając się pierwszym i jedynym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków. Łączne nakłady inwestycyjne Synektik związane z uruchomieniem produkcji wyniosły 18,8 mln zł. 

  Czytaj więcej: http://biotechnologia.pl/farmacja/aktualnosci/pierwsze-w-polsce-komercyjne-radiofarmaceutyki-juz-w-produkcji,9468.html?mobile_view=true

 • 02.02.2012

  Rynekzdrowia.pl (źródło: PAP)

  „Pierwsze Kielce: otwarto zakład produkcji radiofarmaceutyków"

  Zakład produkcji radiofarmaceutyków otwarto w czwartek (2 lutego) w szpitalu onkologicznym w Kielcach. Pozwoli to szpitalowi na duże oszczędności, gdyż dotąd radiofarmaceutyki sprowadzano z Austrii. Zakład otworzyła - w pomieszczeniach dzierżawionych od szpitala - spółka Iason Polska, która należy do firmy.

  Czytaj więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/Aparatura-i-wyposazenie/Kielce-otwarto-pierwszy-komercyjny-zaklad-produkcji-radiofarmaceutykow,116633,5.html

 • 23.12.2011

  „Synektik zbuduje drugi zakład radiofarmaceutyków"

  Pb.pl (autor: Alina Treptow)

  Jeden zakład produkcji radiofarmaceutyków to za mało dla medycznej spółki Synektik. I choć miesiąc temu zakończyła inwestycję w kielecką fabrykę, z której pierwsze radiofarmaceutyki, wykorzystywane do wykrywania nowotworów, wyjadą jeszcze w tym roku, już rusza z kolejną. Zakład powstanie na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie przy ul. Szaserów i pochłonie około 20 mln zł.

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/2535189,88006,synektik-zbuduje-drugi-zaklad-radiofarmaceutykow/

 • 16.12.2011

  Gazele Biznesu 2011

  „Synektik w gronie laureatów XII edycji rankingu Gazele Biznesu"

  Firma Synektik znalazła się w gronie laureatów XII edycji rankingu Gazele Biznesu 2011 organizowanego przez redakcję dziennika "Puls Biznesu". Gazele Biznesu 2011 to zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm. Synektik uplasował się na 52 pozycji na 3779 firm ujętych w rankingu ogólnopolskim oraz zajął 10 miejsce w rankingu firm województwa mazowieckiego. 

   

 • 15.12.2011

  Diamenty Forbesa 2012

  „Firma Synektik S.A. otrzymała nominację do prestiżowego grona Diamentów Forbesa 2012"

  Firma Synektik S.A. otrzymała nominację do prestiżowego grona Diamentów Forbesa 2012 - przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększyły swoją wartość. Lista Diamentów Forbesa została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. 

   

 • 30.11.2011

  Pb.pl (autor: Alina Treptow)

  „Eckert & Ziegler buduje w Polsce"

  Kolejne spółki otwierają fabryki radiofarmaceutyków. Po Synektiku i Voxelu przyszedł czas na Niemców. Ruszył wyścig po co najmniej 200 mln zł, które będą do wzięcia na rynku radiofarmaceutyków, wykorzystywanych do wykrywania nowotworów. 

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/2524614,95269,eckert-ziegler-buduje-w-polsce

 • 29.11.2011

  Wp.pl/Finanse (źródło: PAP)

  „Synektik nie wyklucza nowych inwestycji i przenosin na rynek główny w 2012 r."

  Działający na rynku radiologii i medycyny nuklearnej Synektik planuje przeniesienie notowań z NewConnect na rynek główny, ponadto spółka nie wyklucza przeprowadzenia kolejnych inwestycji. W listopadzie spółka uzyskała zezwolenie na komercyjną produkcję i sprzedaż radiofarmaceutyków, co zakończyło proces inwestycyjny o wartości 18,8 mln zł. 

  Czytaj więcej: http://finanse.wp.pl/kat,1033745,title,Synektik-nie-wyklucza-nowych-inwestycji-i-przenosin-na-rynek-glowny-w-2012-r,wid,14032836,wiadomosc.html?ticaid=11512d

 • 09.09.2011

  Polskaprasa.pl/Biznes (źródło: PAP)

  „Debiut na rynku NC spółki Synektik SA"

  9 sierpnia 2011 roku na rynku NewConnect odbyło się pierwsze notowanie spółki Synektik SA (SNT). Jest to 107 debiut w tym roku oraz 287 spółka notowana na alternatywnym rynku akcji GPW.

  Czytaj więcej: www.biznes.polskaprasa.pl/697993-Debiut-na-rynku-NC-spolki-Synektik-SA.html

 • 08.08.2011

  Bankier.pl (źródło: PAP)

  „Synektik zadebiutuje na NewConnect 9 sierpnia"

  Synektik, spółka działająca na rynku radiologii i medycyny nuklearnej, zadebiutuje na NewConnect 9 sierpnia. W niedawnej ofercie prywatnej inwestorzy objęli wyemitowane przez spółkę akcje serii C i część serii B. Synektik przeznaczy - pozyskane 4,62 mln zł - na dalsze umocnienie pozycji w produkcji radiofarmaceutyków i oprogramowania. 

  Czytaj więcej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Synektik-zadebiutuje-na-NewConnect-9-sierpnia-2386280.html

 • 27.07.2011

  Pb.pl (autor: Alina Treptow) „Synektik zbuduje fab

  Nowa Komunikat prasowy

  Warszawska spółka Synektik jeszcze w wakacje ruszy z produkcją radiofarmaceutyków, dzięki którym można diagnozować wczesne postaci nowotworów i przerzutów. Będzie ich pierwszym komercyjnym producentem w Polsce, co zostało docenione przez inwestorów. 

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.pb.pl/2488588,48688,synektik-zbuduje-fabryke

 • 27.07.2011

  Pb.pl (autor: Alina Treptow)

  „Synektik uplasował emisję"

  Spółka medyczna w ofercie prywatnej pozyskała 4,6 mln zł. Na NewConnect planuje zadebiutować w sierpniu. Pieniądze przeznaczy na dokończenie inwestycji w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, gdzie w czwartym kwartale powinna ruszyć produkcja radiofarmaceutyków. 

  Czytaj więcej: http://newconnect.pb.pl/2463286,81999,synektik-uplasowal-emisje

 • 27.07.2011

  Parkiet.com (autor: Andrzej Kazimierczak)

  „Synektik: W dwa lata przychody dwa razy wyższe"

  Synektik na początku sierpnia chce zadebiutować na NewConnect. Warszawska firma sprzedająca oraz serwisująca sprzęt medyczny, w tym m.in. tomografy komputerowe, aparaty RTG, urządzenia do rezonansu magnetycznego, w minionym roku uzyskała 31 mln zł obrotów i 1,34 mln zł zysku netto.

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/1078112.html

 • 10.06.2011

  Parkiet.com (autor: Andrzej Kazimierczak) „Synektik liczy na zwielokrotnienie zysków"

  Synektik działający na rynku radiologii, który na początku sierpnia ma zadebiutować na rynku NewConnect w perspektywie dwóch lat powinien podwoić obroty i czterokrotnie zwiększyć wynik netto liczony względem 2010 r. 

  Czytaj więcej: http://www.parkiet.com/artykul/7,1077819.html

 • 10.06.2011

  www.termedia.pl/Pierwszy-w-Polsce-komercyjny-osrod

  Termedia.pl „Pierwszy w Polsce komercyjny ośrodek produkcji radiofarmaceutyków

  Synektik S.A. otwiera w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach pierwszy w Polsce ośrodek produkujący radiofarmaceutyki wykorzystywane przy badaniach PET, z zastosowaniem technologii Siemensa. Dzięki tej inwestycji o wartości 20 milionów złotych będzie można dynamicznie rozwijać badania tomografii pozytonowej, w oparciu o radioizotopy produkowane w kraju.

  Czytaj więcej: www.termedia.pl/Pierwszy-w-Polsce-komercyjny-osrodek-produkcji-radiofarmaceutykow,3786.html

 • 10.06.2011

  Pb.pl (autor: Alina Treptow)

  „Synektik rzuca wyzwanie Voxelowi"

  Rusza wyścig o rynek radiofarmaceutyków wart blisko 100 mln zł rocznie. Synektik wyprzedził sieć centrów diagnostycznych Voxel i będzie pierwszym komercyjnym producentem radiofarmaceutyków, dzięki którym można diagnozować wczesne postaci nowotworów i przerzutów. 

  Czytaj więcej: http://pulsbiznesu.site.pb.pl/2457764,40831,synektik-rzuca-wyzwanie-voxelowi

 • 08.06.2011

  Pulsmedycyny.pl (autor: Marta Markiewicz) „Rusza produkcja radiofarmaceutyków"

  W Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach rozpocznie się komercyjna produkcja radiofarmaceutyków. W pomieszczeniach zaadaptowanych na potrzeby nowej technologii spółka Synektik uruchomi produkcję radioizotopów stosowanych w diagnostyce obrazowej.

  Czytaj więcej: http://pulsmedycyny.pl/2586153,80290,rusza-produkcja-radiofarmaceutykow